Oczyszczacz powietrza Klarta Forste – recenzja – cena – test – opinie

5

Klarta Forste to nowoczesny oczyszczacz powietrza, który jest zgodny z normami CE, CEE i ROHS. Idealny do pomieszczeń do 38 m2.

To bardzo zaawansowany sposób na oczyszczanie powietrza dzięki wielostopniowemu systemowi filtracji powietrza. Urządzenie ma również wbudowany bardzo wygodny tryb Auto, który sam steruje prędkością oczyszczania powietrza dzięki czujnikowi kurzu i dymu. Pozwala to na oszczędność energii.

Klarta Forste test

Oczyszczacz powietrza wyposażony jest w:

 • filtr wstępny, który wychwytuje największych zanieczyszczeń, takich jak pyły, kurz i sierść,
 • filtr HEPA, który bardzo dokładnie pochłania pyły zawieszone PM2,5 i PM10 oraz alergeny i roztocza,
 • filtr węglowy, usuwający wielopierścieniowe węglowodory, a także dym tytoniowy i nieprzyjemne zapachy,
 • filtr katalityczny, który skutecznie eliminuje tlenek węgla, benzen, amoniak, siarkowodór i inne szkodliwe substancje.

Oprócz rozbudowanego systemu filtrów oczyszczacz ten posiada również jonizację której celem jest przywrócenie równowagi między jonami dodatnimi a ujemnymi. Oczyszczacz powietrza Klarta Forste posiada trzy tryby pracy, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Tryb Silent to idealny tryb do pracy nocnej. Pracuje wyjątkowo cicho i jest również polecany przy niewielkich stężeniach dymu i kurzu. Tryb Slow daje niewielki pobór mocy i powinien być wybierany przy średnim zanieczyszczeniu powietrza. Tryb Fast działa szybciej i zalecany jest przy wysokich stężeniach zanieczyszczeń. Tryb ten jest również dobrym rozwiązaniem, kiedy oczyszczacz nie był przez dłuższy czas używany np. podczas naszej nieobecności. Pozwala na szybkie oczyszczenie pomieszczenia ze szkodliwych substancji.

Klarta Forste test

Test Klarta Forste pokazuje, że najbardziej optymalnym środowiskiem pracy dla oczyszczacza powietrza Klarta Forste jest pomieszczenie do 38 m2 o wysokości nie większej niż 2,7 m. Aby oczyścić pomieszczenie o takiej wielkości wystarczy 22 minuty w trybie Fast, by było wolne od pyłów oraz zanieczyszczeń, takich jak roztocza. Przy mniejszych pomieszczeniach, np. 12 m2 cykl oczyszczania trwa jedynie 7 minut. Dzięki testowi Klarta Forste wiemy, że zaleca także dobieranie trybu pracy do indywidualnych potrzeb oraz ilości zanieczyszczenia w pomieszczeniu, ponieważ urządzenia daje nam taką możliwość, co jest ogromnym plusem.

Więcej o oczyszczaniu można przeczytać na domena.pl

Ogromnym plusem oczyszczacza powietrza Klarta Forste jest także jego elegancki wygląd i wielość kolorów obudowy do wyboru. Dostępne kolory obudowy to różowy, złoty, biały i czarny. Będzie pasował zarówno do bardziej klasycznych wnętrz, jak i tych designerskich i nowocześniejszych. Wpasuje się także w styl loftowy. Jego niewielkie gabaryty: 56,5 x 32,5 x 18 cm, pozwolą na umieszczenie go nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Klarta Forste cena ceneo-amazon

Klarta Forste dostępny jest już od 589 zł. Cena Klarta Forste jest więc dostosowana do kieszeni wielu klientów. Można kupić go na allegro.pl i na amazon.com, jednak nie zawsze jest to dobry wybór.

Niestety nie mamy pewności, czy wybrany przez nas sklep jest uczciwy i otrzymamy to, co zamówiliśmy. Dodatkowo dochodzi problem często bardzo drogiej wysyłki. Również czas oczekiwania na wymarzony oczyszczacz powietrza może być niezwykle długi, ponieważ w przypadku amazon.com czekamy na dostawę z USA, stąd czekanie na przesyłkę może trwać nawet miesiąc. Klarta Forste cena ceneo-amazon

Rozwiązaniem jest zamówienie oczyszczacza za pomocą ceneo.pl, ale i tam możemy natknąć się na nieuczciwego sprzedawcę. Mimo, że cena Klarta Forste może wydawać się bardzo atrakcyjna, to sklep okazuje się być nieuczciwy i nie wysłać przesyłki albo wysyłać towar wadliwy.

Najlepiej zamówić oczyszczacz Klarta Forste na domena.pl Mamy gwarancję jakości oraz dajemy pewność, że zamówiony przez nas towar zostanie dostarczony na czas.

Klarta forste opinie

Opinie o Klarta Forste są bardzo pozytywne. Poniższe opinie Klarta Forste pochodzą z ceneo.pl:

5/5 wystawiono 3 miesiące temu

Panie Filipie, dziękuję za zaproszenie do zostawienia opinii. 2 oczyszczacze Klarta Forste Gold używam w mieszkaniu w Bielksu-Białej. Smog im niestraszny. Wyglądają sympatycznie.

5/5 wystawiono 3 miesiące temu

Wszystko zgodnie z opisem. Skutecznie usuwa smog w domu. Wszyscy czują różnicę. Szkoda, że tryb automatyczny nie jest czulszy, bo jednak działa tylko na duże stężenia. Niemniej można to ogarnąć po krótkim czasie ucząc się domowego smogu. W tej cenie jest ok.

