Odkurzacz do sierści – który model będzie najlepszy do sprzątania po naszym pupilu

0
59
Odkurzacz do sierści - który model będzie najlepszy do sprzątania po naszym pupilu
4/5 - (1 vote)

Zwierzęta to kochane stworzenia, które często są domownikami na równi z ludźmi i nie ograniczamy zasadniczo im żadnych praw do bytności w wielu miejscach. Nie ważne czy pies czy kot dla nas są one niczym dzieci. Równocześnie nasz pupil po prostu często zrzuca sierść, co jest o tyle uciążliwe, że choćby pozostawia po sobie brud. Na tym polu pies jest nieco bardziej problematyczny niż kot, zwłaszcza jeśli jest to rasa długowłosa. Nie wspominając oczywiście o sytuacji, w której w naszym domu przebywa osoba uczulona na sierść. Już sam fakt, że w domu przebywa zwierzę, może być dla takiej osoby bardzo uciążliwe. Jeśli dodamy do tego sierść, która znajduje się na podłodze i może unosić się i wirować, może się okazać, że siedzenie we własnym domu nie jest zbyt komfortowe. Odkurzacz do sierści - który model będzie najlepszy do sprzątania po naszym pupilu

Przyjrzyjmy się dziś zatem temu, jak pozbyć się takiej sierści oraz jaki sprzęt do tego typu działania dobrać. W naszym artykule pomożemy wam dobrać odpowiedni sprzęt, który poradzi sobie ze wszystkim co zostawi po sobie tak pies jak i kot. Przeanalizujemy też przy okazji dostępne opcje rynkowe, by wskazać najbardziej optymalny kierunek w tym zakresie. Dodatkowo zapraszamy serdecznie, do zapoznania się z naszą stroną odkurzacze-bezprzewodowe-ranking.pl, gdzie znajdziesz aktualny ranking najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych. Zapewniamy, że wasz pies i wasz kot będą wam wdzięczne.

 Czym musi wyróżniać się odkurzacz do sierści? 

 Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać odpowiedni odkurzacz do sierści. W końcu zależy nam na tym, by spełniał on swoją rolę i gwarantował określone rezultaty. Dlatego też szukamy właściwego rozwiązania, analizując wpisy blogowe i analizy produktu. 

Umówmy się – nie wystarczy napisać, że dany odkurzacz jest do sierści psa, by uczynić z niego najlepsze rozwiązanie na rynku w tym zakresie. Pies potrafi być naprawdę wymagający, zwłaszcza jeśli jest to rasa typu Husky, która gubi ogromne ilości owłosienia. Kot natomiast ma małe krótkie włoski, których ciężko się pozbyć. To bardzo ważne stwierdzenie, ponieważ podobna sytuacja występuje na rynku pralek. Często poszukujemy specjalnego rozwiązanie, które posiada dodatkowy program typu “Pupil”, dzięki któremu łatwiej usuniemy sierść pupila. A dopiero dokładna analiza wykazuje wprost, że ten program to dodatkowe płukanie, które osiągnęlibyśmy ręcznie w normalnej pralce, bez dopłat. Czym musi wyróżniać się odkurzacz do sierści

Dlatego też nie szukajmy specjalnego odkurzacza do sierści. A przynajmniej nie sprzętu, który się tylko tym wyróżnia. Powinniśmy raczej poszukiwać rozwiązania, które po prostu ma odpowiednie cechy konstrukcyjne, zestaw akcesoriów oraz możliwości, by łatwiej zbierać sierść. I tyle. Zyskamy dzięki temu nie tylko odpowiedź na problemy o nazwie pies i kot, ale również odkurzacz przydatny do ogólnych porządków w domu.

Jak zacząć poszukiwanie właściwego rozwiązania? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na proste pytanie – jakiego rodzaju sierść i w jakich ilościach nasz pupil zrzuca? Czy są to całe kłęby gęstej sierści czy też raczej pojedyncze włosie, które pojawia się sporadycznie? 

Kiedy już masz odpowiedź na to pytanie, zastanów się nad tym, jak często trzeba sprzątać, żeby utrzymywać zadowalający stan czystości. Kot nie gubi sierści tak często i tak intensywnie jak pies. Masz już pewne doświadczenia w tym względzie, więc możesz się do niego odwołać i zastanowić się nad tym nieco dokładniej. Pozwoli nam to wprost ocenić za moment, czym kierować się przy wyborze samego odkurzacza. Warto również zastanowić się nad tym, do ilu pomieszczeń pupil ma dostęp i o jak dużej powierzchni do odkurzenia rozmawiamy. To wszystko szalenie istotne sprawy i zaraz będziemy przetwarzać te informacje, by zobrazować sobie, jakiego sprzętu będziemy szukać. Zajmiemy się tym już w kolejnym akapicie. 

 Jak wybrać odkurzacz do sierści? 

