iRobot Roomba 980 robot sprzątający test – ceneo – cena – opinie

7
5/5 - (2 votes)

Autonomiczne odkurzacze coraz częściej pojawiają się w domach. Jest to dowód na to, że tego typu urządzenie jest potrzebne i spełnia swoją rolę. Co jednak ważniejsze – ma również bardzo dużą funkcjonalność.

Dobry odkurzacz autonomiczny to przede wszystkim rozwiązanie idealne dla osób nie mających czasu na sprzątanie. Wychodząc z domu możemy zlecić takiemu urządzeniu stosowną pracę i wykonuje ją one w trakcie naszej nieobecności, by po powrocie przywitał nas czysty dom. Tego rodzaju sprzęt daje również całkiem sporo innych możliwości, w zależności od modelu.

Dziś zapoznamy się z jednym z najnowszych rozwiązań – robot sprzątający iRobot Roomba 980. Jak sprawuje się ten sprzęt w trakcie codziennego funkcjonowania? Po odpowiedzi zapraszamy do poniższego artykułu. Ze specyfikacją techniczną zapoznać można się na stronie www.domena.pl.

iRobot Roomba 980 robot sprzątający test

Robot sprzątający iRobot Roomba 980 przeszedł stosowny test, mający ocenić jego jakość oraz oferowane udogodnienia. Jak ten sprzęt wypadł w jego wyniku?

Okazało się, że odkurzacz charakteryzuje się następującymi parametrami:

 1. System iAdapt 2.0 zapewnia pełne manewrowanie i unikanie przeszkód. Zapobiega również spadnięciu odkurzacza ze schodów.
 2. System Dirty Detect 2, który z dużą efektywnością wykrywa zabrudzenia.
 3. Sterowanie za pomocą aplikacji, co w połączeniu z połączeniem z siecią umożliwia rozpoczęcie czyszczenia nawet poza domem.
 4. System czyszczenia oparty o samoczynny powrót do stacji dokującej w celu naładowania, przy obniżonym poziomie baterii.
 5. Możliwość zaprogramowania harmonogramu tygodniowego.
 6. Zestaw szczotek i filtrów AeroForce 3.0, gwarantujący wysoką jakość czyszczenia.
 7. System Wirtualnych Latarni z systemem Wirtualnych Ścian, mające na celu blokowanie dostępu do pomieszczeń i ułatwiające sterowanie.

irobot roomba 980  test

Jak możęmy zatem zauważyć, test irobot roomba 980 wykazał cały szereg różnego rodzaju udogodnień i funkcji sprawiających, że praca z tym urządzeniem jest czystą przyjemnością. Pełna specyfikacja techniczna dostępna jest na stronie www.domena.pl.

irobot roomba 980 robot sprzątający opinie

Przegląd techniczny powie nam dużo o funkcjonalności danego sprzętu, nie jest nam jednak wskazać, jak ten sprzęt sprawdza się w codziennym użyciu. Tego dowiemy się, analizując opinie o robocie sprzątający, iRobot Roomba 980. Zapraszamy zatem do zapoznania się z kilkoma z nich. 

Ocena: 5/5

Technologia nie przestaje mnie zadziwiać. Jak patrzy się na tą Roombę to musi robić ogromne wrażenie. Po pierwsze, odkurza wszystkie pomieszczenia kolejno – w tą i z powrotem i wokół ścian na koniec, potem przejeżdża do kolejnego pomieszczenia. Po drugie, zauważyłem, że jak przesunąłem fotel podczas odkurzania, to zauważyła to. Po trzecie, po wjechaniu na dywan zwiększa moc. Po czwarte aplikacja jest na prawdę przydatna – nie tylko dlatego, że można sobie uruchomić Roombę ze sklepu, ale dlatego, że jest ona jednocześnie instrukcją obsługi i całym panelem sterowania. Można tak wymieniać, ale generalnie chodzi o to, że nie zawiodła moich oczekiwań. – Tomasz

Ocena: 5/5

Absolutnie fantastyczny. Porównałem u siebie w domu najnowszego samsunga i roombę 980, roomba milion razy lepsza. Bardzo duża dokładność sprzątania, po prostu przychodzisz do domu i masz posprzątane. Mówi w języku polskim, a sterowanie aplikacją rewelacyjne. Sprząta bardzo dokładnie, metodycznie zwiedzając cały dom. Nie ukrywam że jestem zachwycony, chodzę po domu boso i nie ma ani pyłku.

Oczywiście po zakupie trzeba ją aktualizować do najnowszej wersji i ściągnąć język polski ale to trwa chwilę. Wiem że wszyscy lubią raczej negatywne opinie, wiec mógłbym się przyczepić jedynie do rysunków pomieszczeń sprzątniętych, czyli mapy sprzątania w aplikacji, jakoś nie mogę dopasować tego za nic do kształtów moich pomieszczeń. Czasem też się zagubi w labiryntach pokoi i ma problem ze znalezieniem swojej stacji dokującej po wystąpieniu błędu. Brakuje mi też funkcji w aplikacji „wracaj do stacji dokującej natychmiast:” Można to zrobić jedynie z panelu odkurzacza wciskając przycisk home, ale i wtedy roomba 980 nie spieszy się do tej stacji tylko jeszcze sobie biega po domu. irobot roomba 980  opinie

No i było by cudownie gdyby można było wskazać z poziomu aplikacji, które pomieszczenie ma sprzątnąć, bo powiedzmy mając 4 pokoje dzieci naniosły piasek tylko w jednym a reszta jest super czysta bo była rano sprzątana. Niestety w tym wypadku robot zacznie sprzątać cały dom od początku.

