Odkurzacz automatyczny xiaomi

 Odkurzacze automatyczne, czy też nazywane coraz częściej odkurzaczami autonomicznymi, to bardzo dobry produkty, które są oznaką dzisiejszych czasów i postępującego rozwoju technologicznego. Pozwalają bowiem zadbać o czystość w swoim domu na zupełnie innym poziomie. 

Dziś zbadamy propozycje rynkowe marki Xiaomi. Dzięki temu zdobędziemy sporą wiedzę na temat produktów chińskiego giganta. A te są coraz wyższej jakości i coraz więcej sobą reprezentują. Zapraszamy więc, do bliższego poznania tego rynku i jego możliwości. 

 Odkurzacz automatyczny Xiaomi 

 Odkurzacz Xiaomi 2, a wkrótce i 3, to najpopularniejsi przedstawiciele tej marki na rynku odkurzaczy automatycznych. Tutaj należą się krótkie wyjaśnienia, które uporządkują naszą wiedzę oraz świadomość możliwości. 

Założeniem odkurzacza automatycznego jest wyeliminowanie konieczności czyszczenia i poświęcania czasu na odkurzanie. Czas ten bowiem moglibyśmy przecież poświęcić na coś innego, prawda? Jak ma się to odbyć? Założeniem jest, że im rzadziej sprzątamy, tym trudniej utrzymać dane pomieszczenie w odpowiedniej czystości. Dlatego też powinniśmy sprzątać częściej niż raz w tygodniu. Zwłaszcza, jeśli borykamy się z różnego rodzaju problemami, które są powiązane z nadmiarem kurzu (na przykład alergia lub astma). odkurzacz xiaomi

Taka dbałość o czystość, choć logiczna, może spowodować wiele problemów. Wymaga to bowiem od nas każdorazowo przygotowania do odkurzania, podpięcia sprzętu i wykonania żmudnej, powtarzalnej czynności. W efekcie nie jest to na tyle interesujące, by zmusić się do częstego odkurzania. Zwłaszcza, że to również jest nasze zaangażowanie czasowe. 

Dlatego wymyślono odkurzacze automatycznego. Cyklicznie bowiem, bez naszego udziału, wyjeżdżają one na mieszkanie ze stacji dokującej i odkurzają zgodnie z zaprogramowanym systemem pracy. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim to, że dobrze zaprogramowany odkurzacz będzie pracował bez naszego udziału i w czasie naszej nieobecności. Przychodzisz więc po całym dniu pracy do czystego, odkurzonego mieszkania. Siłą takiego odkurzacza jest przede wszystkim to, że sprzątanie odbywa się cyklicznie oraz w czasie nieobecności. Ponieważ wykrywa on swoją stację dokującą, w razie osłabienia nadmiernego baterii, może podjechać i naładować się wedle potrzeb. Jeśli do tego dodamy na przykład funkcję wykrywania zabrudzenia, to przy rozsądnym zagospodarowaniu funkcjami odkurzacza, możemy w ogóle nie musieć czyścić podłóg. Ile wygody i czasu na tym zyskasz, zdajesz sobie sprawę sam i powinieneś mieć to policzone we własnym zakresie. 

Jest to obecnie sprzęt tak popularny i szybko rozwijany, że coraz większa ilość producentów sprzętu AGD inwestuje w działy, pracujące nad odkurzaczami automatycznymi. Mamy więc na rynku już kilku producentów, którzy operują w tym zakresie i mają do zaoferowania różnego rodzaju ciekawe sprzęty. Jednym z tych producentów jest chiński dostawca elektroniki użytkowej – Xiaomi. 

Xiaomi jest symbolem tego, że nie wszystko co chińskie, tak naprawdę jest wątpliwej jakości. Marka ta zdobywa coraz większy udział w rynku elektroniki, oferując nie tylko odkurzacze, ale również telefony, tablety i wiele innych rozwiązań. Jednym z tych nowinek jest bez wątpienia odkurzacz automatyczny. 

