Strona główna Myjki do okien – opinie – ranking – karcher – vileda

Myjki do okien – opinie – ranking – karcher – vileda

NAJLEPSZY PRODUKT

karcher wv 5 premium

Zalety

 • Regulowana odległość czyszczenia
 • Demontowany akumulator ułatwia jego wymianę po naładowaniu,
 • Zestaw wymiennych ssawek znacznie zwiększa użyteczność sprzętu,
 • Mała waga oraz kompaktowa konstrukcja

Podsumowanie

Myjka Karcher WV 5 Premium doskonale myje szyby, okna czy inne płaskie powierzchnie. Przy oryginalnym płynie nie ma smug. Trzeba tylko wytrzeć szyby przy ramie okna, ale to żaden minus przy jakości mycia i czasie, który zyskaliśmy. Urządzenie jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Wbrew niektorym opiniom nie jest ciężkie.

DRUGI WYBÓR

karcher wv 2 premium

Zalety

 • Cicha w pracy
 • Szybko ściąga wodę
 • Wysoka jakość wykonania
 • Ergonomiczna konstrukcja
 • Komfort użytkowania
 • Mała waga

Podsumowanie

Myjka Karcher WV 2 Premium jest wygodna, lekka i cicha w pracy. Mycie przy jej użyciu przebiega znacznie szybciej niż mycie tradycyjne. Przy ściąganiu wody czasami zawija się róg gumy i niedokładnie ściąga wodę, więc trzeba przecierac rogi w oknach i przy gumach oraz od czasu do czasu gumę, bo zostawia smugi.

ATRAKCYJNA CENA

vileda windomatic power

Zalety

 • Wysoka jakość wykonania
 • Mała waga
 • Regulowana końcówka
 • Niska cena
 • Łatwość użytkowania
 • Wysoka wytrzymałość

Podsumowanie

Myjka Vileda Windomatic Power jest poręczna i lekka. idealnie pochłania wodę i to pod każdym kątem, ściągaczka spełnia swoją funkcję wyśmienicie, przycisk nadający max mocy ssącej ogranicza czas mycia okien do minimum a dzięki temu nie pozostawia najmniejszych smug na oknach. Jedyną wadą jest konieczność ręcznego wytarcia wody w rogach okna.

karcher wv 52 plus recenzja

karcher wv 52 plus test – opinie – cena – ceneo

Myjki do powierzchni płaskich są coraz popularniejszym sprzętem, o szeregu ciekawych możliwości oraz funkcjonalności. Zdecydowanie ułatwiają one bowiem wykonywanie standardowych czynności czyszczących. Jak prezentuje...
karcher wv 5 premium plus recenzja

karcher wv 5 premium plus test – opinie – cena – ceneo

Mycie okien jest czynnością, którą nie zawsze da się nazwać przyjemną. Na szkle bowiem bardzo widoczne są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz smugi, dlatego chcąc...
karcher wv 2 premium recenzja

karcher wv 2 premium test – opinie – cena – ceneo

Z myciem okien bywa naprawdę różnie - czasem jest to czysta przyjemność, a czasem bardzo mozolne działanie. Jeśli do tego przyjdzie nam umyć ich...
vileda windomatic power instrukcja

vileda windomatic power test – opinie – cena – ceneo

Życzymy Ci, by mycie okien zawsze sprawiało ogromną frajdę oraz było czystą przyjemnością. Jednakże z doświadczenia wiemy, że nieczęsto tak jest. Mycie okien bowiem...

Mycie okien to jedna z bardziej uciążliwych czynności, która często wymaga bardzo dużo wysiłku oraz sporej ilości czasu. Na przeciętnej powierzchni bowiem wszelkie zabrudzenia są niewidoczne, jednakże nie do końca umyte okno można rozpoznać z daleka z powodu obecnych na nim nieciekawie wyglądających smug. Kiedy pada przez brudne szyby blask słoneczny, jak na dłoni widzimy wszystkie niedoskonałości naszego czyszczenia.

