Odkurzacze

Odkurzacz – sprzęt, bez którego nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania

Czystość naszego otoczenia jest bardzo ważna nie tylko ze względów estetycznych. Dla wielu osób codzienne sprzątanie to konieczność, na przykład z uwagi na silną alergię na kurz. Do celów jego usuwania, głównie z podłóg, służy właśnie odkurzacz, czyli sprzęt, którego brak trudno wyobrazić sobie w jakimkolwiek domu lub mieszkaniu. Pomaga bowiem utrzymać czystość i ułatwia pozbywanie się brudu z naszego otoczenia.

O ile jednak dawniej mieliśmy do czynienia raczej z mocno ograniczonym wyborem spośród niewielu dostępnych modeli, co sprawia, że wiele osób kojarzy dzieciństwo z tak samo wyglądającym sprzętem, to dziś obfitość dostępnych rozwiązań może dosłownie wywołać zawrót głowy.  Jak odnaleźć się w tym gąszczu marek i modeli?

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

Ilość dostępnych na rynku modeli odkurzaczy jest bardzo duża, co może wywołać u osoby chcącej wybrać model dla siebie, a nie znającej się na rynku nielada zakłopotanie. Żeby nieco ułatwić te zadanie, przygotowaliśmy krótki przegląd najpopularniejszych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Jest to specjalne urządzenie, które wykorzystuje najnowsze zdobycze technologiczne. Odkurzacz automatycznyJego zadaniem jest całkowita automatyzacja procesów sprzątania. Dzięki funkcjom wykrywania przeszkód, szeregowi czujników wykrywających brud, systemowi planowania pracy oraz trasy oraz opcji powrotu i samoczynnego ładowania, odkurzacz taki może samodzielnie dbać o czystość w naszym domu, podczas naszej nieobecności. Przeczytaj więcej o robotach sprzątających

Jest to odkurzacz posiadający akumulator, Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)który po naładowaniu umożliwia pracę bez konieczności podłączania do sieci.
Nazwa wzięła się od najpopularniejszej konstrukcji tego typu odkurzacza, gdyż opiera się ona o szczotkę zamieszczoną na końcu pionowej rury, dzięki czemu możemy odkurzać swobodnie, bez schylania się. Jego konstrukcja pozwala nam często na dokonywanie różnych manewrów i docieranie w trudno dostępne miejsca. Przeczytaj więcej o odkurzaczach bezprzewodowych

. Odkurzacz pionowy

Produkt ten wielu wprowadza w zakłopotanie. wynika to z faktu, iż Konsumenci nie widzą wielkiej różnicy między nim, a odkurzaczem bezprzewodowym. odkurzacz pionowy wyróżnia się swoją konstrukcją opartą właśnie na pionowej rurze do której przymocowana odkurzacz pionowyjest szczotka. Dzięki temu nie musimy się pochylać w trakcie odkurzania co jest wręcz zbawienne dla naszego kręgosłupa. Jeżeli więc szukacie urządzenia, które pomoże wam utrzymać porządek i nie nadwyręży waszego zdrowia jest to produkt zdecydowanie dla was.

  • Odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący posiada dwa obiegi w szczotce – obieg na powietrze, oraz na wodę i płyn. Jego zadaniem jest pranie na mokro mocno zabrudzonych powierzchni.Odkurzacz piorący

Dzięki konstrukcji nie psuje się jak typowy odkurzacz wciągający zamoczony brud, a odpowiednia konstrukcja pozwoli na wyczyszczenie nawet mocno zabrudzonych powierzchni.

  • Odkurzacz bezworkowy

Odkurzacz bezworkowy to nowy typ odkurzaczy, które konstrukcję opierają o obieg zbierający brud do specjalnego, oddzielnego pojemnika.

Odkurzacz bezworkowy

Ich zaletą są niższe koszta eksploatacji, gdyż nie wymaga on do pracy wymiany filtrów. Sam pojemnik można w prosty sposób wyjąć i wyczyścić oraz zamocować z powrotem.

  • Odkurzacz przemysłowy

Specjalny odkurzacz o znacznie powiększonej mocy ssącej w stosunku do rozwiązań tradycyjnych. Odkurzacz przemysłowy

Ponadto posiada on nieco odmienną konstrukcję, co pozwala mu znacznie prościej czyścić najbardziej zabrudzone powierzchnie. Jest on również wyjątkowo przystosowany do oczyszczania powierzchni przemysłowych na przykład z pyłu.

Specjalnie zminiaturyzowane urządzenie czyszczące, które skonstruowane jest z myślą o utrzymaniu odkurzacza w dłoni.

Odkurzacz samochodowyJego niewielkie gabaryty, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają swobodne wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc w samochodzie, takich jak zagłębienia tapicerki.  Przeczytaj więcej o odkurzaczach samochodowych

  • Odkurzacz ręczny

Odkurzacz tak de facto bardzo podobny do odkurzacza samochodowego, często tożsamy z nim. Jego niewielkie gabaryty pozwalają na swobodne czyszczenie trudno dostępnych miejsc.Odkurzacz ręczny

Jego zaletą jest również sama waga odkurzacza, która jest znacznie mniejsza od wagi pełnego sprzętu. Odkurzacz ręczny często jest sprzężony z odkurzaczem pionowym, stanowiąc jego element, który swobodnie można wypiąć. Może być oczywiście zupełnie oddzielnym modelem, przeznaczonym tylko i wyłącznie do ręcznego użytku.

  • Odkurzacz wodny

Odkurzacz wodny to urządzenie dla bardziej wymagających osób, które wysoce cenią sobie czystość w domu lub wymagają tego na przykład osoby mieszkające w danym mieszkaniu, a borykające się z alergią.Odkurzacz wodny 

Posiada wbudowany pojemnik z wodą, a cały brud jest przepuszczany przez specjalny filtr wodny i trafia właśnie do pojemnika z wodą. Dzięki temu po procesie odkurzania, kurz nie unosi się w powietrzu ponownie, co przekłada się na czystsze otoczenie. Jest też wyjątkowo korzystne dla osób z alergią, gdyż łatwiej usuwa wszelkie alergeny.

Jest to technologia ciągle rozwijana i każdy model oferuje odmienne podejście do tematu czyszczenia, ale automatyzacja procesów jest naprawdę ogromna.