 Do tej pory odkurzacze były wybierane na zasadzie siły ssania. Odpowiedź na to, jaki odkurzacz do sierści wybrać, była więc prosta – jak najsilniejszy. Przynajmniej tak było w teorii. 

Praktyka jednak pokazała, że jest to problem bardziej złożony. Pierwszym elementem całości jest fakt, iż odkurzacza o odpowiedniej mocy ma po prostu większą siłę ssania, ale przyrost tej siły nie jest proporcjonalny w stosunku do poboru energii elektrycznej. Było to więc często rozwiązanie nieekonomiczne, nieekologiczne, a, jak się przekonamy, sama moc ssąca nie rozwiązywała problemu drobnej sierści i nie zawsze radziła sobie z dużymi kłębami. Zwłaszcza tymi które zostawia pies. Jednak krótka sierść jaką gubi kot również była ciężka do zebrania gdyż wymaga to zwykle dość dużej mocy.Jak wybrać odkurzacz do sierści

Drugim elementem jest fakt, iż dyrektywa unijna zabroniła dystrybucji odkurzaczy o dużej mocy. W efekcie, nie możemy kupić do domu lub mieszkania rozwiązania, które spełniałoby pierwsze założenie. Zatem pełna weryfikacja, w oparciu o moc odkurzacza, jest działaniem obecnie całkowicie bezsensownym. Uznaliśmy, że na wstępie analizy procesu doboru odkurzacza, powinniśmy właśnie ten temat poruszyć. 

Jaki więc odkurzacz do sierści psa należy wybrać? Tutaj pojawia się kilka wyznaczników. 

Jeśli przeanalizujemy ranking by ustalić, czy jakiś odkurzacz do sierści jest lepszy od innego i szczególnie wyróżnia się na rynku, szybko okaże się, że również w tym kierunku nie ma co podążać. Każdy ranking bowiem zawiera może jeden odkurzacz do sierści, który jest właśnie specjalnie tak nazwany lub zawiera odpowiednią funkcję, która pozwoli go tak skategoryzować. Wynika to właśnie z problemu, o którym wspominaliśmy wcześniej – faktu, iż nazwanie pewnej funkcji w taki sposób nie sprawi, że ten odkurzacz nagle stanie się odpowiednim wyborem. Niemniej – jakiegoś wyboru dokonać trzeba. 

Dlatego też odpowiadając na pytanie, jaki odkurzacz do sierści psa wybrać, wskazujemy na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim  – sprawdzamy moc ssania, jednakże nie liczoną mocą odkurzacza, a po prostu w Pascalach. Da się to ustalić ze specyfikacji technicznej odkurzacza i wystarczy przejrzeć odpowiedni ranking, żeby się zapoznać z tymi informacjami. Najlepiej, by moc była jak największa. 

Drugim czynnikiem jest kwestia filtracji. W tym kontekście, sama siła filtracji nie jest tak istotna (jest ważna, ale nie z perspektywy usuwania sierści) co raczej przepływ powietrza w wylocie oraz system gromadzenia brudu. Po prostu powinniśmy unikać odkurzaczy workowych oraz tych, które nie filtrują zbyt dobrze powietrza – połączenie tych czynników, jeśli worek się przetrze, może sprawić, że zebrana sierść zostanie wydmuchana ponownie do pomieszczenia. 

Ostatnim, kluczowym jednak czynnikiem, jest wyposażenie zestawu w elektroszczotkę lub turboszczotkę. Od razu też sprawdzamy rodzaj włosia lub wypustek na niej. W zasadzie oba rozwiązania różnią się napędem (elektroszczotka jest napędzana osobnym przyłączem elektrycznym, zaś turboszczotka samym pędem powietrza), ale ważna jest jego obecność. W ten sposób bowiem mamy zapewniony właściwy obrót samej szczotki i pochłanianie zabrudzeń, w tym również czyszczenie powierzchni z sierści. 

A gdybyśmy mieli wskazać główne kierunki wyboru odpowiedniego odkurzacza, to jakie by one były? Zasadniczo, możemy w tym względzie wskazać dwa, najlepsze podejścia do tematu. Jeśli natomiast chcielibyście uzyskać dodatkowe informacje na temat tego jak pozbyć się sierści, zachęcamy do zgłębiania tematu

 Odkurzacz bezprzeowodwy- duża moc bez ograniczeń 

 Pierwszą koncepcją jest wdrożenie jako odkurzacza do sierści odpowiedniego odkurzacza bezprzewodowego. Dlaczego zaznaczamy właśnie te rozwiązanie? Można tutaj wskazać kilka istotnych faktów, które decydują o tym. Zanim przeczytacie dalszą część tekstu zachęcamy do pogłębiania wiedzy na temat wyboru odkurzacza bezprzewodowego.

