Nawilżacze powietrza – ranking – opinie – allegro

Klimat na naszej planecie w wyniku postępu rozwoju cywilizacyjnego stale się zmienia. Jesteśmy jedynym inteligentnym gatunkiem na Ziemi, dlatego też jesteśmy w stanie adoptować otaczające nas warunki do naszych potrzeb. Co też stale robimy.

Jakiś czas temu zaczęły naszą cywilizację dotykać coraz częściej różnego rodzaju choroby zwane właśnie cywilizacyjnymi, takie jak alergia, astma i wiele innych. Okazuje się, że niebagatelny wpływ na ten stan rzeczy ma nie najlepsza jakość naszego powietrza. Rosnące jego zanieczyszczenie i inne warunki to nie jedyna kwestia problematyczna. W wyniku bowiem emisji szkodliwych składników do atmosfery, coraz częściej pojawiają się problemy z suchością powietrza.

Powietrze, by mogło zdrowo odżywiać nasz organizm, musi mieć określony poziom wilgotności. Kiedy przebywamy w pomieszczeniu z suchym powietrzem, nasz organizm się odwadnia w wyniku parowania. By zachować funkcje życiowe na odpowiednim poziomie, w pierwszej kolejności pobiera on wodę z błon śluzowych i skóry, co prowadzi do ich wysuszenia i pękania. Powoduje to również suchość w gardle oraz kaszel. Dlatego też trzeba bezwzględnie zadbać o to, by w pomieszczeniach, w których przebywamy, poziom wilgotności był odpowiedni. Nie zmienimy naszego klimatu, ale możemy poprawić mikroklimat w naszym otoczeniu. Jak? Wykorzystując urządzenie zwane nawilżaczem powietrza.

Co to jest nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to urządzenie, w którym umieszczamy specjalny pojemnik z wodą. Sprzęt ten pobiera ją i wydala w formie swoistego rodzaju mgiełki do otaczającego powietrza. Tym samym nawilżacz powietrza reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniu, w którym pracuje. Dobry sprzęt w dzisiejszych potrafi dokonywać tego działania automatycznie, w oparciu o specjalne sensory, na bieżąco monitorujące poziom wilgotności i żywo reagujące na jego spadek.nawilżacz powietrza

Jest to spory postęp technologiczny, gdyż niegdyś nawilżenie odbywało się bez wiedzy o poziomie wilgoci w powietrzu. Zbytnie nawilżenie również nie jest korzystne dla naszego organizmu.

Dziś nawilżacze powietrza są znacznie bardziej rozbudowane. Oferują szereg funkcji, takich jak jonizacja, praca automatyczna, sterowanie zdalne i wiele innych. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku sprawia, że może być problem jaki wybrać nawilżacz powietrza. Na jaki model i funkcje się zdecydować, spośród gąszcza możliwości? Postaramy się pomóc podjąć decyzję, jaki wybrać nawilżacz powietrza właśnie w poniższym artykule.

ranking nawilżaczy powietrza

By dobrze wybrać nawilżacz powietrza, potrzebny będzie ranking. W oparciu o tego rodzaju zestawienie, możliwe będzie przejrzenie wszystkich dostępnych ofert oraz opcji i wybór odpowiedniej dla siebie. Warto dokładnie zbadać, jak prezentuje się ranking 2018 i 2019 nawilżaczy powietrza z uwagi na fakt, iż możemy się zdecydować aż na 4 różne, najpopularniejsze opcje, jeśli chodzi o wybór urządzenia. Poniżej prezentujemy stosowne zestawienie – zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z nim.

nawilżacz powietrza rankingJak można zauważyć, powyższe zestawienie zawiera cały szereg modeli. Wspominaliśmy już, że możemy spotkać się z opcją nabycia urządzenia o nieco szerszej funkcjonalności. Obok bowiem typowych nawilżaczy powietrza, nasz ranking zawiera nawilżacze i oczyszczacze powietrza w jednym.

W rankingu znalazły się też niejeden nawilżacz powietrza z jonizatorem. Okazuje się bowiem, że możemy zdecydować się zarówno na sam nawilżacz powietrza, jak i urządzenie odpowiednio rozbudowane, czyli nawilżacz powietrza z jonizatorem, łączący w sobie również opcję oczyszczania powietrza, a nawet urządzenie wielofunkcyjne, jonizujące, czyszczące i nawilżające powietrze. Nie zawsze jednak opłaca się kupować jeden zbiorczy sprzęt, gdyż wydajniejszy może być zakup dwóch różnych. By jednak wybrać coś dla siebie, musimy przeanalizować powyższe zestawienie dokładnie. Warto również zapoznać się z dalszą częścią artykułu.

