Odkurzacz samojezdny – ranking

Automatyzacja to zjawisko, które pojawia się coraz częściej w większej części różnego rodzaju obszarów, oferując sobą coś zupełnie różnego od naszych dotychczasowych doświadczeń. Nie tylko bowiem pozwala osiągnąć pewne cele szybciej, ale równocześnie często bez udziału człowieka, co nas po prostu odciąża. Warto mieć tego świadomość, ponieważ dziś automatyzacji ulegają takie obszary, o których wcześniej w ogóle byśmy nie pomyśleli w takim kontekście. 

Takim obszarem jest bez wątpienia sprzątanie, a dokładnie odkurzanie. Dziś bowiem możemy zdecydować się się na wprowadzenie do użytku odkurzacza samojezdnego, czyli sprzętu, który zautomatyzuje naszą pracę. Przyjrzymy się tego typu rozwiązaniom i ich możliwościom w poniższym artykule. 

Odkurzacz samojezdny 

Odkurzacz samojezdny jest często nazywany również robotem sprzątającym. To rozwiązanie, którego zadaniem jest dokonywać objazdu naszego domu lub mieszkania i odkurzać bez naszego udziału. Odbywa się to z wykorzystaniem najnowszych technologii. Taki samojezdny odkurzacz bowiem jest rozwiązaniem wyposażonym w całą masę różnego rodzaju czujników i wskaźników. Wykrywa on zatem na bieżąco wszystkie przeszkody i utrudnienia na swej drodze, budując w pamięci swego rodzaju mapę domu lub mieszkania. W dowolnej chwili może z tej mapy skorzystać i poodkurzać zgodnie z tym, jak masz rozstawione meble. Całość odbywa się w dość prosty sposób – taki odkurzacz przejeżdża miejsce przy miejscu, stopniowo usuwając zabrudzenia. Odkurzacz samojezdny 

W działaniu tego rodzaju sprzętu jest kilka niesamowicie ważnych koncepcji. Przede wszystkim siłą odkurzacza jest regularność. Wiele modeli ma wbudowany system harmonogramu sprzątania. Z wyprzedzeniem zatem ustalamy dni i godziny, w których odkurzacz będzie sprzątać. Ma to o tyle spore znaczenie, że kurz na podłogach osadza się bardzo szybko i z perspektywy alergika powinniśmy sprzątać conajmniej kilka razy w tygodniu. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że jest to często niemożliwe, ze względu na ograniczony czas.  

Odkurzacz bezprzewodowy, samojezdny (do faktu zasilania zaraz przejdziemy) regularnie sprząta, dzięki czemu nie wymaga to takiego zaangażowania, gdyż odbywa się to częściej i automatycznie. W efekcie – mimo iż odkurzacz jest niewielki i poza naszą kontrolą, przy dobrze zorganizowanym systemie sprzątania i układu mebli, możemy wyeliminować konieczność własnoręcznego odkurzania praktycznie całkowicie. Wygoda z tego tytułu jest wprost niesamowita. 

Automatyzacja jest naprawdę pełna w tego typu sprzęcie, co widać zresztą po dodatkowych kwestiach. Zasilanie akumulatorowe to sprawa oczywista, by odkurzacz nie zaplątał się pod meblami. Jednakże warto zwrócić uwagę, że obecnie standardem jest samodzielne ładowanie się odkurzacza. W efekcie, kiedy tylko poziom naładowania baterii spada zbyt nisko, odkurzacz przerywa pracę i wraca do stacji dokującej. Tam następnie się ładuje i wraca do sprzątania dokładnie w tym miejscu, w którym pracę poprzednim razem przerwał. Dzięki temu jest to bardzo wygodne w użyciu. Warto mieć też świadomość, że większość odkurzaczy jest skomponowana tak, by zmieścić się również pod meblami, co sprawi, że odkurzone zostanie całe mieszkanie – bez wyjątków. 

Zastanówmy się jednak, czym faktycznie kierować się przy zakupie właściwego odkurzacza. Zaprezentujemy w tym względzie kilka wskazówek, które mogą być pomocne, by odpowiedzieć na te pytanie. 

