Oczyszczacz powietrza Haus & Luft HL OP 20 filtry – recenzja – test – opinie

1

Nie można nie zgodzić się z faktem, iż powietrze w naszym otoczeniu jest coraz gorsze. Odczuwamy to oddychając, ale również zauważamy to poprzez szereg reakcji alergicznych.

Ponieważ jesteśmy wystawieni na te szkodliwe substancje na co dzień w naszym otoczeniu, powinniśmy zadbać, by chociaż nasze domowe zacisze pozwoliło odpocząć naszemu organizmowi.

Dlatego też oczyszczacze powietrza są coraz popularniejsze. Dziś zbadamy jakość jednego z nich – haus & luft hl op 20. Jakiej jakości sprzętem jest te urządzenie? Przekonamy się poniżej. W celu jego pełniejszego poznania, zapraszamy również na stronę www.domena.pl.

haus & luft hl op 20  test

Haus & luft hl op 20 przed dopuszczeniem do dystrybucji przeszedł stosowny test jakości, który miał ocenić osiągane dzięki niemu rezultaty. Tym samym mamy pewność, że produkt nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Jakie jednak jeszcze inne, istotne aspekty działania haus & luft hl op 20 wykazał jego test? Okazuje się, że są one następujące: 

 1. Trzywarstwowy filtr – wstępny, węglowy i HEPA jest tradycyjnym rozwiązaniem na rynku i w tym zakresie produkt nie odbiega jakością.
 2. Wzmocnienie oczyszczania powietrza dzięki nowej, 5-cio stopniowej formule oczyszczania – do trzywarstwowego filtru dochodzi jonizacja i oczyszczanie za pomocą lampy UV.
 3. Wygodny panel informacyjny wraz z ciekawym wizualnie systemem wskaźników jakości powietrza.
 4. Mnogość trybów (automatyczny, SLEEP) wraz z zestawem czujników pozwala na lepsze zaplanowanie i zautomatyzowanie pracy.
 5. Timer i regulacja prędkości.haus & luft hl op 20  test

Analizując powyższą, wstępną specyfikację można wypracować wnioski, że omawiane urządzenie nie tylko nie odbiega jakością od standardów rynkowych, ale dzięki 5-cio stopniowej filtracji stanowi niejako nowoczesne i alternatywne podejście do oczyszczania. Więcej na ten temat informacji znajduje się na stronie www.domena.pl.

haus & luft hl op 20  opinie

Pojawienie się haus & luft hl op 20 na rynku wywołało małe zamieszanie i opinie o produkcie zaczęły się pojawiać niemal natychmiast. Takie wypowiedzi są najlepszym źródłem informacji o danym rozwiązaniu, wobec tego przeanalizujmy kilka z nich:

Ocena: 5/5 Wystawiono 5 miesięcy temu

Długo zastanawiałem sie nad zakupem oczyszczacza powietrza ze względu na jakość powietrza jaka jest w Krakowie,oraz ze względu na małe dziecko jakie mam.Swoją decyzje odnośnie zakupu odkładałem ze względu iż nie przemawiał do mnie wygląd urządzeń znajdujących się na rynku.

Oczyszczacz zobaczyłem przypadkowo podczas zakupów,oraz nabyłem nastepnego dnia. Oczyszczacz ten zmienił moje życie na lepsze ponieważ odkad go posiadam zapomniałem co to jest nagminny ból głowy,zatkany nos oraz nieprzespane noce.Urządzenie ma nowoczesny wygląd,sprawdza sie równierz jako nastrojowe oświetlenie pokoju.

Kupno oczyszczacza było troch strzałem w stope ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez niego.Oczyszcz pracuje u mnie nonstop.Jakość powietrza w mieszkaniu poprawiła się na tyle że zasypiam jak niemowle,a rano trzeba mnie koniami z łóżka ściągać.POLECAM WSZYSTKIM ZAKUP TEGO OCZYSZCZACZA.

ZALETY:

jakość wykonania, bezszelestna praca urządzenia, tryb auto, iluminacja świetlna oczyszczacza, szybkość oraz skuteczność pracy, zauważalna poprawa powietrza, tryb sleep, filtr hepa 13, lampa uv-c, wygląd, melodia powitalna podczas włączania

WADY:

 • brak wifi

Piotrek, Ocena: 4/5 Wystawiono 3 miesiące temu

Włączony zaraz po zakupie na domyślnych parametrach (średnia prędkość 2/4) w domu o pow. 75 m2 * 274 cm wys. postawiony w korytarzu pomiędzy pokojami.