Gdzie kupić nawilżacz powietrza? Na allegro, w media expert czy ceneo?

Zanim przejdziemy dalej, poruszmy jeszcze jedną, ważną kwestię. Jak można zauważyć, konkretne linki przy danym modelu prowadzą do podstrony umożliwiającej nabycie danego sprzętu. Witrynę prowadzi sprawdzony dostawca, swoim profesjonalizmem gwarantując oryginalność produktu oraz obsługę na najwyższym poziomie, co jest tożsame z dostępem do wszystkich, najważniejszych świadczeń gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Dlatego też warto zdecydować się właśnie na tego dostawcę, w poszukiwaniu odpowiedniego źródła nabycia:

  1. Oczywiście wielu ludzi szuka nawilżaczy na allegro, ceneo lub w sklepach typu media expert.
  2. Na pierwszy rzut oka wydaje się to rozwiązaniem rozsądnym i właściwym.
  3. Kiedy jednak przyjrzymy się tej kwestii bliżej, sprawa nie wygląda już tak ciekawie.

Na allegro i ceneo nie jest prowadzona żadna weryfikacja osób wystawiających daną ofertę. Oznacza to, że w rezultacie oba te portale wykorzystywane są w głównej mierze przez sprzedawców sezonowych, którzy nie znają się na danym typie sprzętu i wykorzystują chwilowy trend na jego zakup. Często więc trafia się produkt wybrakowany, podrobiony, o niepełnej wartości. Czasem brak jest dostępu do świadczeń gwarancyjnych i pogwarancyjnych. I choć na portalu ceneo czasem można trafić na ciekawą ofertę, to jednak zawsze pozostanie on raczej średnim wyborem.

nawilżacz powietrza allegro - media expert - ceneoZ kolei sklepy typu media expert nie specjalizują się w żadnym sprzęcie, gdyż chcą dostarczać wszystkich rozwiązań. Brak specjalizacji oznacza, że sprzedawane są w nich tylko produkty z wąskiej grupy najbardziej topowych, o najwyższych marżach, zaś pracownicy nie zawsze posiadają pełne przeszkolenie z danego zakresu, musząc umieć udzielić informacji i kilku kategoriach sprzętu.

Jest to więc również wybór średni, jeśli chodzi o dobór miejsca zakupu nawilżacza. Najlepszą opcją bezwzględnie pozostanie wybór odpowiedniej witryny, czyli www.domena.pl. Wystarczy wejść w przyporządkowaną danemu modelowi podstronę w zamieszczonym wyżej rankingu, przy przekierować się na portal oferujący sprzedaż konkretnego modelu. Fachowa obsługa może dodatkowo zdecydowanie uprościć podjęcie decyzji zakupowej.

Urządzenia na kaloryfer lub z jonizatorem

Warto w tym miejscu rozprawić się z pewnym dość powszechnym mitem. Otóż wielu ludzi myli nawilżacz powietrza na kaloryfer z profesjonalnym sprzętem, który ma za zadanie zadbać o odpowiednią wilgotność w naszych pomieszczeniach. Jak wskazują opinie, nawilżacz powietrza na kaloryfer to nic innego jak pojemnik z wodą, która pod wpływem ciepła paruje i dostaje się do powietrza. Nikt nie może odmówić temu urządzeniu tego, że taki proces zachodzi. Do tego sprzęt ten jest dość tani.

Jednakże przede wszystkim działa on tylko w sezonie grzewczym, zaś o poziom nawilżenia powinniśmy dbać cały rok. Ponadto nie mamy żadnej kontroli nad poziomem nawilżenia, zdając to wszystko na ilość wody w prostym pojemniku. Sprawia to wszystko, że w rezultacie możemy bardziej sobie zaszkodzić takim rozwiązaniem niż pomóc. Taki nawilżacz powietrza jest dla dzieci wyjątkowo nieodpowiedni.

nawilżacz powietrza - na kaloryfer - z jonizatoremLepiej zdecydować się więc na zainwestowanie większych środków, by nabyć od razu nawilżacz powietrza z jonizatorem, ultradźwiękowy czy oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym. Tym samym mamy pewność, że zakupiony sprzęt nie tylko zautomatyzuje procesy nawilżania powietrza, ale również wyniesie je na wyższy poziom i pozwoli na osiągnięcie szeregu korzyści dodatkowych, takich jak umieszczanie korzystnych jonów w powietrzu.

