Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający test – opinie – cena – ceneo – instrukcja

0
123
Xiaomi Viomi V2 PRO test 
4/5 - (5 votes)

Rynek odkurzaczy automatycznych stale się rozwija i oferuje sobą coraz więcej możliwości i coraz wyższej jakości sprzęt. Warto o tym pamiętać, głównie po to, by pozostawać na bieżąco z nowinkami technologicznymi, które po prostu ułatwiają nam życie jeszcze bardziej. 

Dziś zbadamy nowość na rynku odkurzaczy automatycznych, prosto z Dalekiego Wschodu. Mowa oczywiście o odkurzaczu Xiaomi Viomi V2 PRO, który sam w sobie stanowi naprawdę porządny sprzęt. W tym artykule sprawdzimy, czy napewno oraz czy Xiaomi Viomi V2 PRO to kolejny, “chiński” wynalazek, czy też klasa sama w sobie. Zapraszamy serdecznie! 

 Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający test 

 Podstawową formą dokładnego poznania robota sprzątającego Xiaomi Viomi V2 PRO jest oczywiście test jego możliwości technicznych oraz działania produktu. Ponieważ jest to rozwiązanie dosyć nowe na rynku, postanowiliśmy się dokładnie przyjrzeć temu, co odkurzacz oferuje nam, jako użytkownikom. Test Xiaomi Viomi V2 PRO, który przeprowadziliśmy, uwzględniał najważniejsze kwestie, dotyczące samego sprzętu. Wszystkie będziemy również prezentować w niniejszym artykule. W tym akapicie skupimy się na kwestiach technicznych. Xiaomi Viomi V2 PRO test 

Zacznijmy od parametrów, które będą nas najczęściej interesować w pierwszej kolejności, gdyż najłatwiej jest je ocenić. W tym przypadku, mowa o baterii. Ta ma pojemność 3200 mAh, co pozwala na ciągłą pracę do 2 godzin – po tym czasie, robot wraca do stacji ładującej, by się naładować i wznowić czyszczenie, jeśli nie zostało skończone. 

Sam odkurzacz posiada moc ssania na poziomie 2100 Pa, co stanowi jedną z najwyższych wartości na rynku, wśród odkurzaczy automatycznych. Dzięki temu robot sprzątający Xiaomi Viomi V2 PRO usuwa zarówno drobny kurz i zanieczyszczenia, jak i większe okruchy, jak na przykład płatki zbożowe. 

Sam odkurzacz jest niewielki, więc dostanie się niemal wszędzie, a specjalna konstrukcja sprawi, że swobodnie pokona od również przeszkody do 2 cm wysokości. 

To wszystko oznacza dobre parametry, jednakże nie wyłania się z nich żaden fenomen. Ten staje się widoczny, jeśli przyjrzymy się bliżej pozostałym aspektom. Na pierwszy ogień pójdzie kwestia dodatkowych funkcjonalności. 

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że jest to sprzęt, który zarówno pozwala na odkurzanie jak i mopowanie podłóg. Zatem załatwisz obie te kwestie równocześnie i bez większego problemu. Sam odkurzacz ma specjalny pojemnik na wodę, sterowany elektronicznie, który dba o mniejsze nawilżenie drewnianych powierzchni. 

Cały system automatyzacji opiera się mapowanie laserowe LDS, planowanie sprzątania oraz wirtualne ściany. Przyjrzyjmy się temu po kolei. 

System mapowania laserowego jest w działaniu dość intuicyjny – przy pierwszym sprzątaniu robot tworzy mapę mieszkania, z podziałem na poszczególne pomieszczenia. Zawiera ona również pełną analizę wszystkich przeszkód. Za każdym, kolejnym razem, na bieżąco przeszkody te są weryfikowane. Dzięki temu robot ten sam zadba o automatyzację pracy i dotarcie tam, gdzie ma taką możliwość. 

Możemy mu zlecić cykliczne sprzątanie, z określeniem godziny. Dzięki temu, w połączeniu z zarządzaniem pracą przez aplikację i zlecanie zdalne sprzątania, wychodzimy z domu i wracamy do czystego pomieszczenia. Tym samym, cały ten obowiązek z nas spada, a robot może czyścić nawet codziennie. 

Ponadto planowanie sprzątania pozwala, na podstawie mapy, określić, które pomieszczenia mają być wyczyszczone, a które pominięte. Można też stawiać w tym zakresie wirtualne ściany, wydzielając miejsce z zabawkami dla dzieci lub całe pokoje i rezygnując z ich sprzątania. Wszystko to osiągniemy, z wykorzystaniem wygodnej aplikacji. 

