Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątający test – opinie – cena – ceneo

2
981
xiaomi mijia roborock vacuum cleaner 2 instrukcja
3.5/5 - (4 votes)

Pełna automatyzacja wkracza praktycznie we wszystkie dziedziny życia, mając na celu uprościć nasze codzienne funkcjonowanie do maksimum. Obszar sprzątania jest jednym z tych mniej ciekawych w naszej egzystencji, dlatego też dużo wysiłku włożono w opracowanie metod umożliwiających jak największe ułatwienie działania w tym obszarze.

Jednym z takich ułatwień, bardzo prężnie się rozwijającym jest branża odkurzaczy autonomicznych. Zadaniem tego urządzenia jest odkurzanie bez ludzkiej ingerencji, a sztuczna inteligencja ma za zadanie ułatwić mu realizację tego zamierzenia.

Dziś przyjrzymy się jednemu z modeli takiego rozwiązania – robot sprzątający Xiaomi Mi Robot 2. W poniższym, krótkim przeglądzie, poznamy jego najważniejsze cechy, zalety, ale również wady. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, zaś w celu zapoznania się ze specyfikacją techniczną zapraszamy na stronę www.domena.pl.

Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątający test

Każdy sprzęt, dopuszczony do szerokiej dystrybucji, musi przejść cały szereg różnego rodzaju sprawdzianów oraz weryfikacji. Mają one na celu ustalenie podstawowych parametrów technicznych danego sprzętu oraz cech, którymi ów sprzęt będzie konkurować z innymi, dostępnymi na rynku. Dlatego też robot sprzątający Xiaomi Mi Robot 2 przeszedł odpowiedni test, w oparciu o który opracowano poniższe zestawienie.

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi parametrami technicznymi danego sprzętu:

 1. System Plant Bionic sprawia, że odkurzacz najpierw tradycyjnie odkurza, a następnie myje podłogi. System pilnuje ilości wody i opiera się o pracę na wbudowanym zbiorniku.
 2. Algorytm SLAM, działający w oparciu o sensory LDS ma za zadanie efektywne mapowanie przestrzeni. Na tej podstawie jest ustalana optymalna trasa sprzątania.
 3. Moc ssania – 2000 Pa.
 4. Omnidirectional – system monitorujący przeszkody, co pozwala na całkowite wyeliminowanie kolizji.
 5. Bateria o pojemności 5200 mAh, przekładająca się na 2,5 h pracy na powierzchni 250 metrów kwadratowych. Odkurzacz sam wyczuwa poziom baterii i podjeżdża do stacji na ładowanie.
 6. Wzmocnione czujniki nie pozwalają zbliżyć się bliżej niż na 10 mm do ściany, zaś koła na wysokości 2 cm zmniejszają ryzyko uszkodzenia sprzętu.
 7. Specjalna aplikacja na smartfona Mijia, która pozwala na łatwe zarządzanie sprzętem i ustalanie własnych tras przejazdu.

Przeglądając powyższe zestawienie, możemy dojść do wniosku, że test robota sprzątającego Xiaomi Mi Robot 2 wykazał bardzo ciekawy zestaw cech i funkcjonalności.

xiaomi mi robot 2  test

Warto zwrócić uwagę na innowacyjne podejście do tematu automatyzacji – system czujników i sensorów ma za zadanie zminimalizować potrzebę jakiejkolwiek interwencji. Pełen przegląd wszystkich parametrów technicznych znajduje się na stronie www.domena.pl.

Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątajacy  opinie

Mając za sobą analizę kwestii technicznych, możemy przejść do przeglądu kolejnych istotnych elementów.

Kwestie techniczne, takie jak parametry, ustalane są, jak już było to powiedziane, w wyniku skomplikowanych testów laboratoryjnych. Oznacza to, że odpowiednia weryfikacja przebiega w warunkach ściśle kontrolowanych i skonstruowanych pod kątem tego konkretnego badania. 

xiaomi mi robot 2  opinieCo to oznacza? Często warunki testowe nie przystają do konkretnych warunków normalnego użytkowania danego urządzenia.Dlatego, żeby poznać funkcjonowanie sprzętu w warunkach przeznaczonych do jego pracy, należy nieco pogłębić analizy i objąć nimi wypowiedzi użytkowników na temat tego rozwiązania.

To bowiem konsumenci mają okazję przetestować je i mogą podzielić się wrażeniami. Przeanalizowaliśmy zatem niezwykle dokładnie opinie o robocie sprzątającym Xiaomi Mi Robot 2 z różnych źródeł. Przyjrzeliśmy się temu, na co wskazują użytkownicy, jako mocne strony danego sprzętu, a co uważają za słabości, jeśli się takie pojawiają.

