Maty masujące i masażery do głowy, pleców, nóg i stóp

Już w świecie starożytnym powszechna była wiedza na temat relaksujących oraz leczniczych właściwości masażu. Wykonywano go w specjalnej atmosferze, zaś specjaliści zajmujący się tym działaniem byli sowicie wynagradzani. Dziś również możemy skorzystać z dobrodziejstw profesjonalnego masażysty. Jednakże zawsze wiąże się to z pewnym wydatkiem oraz inwestycją czasową. Sami zaś często wolelibyśmy oddać się relaksowi w domowym zaciszu.

Na szczęście jest to możliwe, dzięki wejściu w tą dziedzinę automatyzacji. Dzięki nowoczesnej technologii, udało się stworzyć sprzęt, mający bardzo dobre działanie relaksujące, a często również lecznicze, imitując pracę masażysty. Cóż to jest za rozwiązanie? Zapraszamy do przeglądu.

Jak działa masażer?

Masażer, to urządzenie które zasilane elektrycznie, stymuluje różnego rodzaju ruchy, imitujące masaż. Urządzenie do masażu mo określone działanie, mocno korespondujące z potrzebami i wymaganiami w stosunku do konkretnych masaży. I tak masażer może mieć różne konstrukcje i różne funkcje. Poszczególne urządzenia do masażu mogą się również różnic przeznaczeniem, nawet w obszarze tej samej części ciała.masażer

Masażer elektryczny, to niekoniecznie mata masująca, nakładana na fotel. Takie maty masujące były bardzo popularne jeszcze jakiś czas temu, ale przynosiły stosunkowo mierne efekty swoich działań, gdyż nie był zasilane elektrycznie i powodowały raczej odciski niż realne odprężenie. Nowoczesny masażer elektryczny wygląda inaczej. To dalej może być mata masująca. 

Tak wygląda najpopularniejszy masażer na fotel. Mata masująca ma formę przypominającą siedzisko fotela. Nakłada się ją na siedzenie, dopasowując i mocując urządzenie. Następnie masażer na fotel podłączamy do prądu i siedząc w fotelu, możemy relaksować się delikatnymi ruchami lub wibracjami urządzenia. Jak się jednak okazuje, nie są to jedyne rodzaje tego typu urządzeń. Z czym jeszcze możemy się obecnie zetknąć? Zapraszamy do zapoznania się bliżej z tymi urządzeniami w kolejnym akapicie.

Rodzaje masażerów

Dostępnych na rynku urządzeń masujących jest całe mnóstwo. Tak naprawdę możemy wyróżnić urządzenie odpowiedzialne za masaż praktycznie każdej części ciała. Będą się one różnić wyglądem, funkcjonalnością oraz oczywiście ceną, w zależności od zaawansowania technicznego urządzenia. Zapoznajmy się z tym rynkiem nieco bliżej.

Masażer do stóp to urządzenia najczęściej posiadające kubełkową budowę. Jest to sprzęt przypominający niewielkie wiaderko lub miskę do moczenia stóp. Wkładamy stopy przez otwory w górnej części, zaś w zależności od dokonanego wyboru, urządzenie masuje spód stopy lub ją całą dookoła.

masażer – rodzajeMasażer do pleców, o ile nie występuje pod postacią urządzenia wielofunkcyjnego, ma kształt tradycyjnej maty masującej, nakładanej najczęściej na fotel. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i usiąść wygodnie, wybierając program, a mata samodzielnie zadba o odpowiednie wibracje. Masażer do łydek to z kolei zupełnie inne urządzenie. Może być on połączony z masażerem do stóp lub funkcjonować jako wielofunkcyjne rozwiązanie, a moze stanowić osobne, specjalnie na łydki wyprofilowane urządzenie. Ta ostatnia postać jest zdecydowanie droższa, ale również przynosi lepsze efekty.

 • Masażer do nóg to popularne oznaczenie omawianych już odpowiednich masażerów do stóp oraz łydek. Można jednak znaleźć specjalną matę, którą owija się wokół nóg, oferującą odmienne doznania oraz efekty.
 • Masażer pod oczy to najczęściej dość drobne urządzenie, które nie tyle ma działanie relaksujące, co regenerujące. Jego zadaniem jest bowiem stymulowanie skóry wokół oczu w celu likwidacji zmarszczek, cieni czy worków.
 • Masażer do głowy jeszcze do niedawna kojarzony był z metalowymi drutami ustawionymi w kształt eliptyczny, które nasuwana na głowę, rozsuwały się, masując okrągłymi zakończeniami skórę głowy. Dziś to jednak albo specjalne urządzenie wielofunkcyjne, albo wprost opaska masująca, którą nasuwamy na głowę w celu rozmasowania skóry.