Sam robot ma osobne pojemniki do odkurzania i mopowania. Dzięki temu obie te funkcje spełnia tak samo dobrze i w profesjonalny sposób. 

Na postawie tego, jak wypadł techniczny test robota sprzątającego Xiaomi Viomi V2 PRO, możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z produktem z najwyższej półki, jeśli chodzi o jakość i funkcjonalność. Zbadajmy to jednak nieco bliżej i dokładniej. 

 Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający opinie 

 Xiaomi Viomi V2 PRO jest sprzętem nowym, zatem opinie na jego temat nie są zbyt rozbudowane i nie ma ich zbyt wiele. Musimy się więc opierać w tym zakresie o to, czym dysponujemy i z czego skorzystać możemy. Xiaomi Viomi V2 PRO opinie

A w tym, ograniczonym dość zakresie, ogólne opinie o Xiaomi Viomi V2 PRO są bardzo pozytywne. Głównie dlatego, że jest to sprzęt bardziej rozbudowany od poprzednika, a już poprzednik miał sobą bardzo dużo do zaoferowania. W tym przypadku widzimy wyraźną tendencję wzrostową, jeśli chodzi o jakość wykonania, ale również o możliwości, jakie oferuje ta klasa sprzętu. Stąd też wypowiedzi na temat tego modelu, który oferuje więcej od dobrze ocenianego poprzednika, również są dość pozytywne. Możemy więc kupić ten produkt całkowicie bez obaw. 

 Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający cena – ceneo – gearbest 

 Zastanówmy się przez moment teraz nad tym, jaka jest cena Xiaomi Viomi V2 PRO na ceneo czy gearbest. To najpopularniejsze źródła, w których zakup tego typu sprzętu jest najczęściej przeprowadzany i rozważany. Jak to wygląda w tym przypadku? 

Okazuje się, że cena Xiaomi Viomi V2 PRO na ceneo lub gearbest jest zasadniczo zbliżona. Wiadomo – w przypadku tego zagranicznego portalu, należy uwzględnić również czas dostawy, który nie jest mały przy tego typu realizacjach. Trzeba też zastanowić się nad kwestiami celnymi i sumarycznie rozważyć, czy zakupy w tym miejscu są faktycznie odpowiednio opłacalne. 

Już chyba zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na lokalnego dostawcę, który potrafi często naprawdę przelicytować cenowo zagranicznego, również zmniejszając same ryzyko walutowe. 

 Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający instrukcja 

 Instrukcja dołączona do robota sprzątającego Xiaomi Viomi V2 PRO jest bardzo intuicyjna i pozwala w prosty sposób nauczyć się obsługiwać ten sprzęt w pełni. W tym zakresie nie powinno być żadnych wątpliwości. Jednakże warto pamiętać o jeszcze jednej, dość kluczowej sprawie. Xiaomi Viomi V2 PRO instrukcja

Otóż sama instrukcja obsługi Xiaomi Viomi V2 PRO to nie jest zbyt istotna kwestia. Znacznie ważniejsza jest sama aplikacja zarządzająca. Jej konstrukcja jest właśnie szczególnie intuicyjna, tak samo zresztą jak obsługa. Dlatego też właściwe przeprowadzenie całej procedury uruchomienia odkurzacza i rozpoczęcia pracy, warto dokonać w oparciu o samą aplikację i narzucane w niej kroki. W tym zakresie jest to bardzo prosty proces. Jeśli zainteresowała was ta opcja zapraszamy również na stronę https://odkurzacze-bezprzewodowe-ranking.pl/odkurzacze/automatyczne-roboty-sprzatajace/xiaomi-mi-robot-2/

 Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający recenzja 

 Nasza recenzja Xiaomi Viomi V2 PRO dobiega końca, jednakże warto tutaj jeszcze jedną kwestię poruszyć. Otóż nawet najlepsza recenzja Xiaomi Viomi V2 PRO musi głównie odpowiadać na kluczowe pytanie – jaka jest ocena produktu i czy warto go kupić? My nie pozostawimy te pytania bez odpowiedzi. Zapoznajcie się też z naszą ofertą na roboty sprzątające xiaomi

Mamy do czynienia ze sprzętem funkcjonalnym, skutecznym, o szerokim spektrum możliwości. Dlatego też warto zainwestować w te rozwiązanie, ponieważ jest to produkt mogący swobodnie konkurować z potentantami na rynku – oferuje sobą wszystko to, czego możesz oczekiwać po takim sprzęcie. Odwiedźcie naszą stronę jeśli chcecie poznać dokładniej odkurzacze automatyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here