Depilator laserowy

Wszystkie kobiety marzą o tym, aby mieć idealne ciało – pozbawione jakichkolwiek wad i niedoskonałości. Od małego jest nam prezentowany wizerunek lalki Barbie, która posiada doskonałą figurę i nieskazitelną cerę. Jest to bardzo niezdrowe podejście do wyglądu, gdyż to właśnie przez to młode dziewczynki rozwijają w sobie kompleksy, które potem zostają z nimi na długie lata – a czasami nawet już do końca życia. Próbujemy dążyć do ideału, który nie istnieje i dlatego też nigdy nie uda nam się go odnaleźć.  

Nie oznacza to oczywiście, że nie powinnyśmy próbować stać się najlepszą wersją siebie. Dlatego też w momencie, gdy posiadamy nadprogramowe kilogramy, których chcemy się pozbyć – pójście na siłownię to idealny sposób na to, aby poczuć się dobrze w swojej skórze i wreszcie uwierzyć we własne możliwości. Praca nad sobą to jednocześnie pozbywanie się kompleksów, więc jest to dobry pomysł – do momentu, gdy nie zaczynamy zwyczajnie przesadzać. Nieprzekroczenie tej granicy to bardzo ciężkie zadanie, które każda kobieta musi wykonać samodzielnie lub z pomocą najbliższych. 

W poniższym tekście skupimy się na jednym z takich właśnie problemów, a mianowicie na zbędnym i nadmiernym owłosieniu. Każda kobieta, która kiedykolwiek się z tym spotkała, zdaje sobie sprawę jak wielki może to stanowić kłopot. Ciemne i grube włoski mogą pojawiać się dosłownie wszędzie – na nogach, na twarzy, na brzuchu – a nawet na piersiach. Jest to bardzo krępujący problem, który dla kobiet oznacza wręcz utratę kobiecości. W szczególności włosy na twarzy utożsamiamy z płcią męską, więc ich występowanie u pań może być również powodem do niemiłych komentarzy ze strony osób trzecich. Żyjemy niestety w społeczeństwie, w którym jakakolwiek odmienność jest w dalszym ciągu mocno krytykowana, więc jeżeli nadmierne owłosienie dotyczy np. nastolatki – może przerodzić się to w ogromny problem, który doprowadzi do znacznego obniżenia samooceny. 

Tym, co należy zrobić w pierwszej kolejności, gdy włosy zaczynają pojawiać się tam, gdzie nie powinny – jest udanie się na konsultacje lekarską. Być może jest to wynik choroby bądź dolegliwości, którą można wyleczyć po zastosowaniu odpowiednich leków. Wyrastanie zbyt dużej ilości ciemnych włosów może być objawem np. problemów z tarczycą. Jeżeli jednak wybrałaś się już na wizytę i okazało się, że przyczyną nie jest twoje zdrowie – nie martw się, w dalszym ciągu możesz poradzić sobie z tym w inny sposób. 

Odkąd pojawił się twój problem wypróbowałaś pewnie wszelkie maszynki, farby do rozjaśniania włosów i przeróżne inne formy wyrywania i golenia, które działają na krótko – ale nie pomagają pozbyć się owłosienia na dłuższy czas. Jest to bardzo powszechny kłopot, gdyż włoski mają tendencje do odrastania grubsze i przede wszystkim ciemniejsze – a to tylko pogarsza sytuacje. Najlepszym rozwiązaniem na rynku od lat cieszą się wizyty w gabinecie kosmetycznym. To właśnie tam można poddać się zabiegowi depilacji laserowej, która już po kilku zabiegach pomaga pozbyć się uciążliwych włosów – na długie lata lub nawet na zawsze. 