Dobry proces czyszczenia wymaga jednakże najczęściej dużej ilości ręczników papierowych i intensywnego czyszczenia na sucho, aż do pozbycia się wszystkich smug i zanieczyszczeń. Jest to bardzo żmudny proces, wymagający sporo energii i pochłaniający dużo czasu. Że o wpływie na środowisko naturalne nie wspominamy (z powodu zużywania ogromnej ilości gazet lub ręczników).

I w ten obszar wkroczyła automatyzacja, dając nam urządzenie mogące wyczyścić zabrudzone okna oraz inne powierzchnie znacznie szybciej, ale również skutecznie. Cóż to za rozwiązanie? Zapraszamy do zapoznania się z myjkami do okien.

Co to jest i jak działa myjka do okien?

Jeśli chodzi o obecny na rynku sprzęt do mycia okien, to może on prezentować dwojaką jakość. Z jednej strony, najpopularniejsze urządzenie do mycia okien to znany powszechnie odkurzacz do szyb. Jego zadaniem jest ściąganie zabrudzonej wody z powierzchni szyb, po czyszczeniu okien za pomocą tradycyjnych środków. Oznacza to, że myjemy najpierw okna za pomocą tradycyjnego detergentu z wykorzystaniem wody.

Tak oczyszczone powierzchnie, jeszcze wilgotne, normalnie czyścilibyśmy do sucha jakąś szmatką, ręcznikiem papierowym lub gazetą. myjka do okien (myjka do okien parowa)

My tymczasem wykorzystujemy odkurzacz do okien, który ma specjalną nakładkę ssącą, najczęściej wykonaną z gumy, pozwalającą na ściągnięcie całej wody wraz z brudem oraz detergentami do specjalnego pojemnika, który po wszystkim należy dokładnie wyczyścić. Pozwala to na zaoszczędzenie mnóstwo czasu, oraz przede wszystkim na przykład gazet lub ręczników papierowych.

Drugą opcją jest myjka do okien parowa. Taka myjka do okien jest nieco mniej popularnym sprzętem, nieco droższym, ale oferującym znacznie większą funkcjonalność. Tutaj zasada działania zupełnie eliminuje krok związany z myciem tradycyjnym. Taka myjka do szyb wymaga uzupełnienia w pojemniku odpowiedniej ilości wody. Jest ona podgrzewana do wrzenia i pod ciśnieniem wypychana przez dyszę na okno.

Dzięki wysokiej temperaturze i ciśnieniu, nie ma potrzeby stosować żadnych detergentów wcześniej. Woda zgromadzona i skroplona na szybie jest zbierana przez nasadkę z mikrofibry, trafiając do pojemnika na brudną wodę. Ta jest przepuszczana przez filtr do pojemnika z wodą czystą i następnie może być ponownie wykorzystana do mycia. Jakie jednak urządzenie wybrać? Postaramy się nieco ułatwić te zadanie.

Opinie i ranking najlepszych myjek

Ranking szeregujący myjki do okien to najlepsze źródło informacji o danych produktach, pozwalające i ułatwiające dokonanie stosownego wyboru. Stosowne zestawienie postanowiliśmy zamieścić poniżej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Do każdego modelu została przyporządkowana podstrona, opisująca go nieco bliżej.

myjka do okien opinie – rankingPoza rankingiem, odpowiedzieć nam na pytanie, czy dana myjka do okien będzie nam odpowiadać, mogą opinie o tym produkcie. Opinie, jakie ma myjka parowa do okien, będą zawsze najlepszym źródłem informacji, gdyż wystawiane są przez realnych użytkowników danego sprzętu, korzystających z niego na codzień. To, czy myjka do okien karcher na przykład się sprawdzi, opinie użytkowników szybko pozwolą szybko zweryfikować, zwłaszcza, jeśli dana osoba miała podobny przypadek. Każdy sprzęt ma swego rodzaju zestaw wypowiedzi użytkowników, więc zawsze warto dokładnie go przeanalizować.