Jak widać, opcji dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Przyjrzymy się w kolejnych akapitach specjalnym, pojedynczym rozwiązaniom, naszym zdaniem szczególnie godnym uwagi.

 • masażer na cellulit

Inną kategorią sprzętu jest specjalny masażer na cellulit. Masażer antycellulitowy to urządzenie posiadające specjalną konstrukcję, umożliwiającą generowanie specjalnych wibracji, rozbijających tkankę tłuszczową odłożoną jako cellulit na poziomie komórkowym.

masażer na cellulit Taki masażer cellulit usuwa bardzo skutecznie, choć wymaga to chwilę cierpliwości. Jednakże dobry masażer antycellulitowy to w dzisiejszych czasach wcale niedrogi sprzęt. Oczywiście im lepszy sprzęt, tym jego cena jest wyższa, ale zasadniczo nie jest to zbyt duża inwestycja.

 • masażer do twarzy

Masażer do twarzy avon to przykład rozwiązania, mającego na celu stymulowanie ukrwienia skóry twarzy. Jego konstrukcja jest bardzo prosta. Jest to uchwyt z obrotowym wałkiem na końcu. Dzięki swej lekkiej i niewielkiej konstrukcji, świetnie sprawdza się jako masażer turystyczny.masażer do twarzy

Masażer do twarzy avon ma wałek zakończony ostrymi wypustkami, w celu stymulacji przepływu krwi. Z kolei masażer jadeitowy swoje pochodzenie wywodzi aż z Japonii. Jego zadaniem jest zamykanie porów chłodem. Dlatego też masażer jadeitowy, choć jest to również masażer turystyczny, to ma znacznie bardziej skomplikowany sposób użycia, połączony z innymi zabiegami kosmetycznymi.

 • masażer ultradźwiękowy

Masażer ultradźwiękowy to przykład rozwiązania, używającego specjalne programy o różnych częstotliwościach emisji dźwięku, których zadaniem jest stymulowanie skóry dźwiękami. Przedstawicielem rodziny jest masażer beurer.

masażer ultradźwiękowyMasażer beurer to masażer ultradźwiękowy, działający świetnie na poprawę ukrwienia, likwidację rozstępów, cellulitu czy żylaków. Beurer masażer to całe rodzina produktów, oferujących różną funkcjonalność i osiągane rezultaty. Beurer masażer to urządzenie, idealnie nadające się do masażu każdej powierzchni.

Co to jest mata masująca?

Opinie lekarzy wskazują, że mata masująca jest niezwykle potrzebnym i korzystnie działającym na nasz organizm urządzeniem. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, powinny rozważyć zaopatrzenie się te urządzenie w miejscu, w którym siedzą. Nic więc dziwnego, że  na rynku obecna jest zarówno mata masująca na fotel jak i mata masująca do samochodu. W tych miejscach bowiem najczęściej siedzimy za dużo.

Wśród modeli mat masujących na fotel, możemy wyróżnić między innymi takie marki jak:

 • mata masująca shiatsumata masująca
 • mata masująca casada
 • mata masująca salute

Poszczególne marki różnią się głównie kształtem oraz rodzajem programów. Warto zapoznać się więc z oferowanymi możliwościami. Nie każda z nich nadaje się również do samochodu z uwagi na dostępną w pojeździe moc zasilania. Warto to sprawdzić dokładnie przed zakupem.

Część z tych modeli nadaje się również jako mata masująca do wanny. Oczywiście również tutaj powinna nastąpić weryfikacja potencjalnej wodoszczelności samego urządzenia.

Z kolei mata masująca homedics oferuje podejście nietypowe. Dzięki kształtowi przypominającemu bardziej materac niż fotel, jest to świetna mata masująca na łóżko. Wystarczy ją nałożyć na powierzchnię do spania i zrelaksować się.

Jak wskazują opinie, mata masująca jest coraz popularniejszym urządzeniem. Nikogo nie powinno to dziwić – uczucie relaksu oraz wpływ na zdrowie danego sprzętu jest wprost nieoceniony.

Czy masażer z rossmanna lub allegro spełni swoje zadanie?

