Maski antysmogowe – ranking – opinie – test

Jakość powietrza w naszym otoczeniu z roku na rok ulega coraz większemu pogorszeniu. Mimo iż poszczególne państwa wdrażają odpowiednie pakiety klimatyczne i zmiany, dość dużo czasu minie, zanim te zmiany zaczną realnie funkcjonować. A nadmiar smogu w powietrzu jest problemem obecnie występującym.

O ile w domu lub w mieszkaniu nasze pomieszczenia możemy oczyścić wykorzystując różnego rodzaju oczyszczacze powietrza, to jednak co zrobić, skoro musimy się przemieszczać z miejsca na miejsce? W tym czasie będziemy narażeni i tak i tak na zanieczyszczenia. Dotyczy to zwłaszcza osób trenujących na zewnątrz i uprawiających sport. W ich przypadku naczynia krwionośne są rozszerzone, co zwiększa ilość szkodliwych elementów dostających się do organizmu.

Na taką sytuację właśnie opracowano rozwiązanie w formie maski antysmogowej. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu.

maska antysmogowa

Maska antysmogowa najczęściej kojarzona jest jako maska treningowa, do biegania. JEst to specjalna maska, często z filtrem hepa, filtrem węglowym lub oboma na raz. Takie maski przeciwsmogowe wyłapują cząsteczki zabrudzonego powietrza, sprawiając, że dociera do naszych nozdrzy jedynie tlen wcześniej odpowiednio przygotowany. Zajmuje się tym specjalnie skonstruowany filtr antysmogowy.maska antysmogowa

Maski antysmogowe zawierają różnego rodzaju rozwiązania filtrujące. W zależności od potrzeb, możemy wybrać masku tylko przeciwpyłowe, tylko maski przeciwsmogowe, lub połączenie jednego i drugiego. Sama maska przeciwsmogowa ma znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcję niż maska przeciwpyłowa. Smog ma bowiem mniejszą objętość od tradycyjnego pyłu, dlatego jego filtracja jest znacznie trudniejsza i wymaga dodatkowych, specjalnych konstrukcji.

Maski antysmogowe dlatego więc oferują pełen przekrój różnego rodzaju rozwiązań filtrujących.

Są więc maseczki antysmogowe o mniej lub bardziej skomplikowanej konstrukcji. Maska antysmogowa na rower to również model o nieco odmiennej konstrukcji od rozwiązania przeznaczonego do zwykłego poruszania się. Nie wspomnimy już, że maska przeciwpyłowa wielokrotnego użytku to dalej znacznie mniej skomplikowana konstrukcja w stosunku do typowej maski mającej nas chronić przed smogiem. Nie powinniśmy zatem mylić obu pojęć w żadnej mierze.

Gdzie kupic maski przeciwsmogowe – kraków – warszawa – allegro – apteka

Gdzie kupić zatem maskę przeciwsmogową? Nieważne czy to Kraków, Warszawa czy Wrocław, zasadniczo pomysły są bardzo podobne. Najczęściej uwzględnia się w rozważaniach takie miejsca jak apteka, allegro lub decathlon. Czy sklep tego typu to odpowiedni wybór?

  1. Apteka to jedno z popularniejszych miejsc,w których szukamy masek antysmogowych. Jest również jednym z miejsc, w których raczej jej nie znajdziesz. Prędzej zakupisz tam zwykłe maseczki chirurgiczne, nie do końca chroniące przed samym pyłem, a co dopiero przed drobnym smogiem.
  2. Drugi sklep, jaki najczęściej bierzemy pod uwagę w kwestii gdzie kupić maseczkę antysmogową to Decathlon. Jest to znacznie rozsądniejszy wybór, jednakże należy pamiętać, że rzadko jest z czego wybierać. Najczęściej dostępne są tam raczej najprostsze modele, których działanie opiera się o podstawową filtrację, więc ich skuteczność jest mocno ograniczona.
  3. Allegro, choć wydaje się najpopularniejszym wyborem, również nie jest wyborem najlepszym. Dostępne tam modele sprzedawane są często przez sezonowych sprzedawców, wykorzystujących chwilowy trend na rynku, nierzadko nawet nie rozumiejących w pełni działania produktu. Pomijamy oczywiście sytuacje, w których sprzedawany jest produkt podrobiony, nawet nieświadomie.