Odkurzacz samojezdny ranking  

Decydując się na zakup, zazwyczaj chcemy, by był to najlepszy odkurzacz samojezdny na rynku, oczywiście pod kątem naszych, indywidualnych potrzeb. Dlatego też nie powinniśmy dokonywać wyboru niejako “w ciemno”, lecz warto dokładnie przeanalizować rynek i jego możliwości, by dobrać właściwy sprzęt. Odkurzacz samojezdny ranking 

Dlatego też przygotowaliśmy prosty w obsłudze ranking. Założenie jest proste – jeśli odkurzacz samojezdny znajduje się w tym zestawieniu, to z pewnością jest to sprzęt warty uwagi, na który opłaca się postawić. Oznacza to bowiem, że niejako pokonał w zestawieniu inne rozwiązania i oferuje sobą odpowiednią skuteczność. 

Przygotowaliśmy więc takie zestawienie, które uwzględnia większość istotnych cech produktów. Analizując je, spokojnie dobierzemy taki sprzęt, który sprawdzi się w rzeczywistości. Co więcej – wchodząc na konkretną podstronę, nie tylko poznajemy dany sprzęt i to, jakie ma parametry techniczne dany odkurzacz samojezdny. Dowiesz się też, gdzie cena odkurzacza jest najlepsza oraz jak zaopatrzyć się w ten sprzęt. Tym samym uzyskujesz komplet informacji, przydatnych przy dokonywaniu zakupów. 

Jaki odkurzacz samojezdny 

Mamy zestawienie, jednakże zastanówmy się jeszcze nad tym – jaki odkurzacz samojezdny kupić? Czym dokładnie się kierować? 

Żeby kupić dobry odkurzacz samojezdny, to można sprawdzić opinie na forum. Są to wypowiedzi osób, które miały okazję przetestować dany sprzęt i mogą odnieść się do jego faktycznego działania oraz wygody użytkowania. Taki praktyczny wgląd będzie najlepszą wersją analizy. 

Ma to o tyle znaczenie, bo jeśli zdecydujemy się na odkurzacz samojezdny myjący z mopem, to może nas interesować, na przykład, jak wygląda podawanie wody, by ocenić intensywność namaczania. To ważna sprawa, ponieważ czyszczenie paneli powinno się odbyć z mniejszą ilością wilgoci niż czyszczenie kafelek. Czy nasz sprzęt uwzględnia ten fakt i czy można mu w tym zakresie zaufać, że nie doprowadzi do uszkodzenia naszych podłóg? Jaki odkurzacz samojezdny 

Dlatego też w naszym zestawieniu nie tylko poświęcamy chwilę na próbę odpowiedzi na tego typu pytania. Przede wszystkim również dokładnie analizujemy wypowiedzi użytkowników na temat danego odkurzacza, by uzyskać praktyczny wgląd w jego możliwości. Z Twojej perspektywy wystarczy zapoznać się z rankingiem, by dokonać dobrego wyboru. 

 Odkurzacz samojezdny Lidl – Biedronka  

 Przyjrzyjmy się kwestii zakupów w różnych źródłach. Okazuje się, że takie sklepy jak Lidl czy Biedronka też oferują odkurzacz samojezdny. Co prawda jest to sprzęt konkretnie marki własnej Lidla czy Biedronki (odpowiednio Silvercrest czy Hoffen), a to oznacza, że nie jest to produkt mogący zdominować cały rynek, jednak dalej mamy do czynienia ze sprzętem wartym uwagi. Jednakże taki odkurzacz samojezdny, który sprzedaje Lidl, ma po prostu znacznie mniejszą funkcjonalność od sprzętu oferowanego przez specjalistów w tej dziedzinie. 

 Odkurzacz samojezdny Allegro – Ceneo – OLX 

 Pojawiają się jeszcze pomysły, by zakupić taki sprzęt w różnych, innych źródłach. Zweryfikujemy je pokolei. 

OLX to nie jest dobre miejsce, by kupić odkurzacz samojezdny. To portal wymiany sąsiedzkiej, więc najczęściej będzie to sprzęt używany, w jakości trudnej do określenia. Ponadto dla własnego bezpieczeństwa należałoby się udać osobiście pod wskazany adres i ocenić, czy warto. WYmaga to sporej wiedzy, więc nie zawsze się opłaca. 

Odkurzacz samojezdny na allegro może być oryginalny i nowy, ale jest spore ryzyko, że trafisz na oszusta, bo aukcje nie są weryfikowane. Zawsze też cena będzie mocno zawyżona ze względu na prowizje dla tego portalu. 

Najlepszym wyborem, by kupić odkurzacz samojezdny, będzie ceneo. Znajdziesz tam najlepsze oferty, nie tylko atrakcyjnie cenowo, ale również sklepy o wysokiej jakości samej obsługi.