Wyżej wymienione rozwiązanie jest bardzo skuteczne, ale także dosyć drogie i wymagające ciągłych wizyt w gabinecie. Dlatego właśnie producenci postanowili ułatwić Ci uzyskanie gładkiej skóry na długo – bez wychodzenia z domu. Obecnie możliwy jest zakup depilatora laserowego, którego możesz używać samodzielnie i dzięki temu w bardzo krótkim czasie zwrócą Ci się koszty, które normalnie ponosiłabyś u kosmetyczki. Jeżeli ty również szukasz sposobu na pozbycie się denerwujących włosków z twarzy, okolic bikini czy nóg – w dalszej części tekstu znajdziesz więcej potrzebnych informacji na temat tego, jaki model wybrać i który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. 

Depilator laserowy 

Depilator laserowy

Depilator laserowy bądź też elektryczny czy świetlny – to urządzenie, które działa poprzez emitowanie wiązki światła. Można więc powiedzieć, że do depilacji używany jest laser, który bezpośrednio przedostaje się do cebulki włosa i niszczy ją. W ten sposób właśnie uzyskujemy długotrwały efekt, który jest jednocześnie zupełnie bezpieczny dla człowieka i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Najlepiej oddziałuje on na ciemniejsze włosy, dlatego też pomiędzy kolejnymi zabiegami zalecane jest zwykle ich golenie. W ten sposób stają się one grubsze i właśnie ciemniejsze – a tym samym łatwiejsze do usunięcia. Konieczność powtarzania zabiegu kilkukrotnie wynika przede wszystkim z faktu, że włosy znajdują się na innym etapie wzrostu i często były przez nas wcześniej wyrywane – poprzez zwyczajny depilator bądź pęsetę. Dlatego właśnie podczas korzystania z zabiegów w salonie kosmetycznym, jesteśmy zmuszone kilkukrotnie umawiać się na drogie wizyty – zanim faktycznie uzyskamy wymarzony efekt. 

Z tego powodu co raz większą popularność zyskują depilatory laserowe, które można używać w swoim domu. Dzięki temu na pewno zaoszczędzamy pieniądze, tracimy mniej czasu na wizyty i możemy samodzielnie kontrolować wzrost włosa. Na początku oczywiście depilator laserowy może wydawać się urządzeniem skomplikowanym i wręcz niebezpiecznym – ale jest zupełnie inaczej. Najczęściej jego użycie ogranicza się do przystawienia go do wybranego obszaru na skórze i przyciśnięcia przycisku. Główną przyczyną strachu jest użycie takiego określenia jak np. domowy laser do depilacji, które kojarzy nam się z czymś groźnym i wyjątkowo inwazyjnym. Wspomniana wiązka światła nie powoduje jednak ani bólu, ani żadnych konsekwencji dla zdrowia człowieka. Cała energia skierowana jest na cebulkę włosa. 

Pamiętaj, że urządzenie do depilacji nie jest jednak również zabawką, którą możesz bez nadzoru pozostawić w każdym miejscu domu. Chroń je przede wszystkim przed dziećmi i wytłumacz im, że golarka laserowa posiada laser do usuwania owłosienia – a nie do np. świecenia sobie w oczy. 

Depilator laserowy ranking – opinie 

Depilator laserowy ranking – opinie

Ranking i opinie porównujące każdy dostępny depilator laserowy na naszej stronie pomogą Ci wybrać model, którego użycie najbardziej Cię uszczęśliwi. Najlepiej jest zaoszczędzić trochę pieniędzy i wydać je na lepszy sprzęt, gdyż będzie on gwarantował wysoką skuteczność zabiegów i możliwość pozbycia się włosów w krótkim czasie. 

Pierwszym na co musisz zwrócić uwagę czytając ranking, jest to czy depilator laserowy posiada możliwość regulowania mocy. To dzięki niej możesz samodzielnie ustalić, czy chcesz np. użyć mniejszej siły na miejsca szczególnie wrażliwe, takie jak okolice bikini. W ten sposób nie podrażnisz niepotrzebnie skóry, a w dalszym ciągu po pewnych czasie doczekasz się wymarzonych efektów. 