Odkurzacz automatyczny Xiaomi to kilka modeli, oznaczonych cyframi 2 i 3. Przy czym warto zwrócić uwagę, że jest to bardzo szeroki zakres produktów i choć same odkurzacze wyglądają podobnie, to jednak mają pewne różnice w funkcjonalności. 

Najpopularniejszym zatem produktem, wydaje się obecnie być model odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia Roborock vacuum cleaner 2. To oczywiście pełna nazwa tego modelu, ponieważ można go jeszcze znaleźć po wpisaniu frazy odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock czy też odkurzacz Xiaomi Mijia Roborock 2. Cały czas rozmawiamy dokładnie o tym samym sprzęcie. 

Jednakże firma ta oferuje sobą jeszcze więcej, udostępniając odkurzacz automatyczny Xiaomi Mi Robot 2. Na pozór są to odkurzacze bardzo do siebie podobne, jednakże szczegółowe analizy pozwalają dokładnie ocenić przydatność poszczególnych modeli i różnice między nimi. Przy czym sama cena nie jest tutaj jedynym wyznacznikiem. 

Przyjrzyjmy się tej marce nieco bliżej w kolejnych akapitach. 

 Xiaomi robot sprzątający – odkurzacz opinie 

 Na ceneo najpopularniejszy jest bodajże robot sprzątający Xiaomi Roborock S55. Często pojawiają się również zapytania o xiaomi Roborock S50 na ceneo i w zasadzie świadczy to tylko o tym, że seria ta jest dość popularna. Przy czym zwracamy uwagę, że choć robot sprzątający Roborock S50 opinie ma dość pozytywne, a ponadto na ceneo można znaleźć ciekawe oferty zarówno na Xiaomi Roborock S55 jak i Roborock S50, nie są to najpopularniejsze modele, a jedynie stanowią dodatkowe rozbudowanie oferty tej marki. Xiaomi odkurzacz opinie 

Jak wskazują opinie, najpopularniejszym rozwiązaniem jest model Xiaomi Mi Robot 2 opinie. Można to dostrzec na każdym portalu, a udało się zdobyć taką popularność temu odkurzaczowi z wielu powodów. Są w tym między innymi kwestie mocy ssania, zwiększonej do 2000 Pa czy też wytrzymałej baterii o pojemności 5200 mAh, przekładającej się na aż 2,5 godziny pracy. To ogrom czasu i możliwości, gdyż rzadko fizycznie sami tak długo sprzątamy. Dysponując możliwością zadokowania się odkurzacza w stacji w celu naładowania, uzyskujemy produkt, który potrafi odmienić nasze sprzątanie na dobre i wreszcie pozwoli nam odpocząć od tego przykrego obowiązku. 

Dalej jednak sam producent oferuje na tyle wiele modeli, że warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Poświęcimy temu ostatni akapit tekstu. 

 Xiaomi roboty sprzątające 

 Jak już wspomnieliśmy, odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi to wiele modeli i rozwiązań. Zdecydowanie jest z czego wybierać na tym rynku, zwłaszcza, że robot sprzątający Xiaomi, niezależnie od samego modelu, jest naprawdę dobrym sprzętem. 

Spośród cech wspólnych, dostępnych dla większości modeli, to najważniejszą jest, że Xiaomi to odkurzacz z mopem. W wielu modelach dostępny jest specjalny pojemnik na wodę oraz ściereczki z mikrofibry lub specjalne wypustki zbierające. Dzięki temu robot odkurzający Xiaomi najpierw wciąga cały kurz oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia typowo mechaniczne, a dopiero później dokonuje mopowania. 