Masażer nie powinien być kupowany na allegro lub w drogerii rossmann. Z opisywanych powyżej rozwiązań większość w tych sklepach w ogóle nie występuje. I tak masażer w rosmann to jeden model w czterech odmianach, służący do stymulacji seksualnej, lecz nie mający nic wspólnego z działaniem masującym różnych powierzchni ciała.

Z kolei masażer na allegro to nie zawsze ten model, który jest sprzedawany, a często jego podróbka. Na tym portalu bowiem najczęściej sprzedają sprzedawcy sezonowi, wykorzystujący chwilowy trend w celu dystrybucji danego dobra. Często nie znają się na danym sprzęcie, więc sprzedają bez wiedzy, sprawiając, że zakup na portalu aukcyjnym jest zawsze ryzykowny. Lepiej wybrać sprawdzonego dostawcę.

Najlepszy masażer do ciała. Wibracyjny czy próżniowy?

Najlepszy masażer do ciała to masażer wibracyjny. W tej postaci otrzymujemy masażer do ciała często w formie stojącego urządzenia, wyposażonego w pasy. Pasy te nakładamy wokół okolicy, którą chcemy stymulować (najczęściej jest to okolice brzucha, bioder i pasa), a następnie uruchamiamy masażer wibracyjny. W wyniku silnych wibracji, urządzenie te bardzo szybko pozbywa się w głównej mierze złogów tłuszczu.

Pozwala również w ciekawy sposób wymodelować sylwetkę, w zależności od tego, jaką okolicę poddajemy masażowi.najlepsze masażery do ciała – wibracyjny – próżniowy

Jednak szczytowym osiągnięciem naszej techniki jest masaż próżniowy. Przeprowadzany za pomocą urządzenia wciągającego powietrze i wytwarzającego podciśnienie, masaż próżniowy likwiduje praktycznie wszystkie negatywne efekty wyglądu – rozstępy, żylaki, cellulit. A wszystko to odbywa się w niezwykle przyjemny sposób. Wystarczy przed masażem uzupełnić płyny, by wraz z nimi wydalić zalegający tłuszcz.

Poduszka masująca

Poduszka masująca to świetny masażer do głowy. Jej konstrukcja jest bardzo prosta, co wskazuje zresztą nazwa produktu. Poduszka masująca może mieć formę obręczy, wkładki lub faktycznej poduszki. Taki masażer do głowy zwyczajnie ruchami wibracyjnymi odpręża nas, delikatnie masując skronie, oraz odcinek szyjny przy samej głowie.

Na zakończenie przeanalizujmy dwa popularne modele masażerów.

 • masażer shiatsu

Masażer shiatsu to rodzina urządzeń, które mają różną formę, w zależności od naszych preferencji. Najczęściej spotykany masażer shiatsu to urządzenie nakładane na fotel. Charakteryzuje się swoistego rodzaju funkcją masowania Shiatsu, opartą o japońskie techniki masażu, mające za zadanie poprawienie samopoczucia.

masażer shiatsuZapewnia to sporą popularność tej marce masażerów, czyniąc ją jedną z najczęściej wybieranych na rynku.

 • masażer tonific

Masażer tonific to popularne urządzenie bardzo mobilne. Jest to specjalna głowica masująca, którą można wyposażyć w wymienne końcówki w formie kulek. Można je dowolnie podgrzewać lub schładzać, w zależności od indywidualnych preferencji.

masażer tonificKulki mają odpowiednie wypustki, przez co sama stymulacja masażem jest znacznie głębsza. Urządzenie idealnie nadaje się do domowego masażu usuwającego tkankę tłuszczową oraz cellulit.

Podsumowanie

Jak można zauważyć, ilość dostępnych na rynku rozwiązań masujących jest ogromna. Jest to jedna z niewielu gałęzi rynkowych, oferujących taką różnorodność, w zależności od oczekiwanych funkcji. Dlatego też przed dokonaniem wyboru, należy się dokładnie zastanowić nad tym, jaki sprzęt przyda nam się najbardziej, pod kątem zaspokajania naszych potrzeb.

Część bowiem dostępnych na rynku modeli, nadaje się tylko i wyłącznie do pracy w jednym obszarze, w przypadku innego będąc zupełnie bezużytecznym urządzeniem. Ciekawym więc wyborem są masażery uniwersalne, nadające się do masowania każdej części ciała. Nie należy jednak zapominać, że odbywa się to kosztem bardziej dokładnych rezultatów w ściśle zawężonej dziedzinie.