Opinie podkreślają też, że depilator laserowy musi posiadać jak największą powierzchnię działania, gdyż w ten sposób zyskujesz na czasie i możesz szybko wykonać ten zabieg na wybranym kawałku skóry. Jest to szczególnie istotne np. na nogach, gdzie czas depilacji może wynieść nawet około jednej godziny. Zdarzają się oczywiście również negatywne opinie, które podkreślają, iż depilatory laserowe raczej nie wywołują trwałego efektu. Jest to prawdopodobne, gdyż wszystko zależy od organizmu i charakteru włosa jednostki – ale z całą pewnością gwarantują one pozbycie się problemu na długie miesiące i lata. Dla osób, które walczą z nadmiernym owłosieniem jest to wymarzona sytuacja, więc laser do depilacji to najlepszym możliwy wynalazek. 

Depilator laserowy Philips 

Depilator laserowy Philips

Najlepsze opinie na rynku obecnie zbiera depilator laserowy Philips Lumea. Tym, co go wyróżnia jest z pewnością możliwość bezprzewodowej obsługi, która gwarantuje dotarcie w najtrudniej dostępne miejsca. Philips Lumea zawiera kilka nakładek, które depilator laserowy powinien posiadać w celu skutecznej depilacji twarzy i okolic miejsc intymnych. Posiada on również wspomnianą wcześniej możliwość zmiany mocy, która umożliwia samodzielne decydowanie o tym w jaki sposób chcemy wykonać dany zabieg na danej partii ciała. Opinie jednogłośnie polecają Philips Lumea dla każdego, kto zmaga się z nadmiernym owłosieniem. 

Depilator laserowy Braun 

Depilator laserowy Braun 

Jeżeli nie chcesz wybierać intensywności z jaką działa depilator laserowy, to Braun oferuje Ci model idealny. On sam dobierze siłę działania wiązki światła do danego obszaru i dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o to czy przypadkiem nie powinnaś robić tego inaczej. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czy kupując depilator laserowy powinnaś wybrać markę Braun czy Philips – opinie są zgodne co do tego, że obie firmy oferują dobre sprzęty w korzystnych cenach, które posiadają inne – ale równie wartościowe właściwości. 

Depilator laserowy Babyliss 

Depilator laserowy Babyliss 

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z depilacją to dobrym rozwiązaniem może być stosunkowo tani depilator laserowy Babyliss, który ma opinie skutecznego produktu w niskiej cenie. Będzie on idealny, jeżeli interesuje Cię pozbycie się włosów np. tylko z jednej partii ciała i jest to niewielki obszar. Babyliss sprawdzi się jako pierwszy depilator laserowy, którym upewnisz się czy w ogóle przekonuje Cię taka metoda pozbycia się owłosienia. 

Depilator laserowy Ceneo – cena 

Najlepsze oferty znajdziesz na stronie Ceneo, gdzie cena za taki depilator laserowy jak Philips Lumea będzie najniższa na rynku. Kupując swój sprzęt właśnie tam zyskasz gwarancje jego sprawności i wysokiej jakości. Oczywiście możesz spróbować znaleźć dobrą ofertę również w takich sklepach jak np. Lidl, gdzie cena za jakikolwiek depilator laserowy może być względnie niska – sprawdź jednak opinie na jego temat odpowiednio wcześniej, gdyż to jego uprzedni użytkownicy zagwarantują Ci, że faktycznie usuwa on zbędne owłosienie. 

Szukając na stronie Ceneo sprawdź czy wybrany depilator laserowy nie jest przypadkiem dostępny w korzystnej promocji, gdyż w ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy bez wychodzenia z domu. 

Pozbądź się problemu ciemnych i grubych włosków, które niestety nigdy nie znikną samoistnie. Musisz poświęcić trochę cierpliwości i czasu, a już niedługo będziesz cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia. Jeżeli masz przez to kompleksy i nie potrafisz ich zaakceptować – nie warto się męczyć. Depilator laserowy może rozwiązać twój problem w stosunkowo niedługim czasie i w dobrej cenie. Znajdź produkt, który będzie Ci odpowiadał i wypróbuj go na wybranej części ciała. Nie grozi on w żaden sposób twojemu zdrowiu i z całą pewnością zadziała o wiele skuteczniej niż zwykła golarka bądź pęseta.