Gdzie kupic maski przeciwsmogowe - kraków - warszawa - allegro - aptekaDlatego niezależnie czy chodzi to Kraków, Warszawa czy Wrocław, najlepszym wyborem będzie zakup produktu od sprawdzonego dostawcy. A jaki kupić i gdzie? Na te pytanie odpowiemy w kolejnym akapicie.

jaka maska antysmogowa – ranking – testy i opinie

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jaka maska antysmogowa będzie nam pasować, uwzględniając nasz styl życia i potrzeby, musimy sprawdzić 3 rzeczy – ranking, opinie o danej masce oraz test danego produktu. Te wszystkie informacje znajdują się w naszym poniższym zestawieniu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Powyższy ranking, w oparciu o poszczególne podstrony, uwzględnia takie elementy jak test produktu czy opinie o nim, wśród jego użytkowników. Wierzymy, że dzięki niemu, kwestia jaka maska antysmogowa nam pasuje, stanie się znacznie bardziej klarowna. Dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym zestawieniem.

W dalszej części artykułu omówimy najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku. Zapraszamy zatem do pozostania z nami:

  • rz mask

rz mask to bardzo popularne rozwiązanie, charakteryzujące się ciekawym designem, pasującym do różnego rodzaju aktywności. Dzięki temu możemy samą maskę bez obaw założyć zarówno na rower, do biegania, jak i na inne aktywności.rz mask

Warto zwrócić uwagę, że w wyniku działania maski, jakość wentylacji ulega znacznemu pogorszeniu. Oznacza to, że aktywność fizyczna wymagająca ogromnej wymiany powietrza (czyli tak de facto – każda intensywniejsza od zwykłej przejażdżki lub lekkiego truchtu) może być mocno utrudniona z tym sprzętem. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż przy niższych temperaturach przy rz mask powietrze wychodzące ulega skropleniu, co jeszcze bardziej utrudnia oddychanie.

Niemniej do podstawowych działań na świeżym powietrzu model ten nadaje się idealnie. Warto więc się zainteresować jego zakupem.

  • maska respro cinqro

Maska typu respro to zasadniczo dwie główne gałęzie. mamy więc zwykłą maskę respro oraz mask respro cinqro. Ta pierwsza to nic innego jak zwyczajna maska antysmogowa, filtrująca powietrze w oparciu o filtr HEPA. Z kolei rozwiązanie respro cinqro to również dodatkowa filtracja, działająca w oparciu o filtr chemiczny DACC, neutralizujący niektóre gazy, zapachy oraz spaliny.

Dzięki temu wydajność filtracji jest zdecydowanie większa w stosunku do rozwiązań tradycyjnych.maska respro cinqro

Problem skraplania powietrza, parowania okularów oraz oporu przy wydychaniu powietrza został rozwiązany z wykorzystaniem innowacyjnej formuły zaworów POWA Elite. Dzięki czemu większość problemów z właściwą cyrkulacją powietrza zostało dość skutecznie rozwiązanych. Dlatego ten model jest jednym z rozsądniejszych wyborów, dostępnych na rynku.

Maski antysmogowe dragon – opinie

Maski dragon mają bardzo pozytywne opinie wśród swoich konsumentów. Wynika to z faktu, że dragon maski oferują bardzo szeroki wybór produktów, o różnej jakości i możliwościach. Maski antysmogowe dragon są więc dostępne w kilku modelach, głównie różniących się ceną oraz oferowaną funkcjonalnością. I tak standardowe dragon maski pracują w oparciu o specjalny filtr węglowy N99. Dzięki niemu maski dragon filtrują nawet do 99,9 % szkodliwych elementów. Maski antysmogowe dragon to jedyne rozwiązanie, działające w oparciu o ten innowacyjny patent. Stąd też pozytywne opinie, jakie mają maski dragon wśród swoich użytkowników.

Nowsze modele opierają cyrkulację o specjalne zawory Dragon HEX, które posiadają zwiększoną przepustowość powietrza. Pozytywnie wpływa to nie tylko na wymianę tlenu, ale przede wszystkim na filtrowanie wilgoci z powietrza. Co istotne, ich konstrukcja została tak opracowana, by dzięki odpowiedniej wielkości umożliwić swobodne uprawianie dowolnej aktywności fizycznej.

