Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?

0
85
Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?
Rate this post

Ostatnio bardzo dużo mówi się o zanieczyszczeniach środowiska, w tym zanieczyszczeniu powietrza. Są to trudne tematy, jednak dotykają nas wszystkich, także te osoby, które mieszkają na wsiach. O sprawie pisze nawet NIK w swoim artykule „Dbaj o zdrowie – nie oddychaj”

Niestety wszystkie pyły w tym bardzo toksyczny pył pM 10 dostaje się do naszego organizmu, dlatego oczyszczacz powietrza jest dla nas niezwykle korzystnym zakupem. Pomoże pozbyć się nam z powietrza w domu tych lotnych związków, które powoli trują nas i naszą rodzinę.

Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?

Oczyszczacz powietrza wbrew obiegowym opiniom nie służy jedynie do oczyszczania powietrza z pyłów, które znajdują się w smogu. Oczyszczacz powietrza wysokiej klasy ma w sobie kilka rodzajów filtrów, które wychwytują takie zanieczyszczenia jak kurz, sierść zwierząt, ale także bakterie i wirusy.

Są zaopatrzone w bardzo dobrej jakości filtry, w tym filtr wstępny, który wychwytuje duże cząsteczki, takie jak kurz i sierść, ale również chłonny filtr węglowy, pozwalający na pozbycie się z powietrza pyłów smogowych oraz chorobotwórczych cząstek.

  • Dodatkowo eliminuje on również pyłki kwiatów, co jest bardzo pozytywne dla alergików, którzy często mimo częstego odkurzania w mieszkaniach i brania leków przeciwhistaminowych najnowszej generacji, cierpią na świąd skóry i katar sienny w okresie pylenia, czyli wczesną wiosną i latem.
  • Oczyszczacze powietrza mają w sobie również bardzo nowoczesne filtry HEPA, eliminujące aż około 98% zanieczyszczeń.

Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?

Wiele oczyszczaczy powietrza ma w swoim wyposażeniu także bardzo dobre jonizatory powietrza. Jonizator eliminuje chorobotwórcze jony dodatnie, zamieniając je na jony ujemne, co daje nie tylko czystsze, ale i zdrowsze powietrze. Kiedy mamy w domu dziecko warto także pomyśleć o połączeniu oczyszczacza z nawilżaczem powietrza, który pozwoli na zwiększenie wilgotności, co ułatwia oddychanie u małych dzieci.

Jest to ważne zwłaszcza w okresie grzewczym, kiedy powietrze potrafi być bardzo suche w pomieszczeniach. Niektóre z modeli mogą generować mgiełkę pary wodnej, która automatycznie wydostaje się z urządzenia nawilżając powietrze w mieszkaniu.

Oczyszczacze powietrza są dość tanie w użytkowaniu, a wiele trybów pracy sprawia, że możemy ustawić optymalną dla nas szybkość oczyszczania powietrza, co również bardzo wpływa na zmniejszenie się poboru prądu.

Są również niezwykle ciche – nowe oczyszczacze są na poziomie jedynie 19 dB, dlatego nie przeszkadzają nawet w trakcie snu.

Jeśli obawiamy się, że oczyszczacz powietrza nie zmieści się w naszym mieszkaniu, to nie musimy obawiać się dużego urządzenia. Nowoczesne oczyszczacze powietrza mają w sobie wiele filtrów, ale nie zajmują dużej powierzchni. Możemy kupić urządzenia już o wysokości około 40 cm i szerokości 15 cm, co daje bardzo kompaktowy sprzęt, który równie szybko oczyści powietrze co duże oczyszczacze. Możemy postawić go na podłodze przy ścianie lub na półce. Jedynym wymogiem jest niezasłanianie wentylatora, by oczyszczone powietrze mogło swobodnie z niego wypływać. To ważne, ponieważ zatkany wentylator nie działa prawidłowo. Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?

 

Wiele osób obawia się kosztów związanych z wymianą filtrów. Filtry HEPA i węglowe można dostać w każdym sklepie z AGD i elektroniką, a także na stronie producenta i koszt wymiany kompletu filtrów waha się od 200 do maksymalnie 400 zł. Odwiedźcie też naszą stronę główną i sprawdźcie inne artykuły AGD

Jest to wydatek, który kupujący oczyszczacz ponosi jedynie co pół roku, ponieważ dokładne oczyszczanie filtru wstępnego raz na miesiąc oraz umieszczenie oczyszczacza z dala od kuchni, gdzie unoszą się cząsteczki oleju, na pewno przedłuży żywotność filtrów, które otrzymujemy w komplecie wraz z urządzeniem. Odwiedźcie też naszą stronę by znaleźć dobry oczyszczacz powietrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here