Myjka do okien karcher

Myjka do okien karcher to chyba najpopularniejsze, dostępne na rynku rozwiązanie. Świadczy o tym ilość zapytań w różnego rodzaju źródłach. Ten stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić – karcher do okien to bowiem kilka modeli, oferujących różnego rodzaju podejście i zróżnicowaną funkcjonalność. Karcher do mycia szyb bowiem jest dostępny w obu poruszanych we wstępie wersjach, co jest pewną cechą wyróżniającą tą markę na rynku. Za dużą jakością mycia, jaką oferuje myjka do okien karcher, świadczą przede wszystkim opinie użytkowników, którzy zazwyczaj polecają te rozwiązanie.

Przyjrzyjmy się bliżej oferowanej funkcjonalności:

 1. Myjka do okien karcher wv 2 premium to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Jest to urządzenie oparte o typowy proces ssania, ściągający brudną wodę z detergentem. Do urządzenia dołączony jest spryskiwacz razem z myjką z mikrofibry.
  Spryskujemy okna odpowiednim detergentem (również zalecanym przez producenta), a następnie czyścimy myjką. Potem możemy przystąpić do właściwego procesu, wykorzystując myjkę z nasadką ssącą. Brud wylewamy wraz z wodą z odpowiedniego pojemnika.
 1. Myjka do okien karcher wv 5 premium to model praktycznie identyczny z poprzedni, różniący się ilością dostępnych nakładek do czyszczenia. Dzięki czemu możliwości dotarcia w trudne miejsca i osiągnięcia lepszego czyszczenia jest znacznie więcej. karcher wv 5 premium
  Z kolei model karcher wv classic to najprostsza wersja myjki z tej rodziny. Zawiera jedną prostą nasadkę ssącą i pojemnik do spryskiwania z myjką. Jest to opcja ekonomiczna, lecz dla niewielkich wymagań jak najbardziej odpowiednia.

Widzimy więc, że karszer do mycia okien to bardzo duża gama różnorodnych urządzeń. Czy warto postawić na myjkę do okien karcher? Zasadniczo w większości przypadków odpowiedź jest twierdząca. Spora skuteczność oraz jakość efektów świadczy zdecydowanie na plus dla tego rozwiązania.

Takie sklepy jak ceneo, castorama, allegro lub obi to miejsca, gdzie myjka do okien karcher jest łatwo dostępna. Nawet jeśli trafi się dobra promocja, myjka do okien karcher nie powinna być raczej kupowana w tych miejscach. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z dostawcy wyspecjalizowanego w tego rodzaju urządzeniach. Mamy większą pewność jakości tego, co kupujemy.

Gdzie kupić myjkę? W castoramie, na allegro czy lidlu?

Myjka do okien może zostać kupiona w takich miejscach jak castorama, lidl lub allegro, ale zawsze musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość tego, co kupujemy. Żadne bowiem z tych miejsc nie specjalizuje się tak naprawdę w dystrybucji tego rodzaju dóbr, sprzedając myjki na zasadzie kompleksowości oferty. Dlatego często pojawiają się tam modele gorszej jakości, o mniejszej wytrzymałości lub funkcjonalności.

Dlatego też, jak już wspominaliśmy w poprzednim akapicie, zdecydowanie korzystniej jest zdecydować się na zakup u profesjonalnego dostawcy. A gdzie zakupić dany model? Najlepiej skorzystać w tym celu z odnośnika w rankingu, by przejść na stronę modelu. 

 • myjka do okien vileda

Myjka do okien vileda to urządzenie znajdujące się w czołówce dostępnych na rynku odkurzaczy do okien. Vileda do okien tak naprawdę ma tylko jedną, zasadniczą wadę, która jednakże nie zmniejsza jakoś wydatnie jakości tego rozwiązania. Nie posiada pojemnika do spryskiwania, połączonego z myjką.

Dostajemy sam odkurzacz i osobną myjkę z mikrofibry. Jest to niewielka niedogodność, wymagająca od nas manewrowania z odpowiednim detergentem, gdyż co prawda myjka posiada niewielki pojemniczek na detergent, jest on jednak bardzo mały.

Nie jest to jednak wada znacznie utrudniająca działanie tego urządzenia, które nadal pozostaje bardzo ciekawym sprzętem, przede wszystkim atrakcyjnym cenowo. Dlatego też opinie, jakie ma myjka do okien vileda są zasadniczo bardzo pozytywne, wskazujące na fakt, że urządzenie w pełni spełnia postawione przed nim zadanie.

