Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 – cena – opinie – recenzja – test -filtry

0

Moda na urządzenia zwane oczyszczaczami powietrza nie wzięła się znikąd. Wynika ona z cyklicznie pogarszającej się jakości powietrza, którym oddychamy. Chcąc uchronić swoje zdrowie przed negatywnymi skutkami tej spadającej jakości, możemy przynajmniej w warunkach domowych zapewnić sobie czystsze powietrze. Dziś sprawdzimy alfda alr550 – jeden z popularnych ostatnio oczyszczaczy.

Ze specyfikacją techniczną urządzenia zapoznać można się bliżej na stronie www.domena.pl. My z kolei zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego przeglądu.

alfda alr550  test

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się temu, jak wypadł test alfda alr550. Tego typu sprawdzian przechodzi każdy sprzęt AGD i możemy dzięki niemu ustalić więcej szczegółów technicznych oraz cechy wyróżniające dane urządzenie. Co zatem wykazał test alfda alr550? Jakie parametry techniczne?

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym przeglądem:alfda alr550  test

 1. 4 poziomy pracy, pozwalające na dostosowanie intensywności pracy urządzenia.
 2. Innowacyjny system filtrów z wykorzystaniem filtru HIMOP ma za zadanie dostosowanie powietrza do specyficznych schorzeń, takich jak alergia, astma itp.
 3. Obecność różnorakich trybów i timera pozwala na zwiększenie funkcjonalności urządzenia.
 4. Wskaźnik jakości powietrza umożliwia bieżącą ocenę stanu powietrza w pomieszczeniu.
 5. Maksymalna powierzchnia oczyszczania nawet do 95 metrów kwadratowych.
 6. Czas trwałości filtra do 1,5 roku eksploatacji.
 7. 3 stopniowy system filtracji (filtr wstępny, HEPA oraz filtr HIMOP.
 8. Funkcja jonizacji powietrza zwiększa wydajność urządzenia.

Z powyższego zestawienia cech wyłania się obraz bardzo funkcjonalnego i sprawnego urządzenia z innowacyjnym podejściem do tematu oczyszczania. Jak się te podejście sprawdza, przeanalizujemy w kolejnych akapitach. Z kolei po pełną specyfikację techniczną warto zajrzeć na stronę www.domena.pl.

alfda alr550  opinie

Analiza parametrów technicznych to dopiero pierwszy krok do pełnego poznania danego rozwiązania. Jest to krok bardzo ważny, jednakże zazwyczaj nie wyczerpuje danego tematu w pełni. Dopiero bowiem przegląd wypowiedzi użytkowników o danym sprzęcie pozwala nam na pełną ocenę jego funkcjonowania w normalnych warunkach pracy. Jakie są więc opinie o alfda alr550? Dokonaliśmy ich przeglądu.

Na tej podstawie udało nam się stworzyć obraz tego rozwiazania z uwagi na jego codzienną funkcjonalność. Wykorzystaliśmy do tego celu jednakże nie tylko opinie o alfda alr550, ale również własne doświadczenia i testy produktu. Tak otrzymaliśmy stosowny przegląd oraz przygotowaliśmy zestaw zalet i wad omawianego sprzętu. 

alfda alr550  opinie

Jeśli chodzi o same wypowiedzi, to są one w zdecydowanej większości pozytywne. Użytkownicy zwracają głównie uwagę na bardzo niski poziom hałasu, wydawanego przez ten sprzęt.

Jak zaś prezentują się jego wady i zalety? Zapraszamy do przeglądu naszego zestawienia.

ZALETY:

 • funkcja jonizacji zdecydowanie zwiększa jakość osiąganej filtracji oraz jakość powietrza uzyskanego dzięki temu sprzętowi
 • długa trwałość filtrów zmniejsza w stopniu znacznym koszta eksploatacji tego sprzętu,
 • duża powierzchnia działania oczyszczacza sprawia, że nadaje się on do użytku w różnych pomieszczeniach nawet o dużej powierzchni
 • różne tryby pracy oraz timer w połączeniu z zestawem czujników sprawia, że zarządzanie pracą jest bardzo intuicyjne,
 • innowacyjny filtr HIMOP to nowa jakość w oczyszczaniu, zwłaszcza dla osób przewlekle borykających się z astmą lub alergią

Takie zestawienie nie mogłoby zostać uznane za pełne, gdyby nie analiza również wad danego rozwiązania. W tym przypadku właściwie jest tylko jeden aspekt, który można uznać za małe utrudnienie eksploatacji, a jest nim brak wskaźnika wymiany filtra. Jest to jednak raczej niewielki problem, jeśli wykorzystuje się urządzenie zgodnie z przeznaczeniem, gdyż konieczność wymiany jest widoczna dzięki temu od razu.

