Robot sprzątający Vileda 

Robot sprzątający to nowy koncept, który zyskuje na popularności stosunkowo od niedawna. Jego założenie jest dość proste – maksymalne zautomatyzowanie procesu odkurzania, który jest po prostu procesem żmudnym i uciążliwym, który angażuje zdecydowanie zbyt dużo naszej uwagi. Robot sprzątający ma więc samodzielnie radzić sobie z porządkami. W zależności od budowy konkretnego rozwiązania, posiada odpowiednie wyposażenie w sobie, które pozwala na pracę w odpowiednim systemie. Ten może być tak de facto naprawdę różny i różne mogą istnieć rozwiązania, które zarządzają pracą robotem i całym systemem wykrywania przez niego przeszkód i innych działań. 

Ponieważ równocześnie na rynku czystości dość silną pozycję posiada marka Vileda, to działanie jej propozycji w formie odpowiedniego robota sprzątającego, może być naprawdę interesujące. Postanowiliśmy się przyjrzeć zatem temu, czy faktycznie sprzęt tej marki jest warty uwagi. Stosowne, wypracowane przez nas wnioski, prezentujemy w formie niniejszego artykułu. Zapraszamy serdecznie, do zapoznania się z jego treścią. 

 Vileda VR ONE robot sprzątający

 Vileda vr one to robot, który ma wśród rozwiązań tej marki największą popularność. Zawdzięcza ją głównie swojej całkiem długiej obecności na rynku i tym, że jak wskazują opinie, Vileda vr one to po prostu rozwiązanie naprawdę dobre, z jedną, niesamowicie istotną zaletą – jest przystępne cenowo. Dzięki temu można wdrożyć ten produkt do użytku naprawdę niskim kosztem.  Vileda vr one 

A co oferuje sobą robot sprzątający Vileda VR ONE i jakie są o nim opinie? Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności temu, jakie są parametry techniczne robota sprzątającego VR ONE: 

  • posiada akumulator litowo-jonowy, czyli aktualnie najpopularniejszy system zasilania; 
  • wyposażony w zbiornik oraz ssawkę odkurzacza o rozmiarze XL dla większego zasięgu czyszczenia; 
  • dwa tryby pracy – jazda automatyczna oraz zygzakiem; 
  • pracuje aż przez 80 minut, bo na tyle wystarcza bateria; 
  • pojemnik na kurz ma wielkość 500 ml i posiada podwójny system filtrowania; 
  • dzięki niewielkie wysokości, swobodnie sprząta też pod meblami; 
  • miękki zderzak chroni meble przed uszkodzeniami; 
  • nadaje się do twardych podłóg oraz do wykładzin z krótkim włosiem; 
  • posiada system czujników, które zapobiegają upadkowi. 

Jeśli spojrzymy na powyższe zestawienie, to w zasadzie nie powinno nas dziwić, dlaczego opinie o Vileda VR ONE są tak pozytywne. 

Opinie konsumentów, którzy mieli okazję testować robota sprzątającego VR ONE wskazują, że jest to model o przemyślanej konstrukcji. Pozwala faktycznie zautomatyzować odkurzanie i pozbyć się zanieczyszczeń bez dodatkowego wysiłku. 

Najważniejsze jest to, że opinie wskazują na to, iż robot sprzątający Vileda ogólnie jest sprzętem dobrym. Nie mamy tu na myśli tylko robota sprzątającego Vileda VR ONE. Znaleźć można bowiem na rynku również dodatkowe, niezwykle interesujące modele. Najlepsze opinie ma robot sprzątający Vileda VR 100. To produkt, który łączy w sobie przystępną cenę i sporą funkcjonalność, przy okazji będąc w dość szerokiej sprzedaży. Dlatego tak wielu użytkowników poleca jego wdrożenie jako produktu naprawdę skutecznego. 

Rynek ten, a konkretnie marka, oferuje sobą jednak znacznie więcej. Przyjrzyjmy się więc temu bliżej. 