5/5 wystawiono 2 miesiące temu

Wybieraliśmy oczyszczacz ponad 3 tygodnie. Na początku stycznia kupiliśmy tą Klartę rezygnując z zakupu oczyszczacza za ponad 1800 zł. Mąż wolał ten i dokupić osobny nawilżacz. Decyzja dobra, bo znajomi, którzy używają oczyszczacza z nawilżaczem narzekają na problemy z zapachem.

Klarta forste opinieMy kupiliśmy ewaporacyjny nawilżacz, który jak na razie sprawuje się super. Klarta widocznie pomaga lepiej oddychać w domu. U nas na wsi mieszkamy w niecce, gdzie mało wieje, a sąsiedzi palą czym popadnie. Od kiedy mamy oczyszczacz nie budzimy się z zatkanym nosem. Powietrze wydaje się być lżejsze. Na początku skomplikowane były dla nas guziki, ale po kilku dniach z konfiguracją nie było problemu. Szczere polecam zakup tego modelu, bo jest tani, a ma całkiem duży zestaw filtrów i możliwości. Pozdrawiam, Kasia

ZALETY Klarta Forste:
Przystępna cena
 • Przystępna cena
 • czytelny wskaźnik, również wymiany filtrów
 • jonizacja powietrza
 • pilot do zdalnego sterowania
 • wysokiej jakości filtry, w tym filtr HEPA
 • czujnik dymu i kurzu
 • tanie filtry – wydatek raz na pół roku wynosi około 139 zł
 • elegancki wygląd
WADY Klarta Forste:
 • Brak dokładnego wskazania ilości pyłów PM2,5; ta funkcja plus funkcja czujnika dymu jest dostępna w droższej wersji urządzenia, której cena zaczyna się powyżej 1200 zł

Opinie można znaleźć również na domena.pl

klarta forste instrukcja-filtry

Urządzenie ma dołączony do opakowania kabel zasilający oraz pilot do sterowania zdalnego. Oczyszczacz powietrza jest niezwykle prosty w eksploatacji, ponieważ sprowadza się ona do oczyszczania filtra wstępnego oraz wymiany filtra HEPA oraz filtra węglowego. Instrukcja do Klarta Forste mówi też, że urządzenie samo wyświetla informacje o potrzebie zmiany filtrów na nowe.

Te powinny być wymieniane co minimum pół roku, a ich skuteczność jest potwierdzona przez okres 3 do 6 miesięcy.

Instrukcji do Klarta Forste przeczytamy, że filtr wstępny myje się pod bieżącą wodą bez środków chemicznych. Filtry najdłużej są wydajne w pomieszczeniach o mniejszym zanieczyszczeniu, dlatego poleca się ustawiać urządzenie w sypialni, czy w salonie. Kuchnia nie jest dla niego odpowiednia, ponieważ cząsteczki oleju mogą zaklejać filtry i powodować, że będą krócej żywotne. klarta forste instrukcja-filtry

Dzięki wbudowanemu w urządzenie panelowi LCD urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Na nim znajdziemy m.in. informację o tym, jaki tryb pracy został wybrany. Wyświetlacz pokazuje również wskaźnik czystości powietrza, gdzie liczba 5 oznacza czyste powietrze, a każda wartość powyżej 5 to znak, że w powietrzu znajduje się dużo kurzu, czy szkodliwego pyłu. To bardzo ważne, ponieważ znacznie ułatwia wybór odpowiedniego trybu pracy.

Klarta Forste recenzja-review

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste to bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny sprzęt, który wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia, w tym alergeny, kurz i pył, co przeczytamy w Klarta Forste review. Dzięki bardzo czułemu filtrowi HEPA, urządzenie wychwytuje nawet najmniejsze cząsteczki pyłów i alergenów.

 1. Dostępne 3 tryby pracy – Silent, Slow i Fast pozwalają na dostosowanie efektywności pracy urządzenia do ilości zanieczyszczeń. Klarta Forste recenzja-review
 2. Zwłaszcza pomocny jest tryb Slow, który jest niezwykle cichy – jedynie 37 dB, ale równie bardzo wydajny.

Z Klarta Forste review możemy się dowiedzieć, że do oczyszczacza dołączony jest pilot, pozwalający na bardzo wygodne zdalne sterowanie. Recenzja Klarta Forste jest bardzo pozytywna, dzięki czemu bez najmniejszych obaw możemy zamówić ten nowoczesny oczyszczacz powietrza i cieszyć się świeżym powietrzem i lepszym samopoczuciem. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę https://odkurzacze-bezprzewodowe-ranking.pl/oczyszczacze-powietrza/

 

UDOSTĘPNIJ

5 KOMENTARZE

 1. Mam i potwierdzam! Najlepszy wybór jaki mogłam zrobić. DZięki za porady i recenzję, u mnie się sprawdza i myślę nad zakupem tego mocniejszego oczyszczacza. Polecam

 2. Ja mam juz od 6 miesięcy. Miałam budżet do 1000 zl, ale jak można było mniej to wolalam taki. Nowszy model ode tego czyli klarta 2 kupiłam za 750 zł i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze oczyszczacza, nie stwarza problemów, działa sobie w tle i często zapominam o nim. Teraz powracam, bo czas kupić filtry na zimę bo u mnie jest tragiczne powietrze!!! A nic z tym nie robią!

 3. Mam ten oczyszczacz w białym kolorze, same plusy, czyste powietrze, nawet usuwa to co zakopcę papierosem. Rodzina w koncu nie prosi mnie o rzucenie palenia 🙂 Oczyszczacz usuwa wszystko, tylko filtry zaraz są brudne. Polecam

 4. Szalestwo z tymi oczyszczaczami… Sama kupiłam i wybór padła na właśnie ten. Do tej pory nie mogę nic złego nie mogę powiedzieć. Działa jak złoto, powietrze czyste. Polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here