 • myjka do okien leifheit

Myjka do okien leifheit to bardzo polecane przez wielu użytkowników rozwiązanie, które zdobyło spore uznanie podejściem do wyposażenia myjki nieco odmiennym od konkurencji. Producent bowiem wyposaża zestaw w specjalny, teleskopowy uchwyt. Można więc zamontować zarówno myjkę z mikrofibry jak i sam odkurzacz na rączce teleskopowej i swobodnie umyć trudno dostępne zakamarki.myjka do okien leifheit

Jest to zdecydowanie bardzo duży plus tego rozwiązania. Poza tym same urządzenie funkcjonalnością nie odbiega w żaden sposób od wyznaczonemu na rynku trendowi. Pozwala na szybkie umycie dużych powierzchni. Niedogodnością może być brak odpowiedniego pojemnika ze spryskiwaczem, umożliwiającym spryskanie i od razu wyczyszczenie za pomocą myjki z mikrofibry. Jednakże pozostałe zalety zdecydowanie kompensują ten brak.

 • myjka do okien silvercrest

Myjka do okien silvercrest to rozwiązanie najczęściej dystrybuowane za pośrednictwem sieci hipermarketów Lidl. Jest to zasadniczo rozwiązanie oferujące wszystkie podstawowe funkcje, jednakże ogólną jakością nieco odbiegające od topowych marek. Plusem jest niewątpliwie pojemnik ze spryskiwaczem połączony z myjką z mikrofibry. Jest on obszerny, dlatego pozwala pomieścić dość dużo środka czyszczącego.myjka do okien silvercrest

Niestety, sama myjka ma tylko jedną końcówkę w zestawie, więc jakiekolwiek szersze manewrowanie nie wchodzi w grę w żaden sposób. Pozostaje więc oparcie się o podstawowe funkcje myjące. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania pozostanie jego bardzo atrakcyjna cena.

Dzięki temu, jeśli nie potrzebujesz najskuteczniejszego sprzętu na rynku, z największą funkcjonalnością, to warto rozważyć zakup właśnie tego produktu.

 • myjka do okien hoffen

Myjka do okien hoffen jest rozwiązaniem marki własnej sieci Biedronka. To zdecydowanie najtańsze rozwiązanie tego typu, dostępne na rynku, gdyż można je kupić już za połowę ceny poprzedniego produktu. Jest to jednak również urządzenie najmniej funkcjonalne i oferujące najniższą jakość, zarówno wykonania jak i czyszczenia.myjka do okien hoffen

Brak jest tutaj przede wszystkim w ogóle osobnej myjki z mikrofibry, że o połączeniu jej z osobnym pojemnikiem ze spryskiwaczem nie ma co wspominać. Zamiast tego otrzymujemy jedne urządzenie, posiadające stosowną myjkę jako końcówkę. Co było do przewidzenia, taka konstrukcja zdecydowanie zmniejsza funkcjonalność całości.

Dlatego sprzęt nadaje się tylko do podstawowych procesów czyszczenia.

Podsumowanie

Powyżej zaprezentowany przegląd myjek do okien uwzględnia wszystkie popularne modele, na które warto zwrócić uwagę. Zależnie od samej firmy, jaką wybierzemy, różnią się dostępnością głowic czyszczących oraz dodatkowym wyposażeniem. Jak wybrać rozwiązanie dla siebie? Przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie o to, czego tak naprawdę wymagamy od takiego sprzętu.

Jeśli mamy wysoko położone okna, być może nieodzowne będzie skorzystanie z rozwiązania posiadającego rączkę teleskopową. Z kolei dla pomieszczeń i okien z dużą liczbą zakamarków, przydadzą się dodatkowe końcówki. By mieć pewność słuszności swojego wyboru, zwyczajnie zaglądamy do powyższego rankingu i kierujemy swe kroki do charakterystyki danego modelu. Możemy być pewni, że w ten sposób dokonamy słusznego wyboru.