  • maska totobobo

Maska totobobo to ciekawe rozwiązanie pod kątem wizualnym. Jest to bowiem maska w pełni przeźroczysta, co może być ciekawą alternatywą dla typowych, sportowych designów oferowanych przez konkurencję. Dostępne są różne wielkości maski, dostosowane odpowiednio dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn.maska totobobo

Jest więc to jedna z niewielu masek, którą mogą swobodnie nosić również najmłodsi. Skuteczność filtracji cząstek jest bardzo duża, ponieważ praktycznie dla większości przypadków wynosi ona blisko 99,99 %, co jest wartością bardzo dużą. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż maska totobobo chroni również przed sporą częścią wirusów zawieszonych w powietrzu, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego wyboru.

Jest to również cecha mocno wyróżniająca te rozwiązanie spośród innych, dostępnych na rynku. Dlatego pod tym konkretnym względem warto rozważyć zakup tego rozwiązania.

  • Abc maski

Abc maski to szczególnie dobry wybór dla osób regularnie uprawiających sport lub bardzo aktywnych fizycznie.Jej konstrukcja jest bowiem bardziej elastyczna, co pozwala nam na dopasowanie maski do naszej twarzy. Dodatkowym atutem są tutaj specjalne napisy, dostępne w niektórych modelach, które mają postać odblasków.Abc maski

Pozwala to na zwiększenie widoczności w trakcie aktywności w ciemności. Poza tym sama maska spełnia swoje podstawowe zadanie bez większych zarzutów, posiadając bardzo dobre filtry, działające ze skutecznością sięgającą 99,5 % filtrowanych cząsteczek.

Dodatkowym atutem jest specjalna konstrukcja ułatwiająca wydychanie i wydalanie powietrza. Dlatego też abc maski cieszą się dość sporą popularnością wśród osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza, że w stosunku do innych rozwiązań o podobnej jakości, te rozwiązanie oferuje atrakcyjne warunki nabycia.

maska antysmogowa dla dzieci

Wbrew pozorom, niewielu producentó zwraca uwagę na to, by zaoferować również odpowiednie maski dla dzieci. Co prawda zazwyczaj maska antysmogowa dla dzieci to zwykła maska, odpowiednio dopasowana, to jednak czasem pojawiają się rozwiązania w formie typowej maski dla dzieci. Mieliśmy okazję również poruszyć temat jednego z dostępnych modeli, który wprost funkcjonował jako maska antysmogowa dla dzieci. Jest to jednak wyjątek, dlatego warto skorzystać z tej oferty, jeśli interesuje nas zabezpieczenie najmłodszych. W pozostałych przypadkach pozostanie dopasowywanie budowy maski do stosownego rozmiaru twarzy osoby, która ma nosić te rozwiązanie.

A jak ma się sama przydatność maski dla przeciętnego użytkownika? Z pewnością wiele modeli będzie utrudniać nam tradycyjne funkcjonowanie i nie zawsze nadają się one do uprawiania intensywnego sportu – do tego celu trzeba koniecznie dobrać rozwiązanie nadające się właśnie do tego celu. Inne rozwiązania mogą  nie odpowiadać takim wymaganiom.

Niemniej zastosowanie masek staje się powoli koniecznością. W wielu miejscach w polsce, jakość powietrza jest na tyle niska, że konieczność noszenia masek jest oczywistością. Dla osób, które są szczególnie aktywne, ta konieczność wynika z chęci utrzymania odpowiedniego poziomu zdrowia.

maski dla dzieci - maska antysmogowa dla dzieciObecne w powietrzu cząstki w postaci smogu i pyłu są odpowiedzialne aż za 10 % zachorowań na nowotwór dróg oddechowych u osób niepalących.

Oddychanie  zanieczyszczonym powietrzem to również zwykły dyskomfort w formie przykrego zapachu i utrudnień w oddychaniu czy drapania w gardle. Już choćby z tych powodów warto się zaopatrzyć w takie rozwiązanie jak maska antysmogowa. Wierzymy, że powyższy przegląd, zdecydowanie ułatwi dobór odpowiedniego rozwiązania pod kątem różnych wymagań oraz poziomu aktywności danej osoby. Wystarczy solidnie zapoznać się ze stosownym rankingiem zamieszczonym we wcześniejszej części artykułu. Odpowiednie podstrony dokładnie opisują poszczególne modele.