 • Początkowe stężenie PM 2.5 w jednym z pokoi: 69 ug/m^3
 • Po 1 godz.: 29 ug/m^3
 • Po 1 godz 30 min: 28 ug/m^3

Wskaźnik pokazywał na początku max. brudno (dirty), ale już po kilku minutach czysto (clean), chociaż wtedy spadło tylko do ok. 55-60 ug/m^3.

haus & luft hl op 20  opinie

Pomiar wykonany niezależnie czujnikiem dfrobot sen0177.

+ brak porównania z innymi czujnikami, ale wydajność wystarczająca

– wskazania czujnika są mylące, ale tu też brak porównania z innymi oczyszczaczami.

Analizując powyższe opinie o haus & luft hl op 20 można dojść do wniosku, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. W oparciu o nie i o własne doświadczenia, przygotowaliśmy własny zestaw zalet i wad – zapraszamy do zapoznania się z tym zestawieniem. Więcej można odnaleźć na stronie www.domena.pl.

ZALETY:

 • dobre oczyszczenie z uwagi na 5-cio stopniową filtrację
 • ciekawy system monitoringu jakości powietrza i zestaw diod sygnalizujących zmiany
 • cichy tryb nocny i inteligentny tryb auto
 • wysoka wydajność

WADY:

 • brak wi-fi, choć jest to raczej kwestia gustu

haus & luft hl op 20 cena – ceneo – amazon – allegro

Jaka zatem jest cena haus & luft hl op 20 na ceneo, amazon czy allegro?

Jeśli chodzi o zakup na amazon lub allegro haus & luft hl op 20 i to, jaka cena tego produktu jest w tym miejscu – sugerujemy od razu zaprzestać tego typu rozważań. Zakupy bowiem takiego sprzętu w tych źródłach rodzi poważne niebezpieczeństwo związane z nieuczciwym sprzedawcą, który wykorzystując popularność produktu, chce zarobić kilka groszy, a nie zawsze nawet ma dostęp do serwisu i zachowuje warunki gwarancji.

haus & luft hl op 20 cena - ceneo - amazon - allegroZakupy haus & luft hl op 20 na ceneo mogą co prawda owocować tym samym zjawiskiem, ale z drugiej strony można również trafić na bardzo korzystną ofertę. Warto je rozważyć, jeśli akceptujemy ryzyko nieuczciwego sklepu.

Najlepszym rozwiązaniem jednak pozostaje zakup w sprawdzonym źródle, jakim jest www.domena.pl. Tutaj koszt zakupu produktu to zaledwie 1498 co jest bardzo atrakcyjną stawką w zestawieniu z jakością.

haus & luft hl op 20 instrukcja – filtr – filtry

Jak wskazuje instrukcja dołączona do haus & luft hl op 20, filtry wymienia się bardzo prosto. Filtr znajduje się za osłoną przednią, którą wystarczy otworzyć i umieścić je w odpowiedniej kolejności. Jeśli chodzi o same filtry, to instrukcja haus & luft hl op 20 wskazuje jedynie, by filtr węgla i HEPA skierowany był języczkami na zewnątrz. To jedyna trudność. haus & luft hl op 20 instrukcja - filtr - filtry

Na panelu znajdują się dobrze widoczne i opisane przyciski. Każdy ma swoją funkcję i mając instrukcję, bez problemu możemy poruszać się po tym wyświetlaczu.

Wystarczy jednak praktycznie urządzenie podłączyć do prądu i wcisnąć przycisk AUTO, by praca zaczęła się natychmiast.

haus & luft hl op 20 recenzja – review

Review haus & luft hl op 20 dokonany – jaka jest więc nasza recenzja? Za te pieniądze warto zakupić urządzenie, które dzięki 5-cio stopniowemu systemowi oczyszczania jest bardzo ciekawą alternatywą dla topowych rozwiązań. Jonizacja jest w tym układzie tylko dodatkową zaletą.

Łatwość obsługi – wymiany filtrów i programowania tylko dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego urządzenia, a jakość powietrza oczyszczonego praktycznie ze wszystkich zanieczyszczeń jest bardzo dobra. Odwiedźcie też naszą stronę by poznać innych producentów oczyszczaczy powietrza

Dlatego podsumowując nasze review haus & luft hl op 20 – nasza recenzja może być tylko pozytywna i zalecamy zakup, zwłaszcza, jeśli jeszcze nie dysponujesz żadnym tego typu rozwiązaniem.

UDOSTĘPNIJ

1 KOMENTARZ

 1. Niestety mamy takie czasy, że jeśli chodzi o jakość powietrza to pozostawia ono wiele do życzenia. A że w domu mam alergika to zależy mi na kupnie najlepszego oczyszczacza i właśnie teraz już wiem że ten haus & luft hl op 20 to najlepszy wybór. Dodatkowym jego atutem jest fakt posiadania trybu SLEEP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here