Można oczywiście pozamykać mu drzwi, albo po prostu zanieść go i zamknąć w tym zabrudzonym pokoju, ale to już niestety trzeba zrobić będąc w domu, nie da rady tego zrobić zdalnie. A cała największa przyjemność w tym że robot sprzątnie jak nikogo nie ma, po co w końcu słuchać przez długi czas wycia odkurzacza. Myślę wiec że jest jeszcze trochę do dopracowania dla programistów, ale co chwila wychodzi nowa aktualizacja wiec może się doczekam:) Ale ogólnie bardzo polecam jest super… Pozdrawiam.  – Tomek Poznań

Odkurzacz użytkowany dwa miesiące. Po każdym sprzątaniu (odkurzacz codziennie odkurza podłogi) pojemnik na śmieci jest pełen kurzu, więc wychodzi na to, że porządnie odkurza. Ostatnio z ciekawości zrobiłem test i rozsypałem różnego rodzaju śmieci na podłodze, kafelkach i dywanie – piasek, pokruszone płatki kukurydziane, wiórki po ostrzeniu ołówków, papierki. Roomba najlepiej odkurzyła płaską podłogę i dywan. Problem trochę sprawiły kafelki a zwłaszcza fugi z uwagi na zagłębienie. Nie było tragedii, ale widać było drobne kruszynki wiórków po ostrzeniu ołówków i małe ziarenka piasku. Czasem zdarzyło się , że szczotka nagarniająca zamiast zgarnąć śmieci do odkurzacza rozrzucała lekkie śmieci – płatki kukurydziane, na powierzchnię już wcześniej odkurzoną.

Odkurzacz jest dość głośny – przeszkadza w rozmowach, zwłaszcza jeśli włączy mocniejszy tryb odkurzania dywanów, ale można go włączyć przy wychodzeniu z domu i po powrocie mieć już odkurzony dom. Przy ustawionym podwójnym odkurzaniu powierzchni obszar 83 metrów kwadratowych czyści w niecałe dwie godziny. Niestety Roomba nie radzi sobie z wysokimi dywanami – problemy z podjazdem na dywan, blokowanie się, oraz mam wrażenie że z dywanami o czarno-białym wyraźnym wzorze – odkurzacz zatrzymuje się, cofa tak jakby trafił na przeszkodę lub krawędź schodów. Generalnie polecam.

ZALETY:

 • dokładna
 • dokładność
 • programator

Sajtek

Widać wyraźnie, że opinie o iRobot Roomba 980 są zasadniczo pozytywne. W oparciu o nie, oraz własne doświadczenia, prezentujemy opracowane zestawienie wad i zalet. Powinno ułatwić podjęcie decyzji zakupowej.

ZALETY:

 1. Maksymalna automatyzacja pracy, dzięki systemowi powrotu do bazy dokującej, systemowi iAdapt i Wirtualnym Latarniom oraz ścianom, wspierana programowalnym harmonogramem.
 2. Możliwość wydania polecenia sprzątania z poziomu aplikacji, połączonej z siecią.
 3. Duża wydajność dzięki czyszczeniu opartemu o szczotki i filtry AeroForce.

WADY:

 1. Wysoka głośność pracy.

Jedyną, drobną niedogodnością, jest hałas generowany przez urządzenie przy pracy. Oczywiście najczęściej będziemy z niego korzystać, kiedy jesteśmy poza domem, więc nie powinien to być zbyt duży problem.

iRobot Roomba 980 robot sprzątający cena – ceneo – allegro

Jak prezentuje się cena iRobot Roomba 980 na allegro lub ceneo?

Jeśli chodzi o nabycie iRobot Roomba 980 na allegro, to nie powinniśmy tego w ogóle rozważać. Sprzedają tu głównie nieprofesjonalni sprzedawcy, którzy często oferują produkty podrobione lub niepełnowartościowe na przykład bez gwarancji. Nie warto ryzykować zakupów w tym miejscu.

Na ceneo cena iRobot Roomba 980 może być bardzo atrakcyjna, jednak dalej pojawia się problem nieuczciwych sprzedawców.

Uznajemy zatem zakupy tu za pomysł neutralny.

irobot roomba 980 cena - ceneo - allegro

Najlepszą opcją jest skorzystanie z oferty portalu www.domena.pl. Fachowa obsługa, sprzedaż tylko oryginalnego sprzętu oraz atrakcyjna cena, wynosząca zaledwie  3649,00 zł to nie jedyne korzyści płynące z zakupów w tym miejscu.

irobot roomba 980 robot sprzątający instrukcja

Instrukcja dołączona do iRobot Roomba 980 dokładnie opisuje wszystkie dostępne funkcjonalności. Ponieważ odkurzacz jest w pełni zautomatyzowany, jego obsługa może ograniczyć się jedynie do uruchamiania. Sama instrukcja do iRobot Roomba 980 znajduje się również na stronie www.domena.pl. Polecamy również inny model, by go znaleźć kliknij tutaj

iRobot Roomba 980 robot sprzątajacy recenzja

Nasza recenzja robota sprzątającego iRobot Roomba 980 dobiegła końca. Powinna odpowiadać na wiele pytań związanych z możliwościami tego sprzętu. By dowiedzieć się więcej przeczytajcie też zalety odkurzaczy automatycznych

irobot roomba 980 recenzja

Jednakże nasza recenzja irobot roomba 980 musi być również zachętą do nabycia tego rozwiązania, bo przy takim poziomie jakości jest to naprawdę gra warta świeczki. Po więcej informacji kliknij tutaj

7 KOMENTARZE

 1. mam od miesiąca roombę 980 i przyznam, ze jestem pozytywnie zaskoczony, czytałem kilkanaście artykułów, testów itp a i tak na żywo działa jeszcze lepiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here