 Robot sprzątający Vileda 

 Vileda VR 100 to model, który już mieliśmy wstępnie okazję poznać. Znaczące jest to, że jest to równocześnie najprostszy i najtańszy model marki Vileda. Dlatego Vileda VR 100 to sprzęt o określonych możliwościach. Pracować może przez 60 minut, czyli nieco krócej od swojego poprzednika. Ma również mniejszy pojemnik na kurz, który ma wielkość 370 ml. Tutaj więc są dostrzegalne pewne braki w stosunku do poprzedniego modelu. Poza tym Vileda Robot VR 100 ma w sobie wszystko to, co przyda się w codziennej pracy i z pewnością spełni pokładane w nim oczekiwania. Równocześnie jest to nieco starszy model, więc może być trudniej dostępny. Jest też, o czym już wspominaliśmy – nieco tańszy.  Robot vileda

Model Vileda VR 101 jest nieco nowszą i odświeżoną wersją poprzedniego modelu. Na pierwszy plan wysuwa się w nim dłuższy czas pracy – również wynosi on 80 minut. Ponadto posiada on trzy fazy pracy i idealnie nadaje się do pracy samodzielnej, dzięki systemowi omijania przeszkód. Równocześnie jest to model nieco droższy od swojego poprzednika. 

Co wyróżnia Vileda VR 101 i jego wcześniejszy model na tle konkurencji? Są to odkurzacze o kształcie prostokąta. Ma to pewnego rodzaju minusy konstrukcyjne, ale również plusy. Sporym plusem jest operowanie na płaskiej powierzchni – sprzątanie jest bardziej regularne. Minus pojawia się w trudno dostępnych miejscach, jak na przykład rogi. Wtedy odkurzacz może poradzić sobie nieco gorzej. 

Vileda Robot VR 101 to jednak nie wszystko, co ma ten rynek do zaoferowania. Warto więc poznać nieco bliżej też model Vileda VR 302. Zanim jednak do tego – powiedzmy sobie jeszcze nieco w kontekście Vileda Virobi, czyli wersji slim odkurzacza. Tutaj mamy do czynienia z pewnego rodzaju robomopem, gdyż jest to odkurzacz z funkcją mopowania. Jego kluczową zaletą są rozmiary – jest to na tyle niewielki sprzęt, że dostanie się praktycznie w każde, trudno dostępne miejsce. Jego wysokość w wersji Slim to zaledwie 4,5 cm, czyli robot zmieści się nawet pod dość nisko osadzonymi meblami. Równocześnie – nie tracisz funkcjonalności standardowego robota czyszczącego. Wszystko otrzymujesz w jednym rozwiązaniu, na które warto postawić. Przy czym należy pamiętać, że niższe osadzenie, to również mniejsza różnica między podłożem a samym robotem. Jeśli dodamy do tego fakt, iż wykorzystuje on funkcję mopowania, to okazuje się, że produkt najlepiej sprawdza się przede wszystkim do pracy na podłogach twardych, typu panele, parkiet czy kafelki. 

Ostatnim modelem, któremu poświęcimy uwagę, musi być Vileda VR 302. Dlaczego? 

O ile poprzednie rozwiązania po prostu świetnie sprawdzały się i oferowały sobą atrakcyjną cenę, co nie pozostawało bez znaczenia w kontekście użyteczności, o tyle ten model to po prostu klasa premium w ofercie marki Vileda. I tak jest w rzeczywistości – mamy do czynienia z produktem, który może swobodnie konkurować z gigantami w tej branży, oferując sobą wszystko to, co jest potrzebne.  

Przede wszystkim – może pracować najdłużej, gdyż jego bateria pozwala na 90 minut odkurzania na jednym naładowaniu. Poza tym posiada specjalny system czyszczenie, oparty o kilka szczotek i system filtracji, który wyłapuje około 99% alergenów. To bardzo duża skuteczność. Połączenie odkurzacza i szczotek sprawia, że ściąga ten sprzęt praktycznie każde zabrudzenie. Ponadto wykorzystano do jego budowy nowy model silnika bez szczotek. Dzięki temu jest to bardzo wydajny sprzęt, radzący sobie całkiem dobrze nie tylko na podłogach twardych, ale równocześnie na dywanach lub wykładzinach. 