Z zestawieniem uzupełniającym zapoznać można się również na stronie www.domena.pl.

alfda alr550 cena – ceneo – amazon – allegro

Jaka jest zatem cena alfda alr550 w różnych miejscach, jak amazon, allegro czy ceneo? Są to bowiem najpopularniejsze źródła zakupów i właśnie w tym miejscu możemy zastanowić się, na które z nich postawić?

Okazuje się, że warto być szczególnie ostrożnym w tym przypadku. Sprawa bowiem tego, gdzie nabyć omawiany oczyszczacz nie jest wcale prosta.

alfda alr550 cena - ceneo - amazon - allegroZakup alfda alr550 na allegro lub amazon to na przykład zły wybór. Wynika to z faktu, iż na tego typu portalach najczęściej dystrybucję prowadzą sprzedawcy sezonowi, wykorzystujący raczej chwilowy trend na dane urządzenia i chcący szybko na nim zarobić. Bardzo rzadko znają się na tym co sprzedają, co prowadzi do licznych pomyłek i sprzedaży podróbek, ale również sprawia, że zakupione produkty są często bez gwarancji i bez dostępu do serwisu.

Dlatego zakup na portalach aukcyjnych, zwłaszcza wobec ich niewykorzystywania przez producentów  takich urządzeń, jest złym pomysłem.

Cena alfda alr550 na ceneo z kolei może być często bardzo korzystna, gdyż z założenia ten portal ma grupować oferty sprzedaży z różnych sklepów i porządkować zgodnie z ceną. Jest to zdecydowany plus tego rozwiązania. Z kolei na minus można zaliczyć fakt takiego samego ryzyka natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę, co przy okazji zakupów na portalach aukcyjnych. Czyni to z ceneo wybór neutralny.

Najlepszym wyborem pozostanie mimo wszystko wybór profesjonalnego dystrybutora tego rodzaju sprzętu, jak na przykład sklep www.domena.pl. Gwarantuje to wysoką jakość zakupów, pełen zestaw usług serwisowych i gwarancyjnych oraz atrakcyjną cenę, wynoszącą 1799,00 zł. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

alfda alr550 instrukcja – filtr – filtry

Instrukcja dołączona do alfda alr550 wskazuje jak wymieniać filtry. Filtr znajduje się w tym urządzeniu za pokrywą przednią, pod panelem sterowania. Wystarczy odczepić stosowne zaczepy, żeby się do nich dostać. Sam proces wymiany opiera się o ich wysunięcie. Dzięki temu filtry wymienia się zgodnie z tym, co wskazuje instrukcja, co 1,5 roku, alfda alr550 jest bardzo opłacalnym wyborem.

Filtra wstępny z kolei należy raz na jakiś czas przeczyścić na przykład patyczkiem kosmetycznym. alfda alr550 instrukcja - filtr - filtry

 1. Samym urządzeniem zarządza się bardzo prosto, w oparciu o przejrzysty panel sterowania.
 2. Wszystkie funkcje są dokładnie opisane w dokumentacji, zaś ich uruchamianie nie stanowi najmniejszego problemu i jest nieskomplikowane.
 3. Dzięki temu otrzymujemy produkt, którym posługiwać się mogą nawet laicy techniczni.

Dodatkowe aspekty dotyczące obsługi poruszone zostały również na stronie www.domena.pl. Warto się z nimi zapoznać również. Odwiedźcie naszą stronę główną i poznajcie nasz pełny asortyment AGD

alfda alr550 recenzja – review

Powyższy artykuł stanowi swojego rodzaju review alfda alr550. Jaka może być nasza recenzja tego sprzętu oparta o ten przegląd? alfda alr550 recenzja - review

Jeśli sprawdzimy funkcjonalność tego urządzenia, na pierwszy plan wysuwa nam się innowacyjny system oczyszczania, wspierający alergików i astmatyków. To, połączone ze sporą wydajnością, standardem oczyszczania HEPA oraz wstępnym czy jonizacją, czyni z omawianego sprzętu całkiem ciekawy wybór. Dla osób z tymi dwoma schorzeniami cywilizacyjnymi jest to wybór niemal konieczny. Dlatego też wobec takiego review nasza recenzja alfda alr550 również musi być korzystna. I sugeruje ona właśnie zakup tego sprzętu, jako jednego z najciekawszych, dostępnych na rynku oczyszczaczy. Odwiedźcie też naszą stronę by poznać pełną ofertę na oczyszczacze powietrza

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here