Na początku trzeba zwrócić uwagę, że mocą ssania odkurzacze te nie odstają od wersji standardowych. Co więcej – budowa oparta o jeden moduł, bez wdrażania dodatkowych rur oraz szczotek sprawia, że w wielu sytuacjach taki odkurzacz po prostu spisze się lepiej od standardowego. Ponieważ nie można pozwolić sobie na straty energetyczne i brak efektywności, konstrukcyjnie jest do pracy dopasowany lepiej i widać to zwłaszcza w kontekście usuwania sierści. Możesz bowiem po prostu porównać drogę, jaką ma do pokonania sierść w odkurzaczu standardowym, a w prostym odkurzaczu bezprzewodowym. A teraz zadaj sobie pytanie o jednolitość siły ciągu w jednym i drugim podejściu. Odkurzacz bezprzeowodwy- duża moc bez ograniczeń 

Kolejnym, niezmiernie istotnym faktem jest to, że sam odkurzacz ma budowę często opartą o zastosowania 2 w 1. Po prostu możemy wypiąć z niego sam moduł ssący i mamy odkurzacz ręczny. O ile jest to rozwiązanie wygodne, to bezpośrednio na jakość odkurzania sierści nie ma większego wpływu. Istotny jest jednak związany z tym inny fakt. 

Otóż możliwość wypięcia wymusza bardziej rozsądną konstrukcję systemu filtracji. Raz, że wyeliminowane zostały worki na zabrudzenia w tym układzie, a dwa – że całość ma bardziej ścisłą budowę oraz mniejsze szanse na wypuszczanie brudu przez nieodpowiednią filtrację. 

W odkurzaczach bezprzewodowych również, ze względu na ograniczenia mocy, od samego początku stosuje się system elektroszczotek lub turboszczotek z właściwymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. W efekcie, często można zauważyć, że dołączone akcesoria są w tym kontekście naprawdę dobrze skomponowane i lepiej radzą sobie z zabrudzeniami od propozycji standardowych. Dlatego odkurzacz do sierści psa w formie odkurzacza bezprzewodowego to po prostu wybór idealny. Więcej na ten temat możesz też przeczytać na naszej stronie głównej.

 Odkurzacz centralny – nietypowy, ale skuteczny 

 Kolejnym, bardzo słusznym podejściem, jest wdrożenie odkurzacza centralnego. Polega to na montażu jednego modułu ssącego w konkretnym miejscu, skierowania wylotu poza budynek oraz zbudowania systemu orurowania w ścianach, zakończonego gniazdami do wpięcia samej rury z odkurzacza wraz z odpowiednią szczotką.  Odkurzacz centralny - nietypowy, ale skuteczny

Pomijamy tutaj fakt wygody takiego podejścia oraz tego, że jest to często po prostu opłacalne. Skupimy się na przewagach tego odkurzacza w kontekście właśnie likwidacji sierści i tego typu zabrudzeń. A jest czym się w tym kontekście pochwalić. 

Jeśli pamiętasz, czym ma się wykazać odkurzacz do sierści to już dostrzegasz tutaj pewną przewagę – moduł centralny, z wylotem na zewnątrz budynku, całkowicie likwiduje problem niewłaściwej filtracji oraz nieodpowiedniego pojemnika na brud. Ten jest pojemny na tyle, że nie powoduje spadku skuteczności. W tym kontekście jest to więc wybór jak najbardziej słuszny. 

Odkurzacz centralny ma również znacznie większą moc w stosunku do innych rozwiązań. Musi taką mieć ze względu na fakt, iż wymaga jednolitości w każdym przyłączu. Dlatego też lepiej się sprawdzi w tym zakresie. Owszem – ilość przyłączy redukuje moc, jednakże jeśli zachowasz właściwe proporcje, to wszystko będzie w porządku. 

Odkurzacz centralny jako odkurzacz do sierści spisze się także ze względu na system orurowania. Na początku sierść musi być wciągnięta za pomocą szczotki i rury tradycyjnej (szczotka powinna mieć turboszczotkę), ale następnie jest wsysana sztywnymi rurami wbudowanymi w ścianę. Usuwanie więc nawet drobnej sierści jest po prostu łatwiejsze. Tak samo jak całych kłębów. 

Ponadto jest to idealny odkurzacz do sierści psa dzięki dodatkowym akcesoriom. O turboszczotce już mówiliśmy, ale można też wprowadzić do systemu specjalną szufelkę, na którą zamiatamy brud i od razu jest on usuwany. Dzięki temu, jeśli tylko nasz pupil zrzuci sierść, to nie czekamy, aż się rozniesie po mieszkaniu – od razu i bez wysiłku ją usuwamy. 

Na ten temat poczytasz więcej na stronie opisującej odkurzacze centralne, a my wierzymy, ze te opracowanie będzie dla Ciebie pomocne i rozwiążesz w ten sposób swój problem z sierścią. Sprawdźcie też inne informacje na temat wyboru odkurzacza centralnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here