Dodatkowe oczyszczenie powietrza, a wszystko to w cichym trybie pracy, nie naruszającym komfortu codziennego funkcjonowania. Lepiej więc zdecydować się na znacznie rozsądniejsze rozwiązanie jednego z topowych producentów, zapominając o zwykłych zawieszkach na kaloryfer.

Opinie o nawilżaczach powietrza

Jak coraz częściej wskazują wypowiedzi i opinie lekarzy, nawilżacz powietrza powinien znaleźć się w każdym pomieszczeniu, w którym przychodzi nam długotrwale funkcjonować. Oczywiście poziom nawilżenia powietrza jest sprzężony z obecną pogodą oraz samym klimatem, jednakże warto posiadać takie urządzenie, gdyż większość z nich oferuje automatyzację pracy, polegającą na ustawieniu odpowiadającemu nam poziomowi nawilżenia, a same urządzenie zadba o to, by był on utrzymany. Dlatego też może ono pracować cały rok. Jak wskazują opinie użytkowników, nawilżacz powietrza to również forma dbania o sprzęt. Dzięki kontroli poziomu nawilżenia mamy pewność, że nie przekroczy ona dopuszczalnych norm. Przede wszystkim jednak liczą się względy zdrowotne, gdyż zbyt suche powietrze zwyczajnie w świecie nam szkodzi. Jeśli w danym domu znajduje się małe dziecko, to szczególnie powinniśmy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia pomieszczeń w których przebywa, bowiem ich skóra oraz błoy śluzowe są znacznie delikatniejsze niż u dorosłych osobników.

Najlepsi producenci:

  • nawilżacz powietrza philips

Marka Philips to jedna z topowych marek na rynku sprzętu AGD i RTV. Produkty tej marki prezentują różną klasę działania i różny poziom cenowy, zazwyczaj jest on jednak bardzo atrakcyjny. Dlatego też można zakupić nawilżacz powietrza philips zarówno będący w czołówce tego typu rozwiązań na rynku, jak i tańszy sprzęt na mniejsze potrzeby. Warto więc zapoznać się z tą rodziną produktów, gdyż z pewnością można znaleźć coś dla siebie.

Jak wskazuje specyfikacja, i co potwierdzają o danym sprzęcie konkretne opinie, nawilżacz powietrza philips może oferować szereg ciekawych funkcjonalności. Warto tutaj zwrócić uwagę na przykład na ciekawy system NanoCloud, dostępny w części rozwiązań. System ten to nie zwyczajne nawilżenie powietrza, ale przede wszystkim wychwycenie z niego dużych cząsteczek, nawilżenie wewnątrz urządzenia swoistego rodzaju mgiełką wodną i wypchnięcie powietrza nawilżonego bez równomiernego tworzenia mgły wodnej. Oczywiście w tego typu urządzeniach automatyzacja pracy z zachowaniem zaprogramowanego poziomu nawilżenia powietrza staje się powoli standardem. Warto zwrócić uwagę na aktywne działanie tego typu sprzętu, które polega na cyrkulacji powietrza, co znacznie zwiększa jakość nawilżenia. Szereg trybów i możliwości zaprogramowania pracy jest w tym przypadku swoistego rodzaju standardem.

  • nawilżacz powietrza hb

Nawilżacz powietrza hb to cała rodzina bardzo ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, oferujących znacznie szerszą funkcjonalność od większości modeli dostępnych na rynku. Dla tych rozwiązań, kwestie monitoringu poziomu nawilżenia są praktycznie oczywiste. Niemal każdy model posiada procentową skalę, którą możemy swobodnie regulować i ustawić optymalny poziom nawilżenia dla siebie. Dzięki temu zdecydowanie podnosi się komfort funkcjonowania w danym pomieszczeniu, a urządzenie samodzielnie dba o utrzymanie poziomu wilgoci. Dochodzą tutaj również znacznie szersze możliwości manewru, jeśli chodzi o tryby pracy sprzętu. Mamy więc do dyspozycji kilka poziomów pracy (ich liczba sięga nawet 7) oraz szereg trybów, takich jak tryb automatyczny, tryb nocny, tryb przeznaczony do pokoju dziecięcego i tryb zdrowotny. Część modeli oferuje również tryb “ciepłej mgiełki”, która poprawia i uprzyjemnia atmosferę w domu lub mieszkaniu.