Produkt ten posiada również w pełny system zdalnej obsługi. Ma on zdalny programator, który umożliwia zaplanowanie pracy w czasie nieobecności domowników. Robot również sam dobiera najefektywniejszy program w zależności od rodzaju sprzątanej powierzchni. Tym samym jego automatyzacja jest jeszcze większa, co oczywiście poprawia jeszcze bardziej Twój komfort. 

Sprzęt poradzi sobie bez problemu z wjazdem pod większość mebli, gdyż w całości ma wysokość 9 centymetrów. Poza tym sam dokuje w stacji, kiedy skończy pracę lub wymaga ładowania, a specjalne czujniki i sensory pozwolą mu uniknąć przeszkód lub spadku ze schodów. 

Podsumowując – marka Vileda wypuściła cały zestaw ciekawych produktów i każdy z nich ma w sobie coś ciekawego, co może zaoferować i co sprawdza się w praktyce. Owszem – dobór odpowiedniego produktu to dalej pewien proces, który powinien być przeprowadzony z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i kierując się tym, co chcesz osiągnąć z danym sprzętem. Ale warto wiedzieć też, że obecnie istnieją rozwiązania na rynku praktycznie na każdą kieszeń – możesz więc swobodnie dobrać właściwy produkt, w zależności również od budżetu i z pewnością zapewni Ci odpowiedni komfort użytkowania. Dalej pozostanie to oczywiście robot sprzątający, który po prostu nie tyle jest komfortowy, co zwyczajnie odkurza i pozbywa się wielu zabrudzeń. O tym fakcie również warto pamiętać, decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu.  

 Odkurzacz automatyczny Vileda 

 Zwróciliśmy uwagę, że Vileda Cleaning Robot to swoistego rodzaju zestaw produktów, a każdy z poszczególnych modeli ma w sobie coś innego, czym może zachwycić potencjalnego odbiorcę. Dlatego też warto mieć świadomość mocnych stron tego typu produktów i dopasowywać odpowiednie modele do siebie. Poznajcie też pozostałe pozycje z naszej oferty na dobre roboty sprzątające

Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ, w zależności od konkretnego modelu, inne są również tryby zakupu danego sprzętu. Nie każdy robot znajduje się bowiem obecnie w otwartej dystrybucji i trzeba wiedzieć, gdzie szukać danego modelu. Jak więc to wygląda? 

Jakiś czas temu, jeden robot Vileda był dostępny w sieci Lidl. Konkretnie był to model Vileda VR One i można często zauważyć jego dostępność na różnych portalach. Wybór sieci Lidl, w kontekście tego, jaki odkurzacz Vileda powinien znaleźć się w ich ofercie, nie był wcale przypadkowy. Z naszego testu wiemy, że jest to model najbardziej optymalny, który oferuje sobą najlepszy stosunek ceny do jakości. Z jednej strony był on bowiem sprzedawany naprawdę tanio, a z drugiej – to wciąż dobry odkurzacz automatyczny marki Vileda, który po prostu sprawdza się w rzeczywistości i naprawdę jest sprzętem solidnym z jednej strony, a dostępnym obecnie również dla każdego z drugiej, dzięki właśnie atrakcyjnym ofertom na zakup. Dzięki temu każdy może mieć swojego robota w domu. Odkurzacz vileda 

A jeśli interesuje nas inny robot sprzątający Vileda? Gdzie zaopatrzyć się w niego? Trzeba czekać na specjalną okazję w markecie lub dyskoncie? 

Okazuje się, że niekoniecznie. Trzeba jednak uważać na kupowanie robotów sprzątających w nieznanych źródłach. To ważna uwaga, ponieważ wiele sprzętów może naśladować tę markę, a są sprzedawane one z dystrybucji zachodnich i wschodnich oraz różnego rodzaju przecen. Dlatego równie dobrze możesz trafić na sprzęt, który zupełnie odbiega od opisu i nie oferuje nawet zbliżonej funkcjonalności. Oznaczać to będzie, że trafiłeś na nieświadomego, albo działającego z premedytacją oszusta, sprzedającego podróbkę. Oczywiście po prostu szkoda wydawać swoich pieniędzy na takie zakupy. Wypróbujcie również roboty marki Roomba lub też odkurzacze automatyczne Xiaomi