Opinie o Xiaomi Mi Robot 2 w zdecydowanej mierze są raczej pozytywne. Użytkownicy wskazują na wiele czynników, takich jak efektywność sprzątania czy spora automatyzacja. Dużo uznania zdobyła również aplikacja do sterowania.

W oparciu o te wypowiedzi oraz własne doświadczenia ze sprzętem, opracowaliśmy zestawienie najważniejszych zalet i wad danego sprzętu. Dzięki niemu decyzja zakupowa powinna być dużo prostsza. Zestawienie załączamy poniżej – zapraszamy do zapoznania się z nim.

ZALETY:

 1. System sensorów oraz czujników maksymalizuje automatyzację pracy robota – dzięki nim urządzenie wykrywa przeszkody, planuje trasę i same ładuje się w bazie dokującej w przypadku wyczerpania baterii, po czym wznawia pracę.
 2. Duża moc czyszczenia, połączona z funkcją mycia sprawia, że osiągane rezultaty są znacznie większe niż w innych rozwiązaniach.
 3. Innowacyjna aplikacja, umożliwiająca sterowanie robotem i wyznaczanie mu konkretnych tras przejazdu.

WADY:

 1. Błąd w aplikacji, zmuszający do wybrania Chin jako lokalizacji w celu uruchomienia aktualizacji.

Drobna niedogodność, wymieniona jako wada, tak naprawdę nie stanowi większego problemu. Może jednakże nieco obniżyć komfort korzystania z aplikacji. Sumarycznie jednakże komunikacja z urządzeniem przebiega bez zarzutu, jest więc to bardziej kwestia czysto kosmetyczna, niż spora niedogodność utrudniająca korzystanie z urządzenia.

Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątający cena – ceneo – allegro

Pora dokonać wyboru odpowiedniego źródła nabycia omawianego rozwiązania. Jest to bowiem inwestycja, którą warto dokładnie przemyśleć. Najpopularniejszym wyborem, przy szukaniu dostawcy są portale allegro oraz ceneo. Jak wygląda cena xiaomi mi robot 2 na nich i czy opłaca się skorzystać z ich oferty?

Co ciekawe, okazuje się, że zakup Xiaomi Mi Robot 2 na allegro jest złą decyzją. Wynika to z faktu, że portal ten w głównej mierze wykorzystywany jest przez sprzedawców sezonowych, których działanie oparte jest o chwilowy trend panujący na rynku. Jest zainteresowanie danym produktem, więc osoby nie znające się na nim korzystają z okazji i sprzedają go. Często z tego powodu nieświadomie dystrybuują podróbki i urządzenia o niepełnej wartości, na przykład bez gwarancji lub dostępu do serwisu. Sugerujemy unikać zakupów na tej platformie.

xiaomi mi robot 2 cena - ceneo - allegro

Przy zakupach na ceneo, cena robota sprzątającego Xiaomi Mi Robot 2 może być niezwykle korzysta. Zadaniem tego portalu jest bowiem prezentacja ofert zakupu zgodnie z rosnącą ceną. Dalej jednak wystawiona oferta może być przez nieprofesjonalnego sprzedawcę, co wiąże się z podobnym ryzykiem jak na allegro. Dlatego też sugerujemy się wystrzegać zakupów w tym miejscu.

Najlepszym wyborem będzie nabycie odkurzacza od profesjonalnego dostawcy, reprezentującego stronę www.domena.pl. Mamy wtedy gwarancję niskiej ceny, wynoszącej 2037,07 zł, zakupu oryginalnego sprzętu oraz dostępu do wszystkich świadczeń gwarancyjnych i serwisowych. Dlatego warto postawić na profesjonalistę.

Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątający instrukcja

Do Xiaomi Mi Robot 2 dołączona jest instrukcja dokładnie opisująca wszystkie funkcjonalności.

„Zadaniem jednak urządzenia jest maksymalne uproszczenie pracy i ułatwienie życia.”

Dlatego też sterowanie samym robotem jest maksymalnie proste i intuicyjne. Dla osób lubiących nowinki techniczne, instrukcja do Xiaomi Mi Robot 2 może okazać się zbędna. Można ją pobrać mimo to ze strony www.domena.pl. Poznajcie też odkurzacz automatyczny opinie

Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątający recenzja

Na tym kończy się nasza recenzja Xiaomi Mi Robot 2. W jej treści można znaleźć analizy wielu aspektów oraz garść istotnych informacji. Jaki obraz Xiaomi Mi Robot 2 rysuje nasza xiaomi mi robot 2 instrukcjarecenzja? Raczej pozytywny, gdyż urządzenie te jest dość tanie i oferuje szereg ciekawych funkcjonalności.

Dlatego też jeśli szukasz autonomicznego odkurzacza dla siebie, to prawdopodobnie trafiłeś na jeden z lepszych modeli na rynku. Zachęcamy więc do zakupu. Jak i również to przetestowania modelu Xiaomi V2 Pro

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here