To co jednak sprawia, że przeciętny nawilżacz powietrza hb ma tak pozytywne opinie, to dodatkowe funkcje, które wcale nie są taką oczywistością na rynku. Część modeli z tej rodziny posiada bowiem wbudowany moduł plazmy oraz lampę UV. Zadaniem tych systemów jest specjalna sterylizacja powietrza, umożliwiająca usunięcie z niego wielu szkodliwych elementów i czynników. Dzięki temu uzyskujemy sprzęt nie tylko nawilżający otoczenie, ale również realnie poprawiający warunki życiowe i zdrowotne. Jest więc to zdecydowanie rozwiązanie warte naszej uwagi.

  • nawilżacz powietrza eldom

Nawilżacz powietrza eldom jest rozwiązaniem bardzo zaawansowanym technologicznie, przy równoczesnym zachowaniu w miarę atrakcyjnej ceny. W postaci tego sprzętu uzyskujemy bowiem nawilżacz powietrza już z funkcją jonizatora. Specjalny czujnik będzie na bieżąco weryfikować poziom wilgoci w powietrzu i reagować na niego, uruchamiając się. Rozwiązanie te posiada również szereg funkcjonalności, poprawiających automatyzację pracy urządzenia. Możemy więc uruchomić timer, skorzystać z opcji opóźnionego startu czy funkcji automatycznego wyłączania się. Spora jest również pojemność urządzenia, gdyż przy zbiorniku mieszczącym 5,2 l wody, może ten sprzęt pracować nawet 17 godzin. Jeśli do tego narzucimy mu odpowiedni poziom wilgoci, który monitorujemy na specjalnym wyświetlaczu, możemy zupełnie zapomnieć o tym sprzęcie i cieszyć się powietrzem wysokiej jakości. Tak szeroka funkcjonalność, przy bardzo niskich kosztach nabycia sprawia, że opinie o nawilżaczu powietrza eldom są zasacniczo dość entuzjastyczne.

  • nawilżacz powietrza duka

Nawilżacz powietrza duka to rozwiązanie stawiające przede wszystkim na prostą konstrukcję i minimalizm. Otrzymujemy więc nawilżacz powietrza o bardzo ciekawym i nietypowym kształcie. Spora jest również jego funkcjonalność, choć sam nawilżacz nie jest wcale drogi. Kupując go, otrzymujemy sprzęt, który samoczynnie utrzymuje nawilżenie na odpowiednim poziomie. Możemy wybrać jeden z 3 poziomów nawilżania, regulując również moc pracy. Sprzęt dysponuje również trybem nocnym, a sterowanie opiera się o dołączony do urządzenia pilot. Obecność specjalnych, zaawansowanych filtrów również podnosi efektywność. Dlatego też nawilżacz powietrza duka ma dość pozytywne opinie, stanowiąc rozwiązanie bardzo optymalne, jeśli chodzi o koszty nabycia oraz eksploatacji przy zestawieniu dostępnej funkcjonalności.

  • nawilżacz powietrza hoffen

Nawilżacz powietrza hoffen to urządzenie należące zasadniczo do niższej klasy tego typu rozwiązań. Jego cena jest dość atrakcyjna, jednakże należy wziąć pod uwagę fakt, iż wynika ona również z braku bardzo wielu funkcji, takich jak zestaw czujników poziomu wilgotności czy też sprawne sterowanie w oparciu o panel sterujący czy pilot. Całe działanie tego nawilżacza opiera się o zwykłą emisję mgiełki do atmosfery. Możemy jednak regulować moc nawilżenia, zaś urządzenie sygnalizuje brak wody. Jak na rozwiązanie raczej niskobudżetowe, nawilżacz powietrza hoffen opinie ma całkiem pozytywne, dlatego jeśli nie masz innego rozwiązania, to warto się na nie zdecydować.

nawilżacz powietrza opinieAnalizując powyższy przegląd nawilżaczy powietrza, możemy zauważyć, że jest to sprzęt w dzisiejszych czasach uważany za niezbędny praktycznie w każdym domu. Wynika to z praktycznie zbawiennego wpływu na nasze zdrowie, poprzez dbanie o naszą skórę, układ oddechowy oraz błony śluzowe. Choć wybór odpowiedniego urządzenia nie jest prosty, z uwagi na szereg oferowanych przez producenta funkcjonalności, wierzymy, że powyższym przeglądem wraz z dokładną analizą przynajmniej w części ułatwimy te nietrudne zadanie.