Robot mopujący Xiaomi zdobywa więc rynek swoją sporą popularnością oraz oferując po prostu ogromną skuteczność. Okazuje się bowiem, że można swobodnie zacząć dbać o czystość w podwójnym wydaniu – nie tylko odkurzając, ale również mopując podłogi bez inwestowania swojego czasu. Warto zwrócić uwagę, że odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi, jeśli ma stosowną funkcję mopowania, posiada zbiornik na wodę wystarczający na spokojne 45-60 minut sprzątania. W tym czasie można swobodnie zadbać praktycznie o każdą powierzchnię, ale, co najważniejsze w zasadzie – nie przejmować się po prostu samym sprzątaniem. Nasza praca więc zamknie się w tym, by dbać o odpowiedni poziom wody w samym odkurzaczu i uzupełniać go w razie potrzeby. O resztę zadba odkurzacz automatyczny Xiaomi. Xiaomi roboty sprzątające

Jak już wspominaliśmy, odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi oferuje sobą wszystko to, czego oczekujemy po sprzęcie tego typu. Przede wszystkim jest to odpowiedni algorytm sprzątania. Producent, na przykład w modelu odkurzacza oznaczonego jako Mi, wykorzystuje specjalne algorytmy i skanowanie laserowe. Wszystko to odbywa się z wykorzystaniem czujników zamontowanych na górze odkurzacza. Jakie to ma dla nas znaczenie? 

Przede wszystkim takie, że odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi sam wyznaczy sobie trasę, również z uwzględnieniem sprzątania na kształt litery “Z”. W efekcie, odkurzacz ten zadba o czystość w sposób wystarczająco skuteczny, by sprowadzić właściwe sprzątanie do kilku, prostych kroków i nieskomplikowanego działania. 

Warto również zwrócić tutaj uwagę na fakt, iż odkurzacz samojezdny Xiaomi jest wyposażony w specjalną aplikację. W aplikacji główną funkcjonalnością są strefy, które wyłączamy ze sprzątania, ale również harmonogramy czyszczenia. Na czym dokładnie polega ten system? 

Odkurzacz samojezdny Xiaomi skanuje mieszkanie i opracowuje jego rzut na tej podstawie. Mamy dostęp do tego na naszym smartfonie w aplikacji. Teraz wyobraźmy sobie, że musisz posprzątać specjalnie pokój gościnny, ponieważ spodziewasz się gości. Przeciągasz zatem w aplikacji stosowne okno skanowania właśnie na element mieszkania w rzucie, odpowiadający pokojowi gościnnemu. Odkurzacz sam wyruszy w trasę i z wykorzystaniem wszystkich swoich funkcjonalności oraz automatyzacji, odkurzy pokój bez Twojego udziału. Przy czym funkcja ta jest znacznie szersza – możemy zaplanować sprzątanie we wszystkich sypialniach, czy w dowolnym układzie i zestawie pomieszczeń. System zlecania zadania odbywa się dokładnie w taki sam sposób, a ponieważ zarządzanie odbywa się za pomocą smartfona, a odkurzacz sam się łączy z siecią, możesz umówić się ze znajomymi na kawę po pracy i zlecić od razu odkurzanie swojemu odkurzaczowi. natychmiast wyruszy on do pracy, dbając o wszystkie aspekty. 

System wykrywania przeszkód, który ma wbudowany przeciętny odkurzacz robot Xiaomi, pozwala na omijanie miejsc, do których sprzęt się nie dostanie. Na bieżąco jest skanowane dane pomieszczenie i odkurzacz wychwytuje takie obszary, po prostu je omijając. Nie bez znaczenia tutaj jest również budowa samego napędu tego sprzętu. W zależności od modelu, na przykład w przypadku odkurzacza Mi, sprzęt może wjechać nawet na przeszkodę o wysokości 2 cm. Oznacza to, że może on przejechać przez próg i nie sprawi mu to żadnego, większego problemu. Nie musisz się więc przejmować tym przy planowaniu pracy swojego sprzętu. Ważne jest, by zadbać o to we własnym zakresie, by nasz Xiaomi MI odkurzacz miał swobodny dostęp do obszarów, które ma odkurzyć. Dlatego też usuwamy wszelkie przeszkody pamiętając, że jest to dalej autonomiczny odkurzacz, a nie człowiek – on nie przesunie sobie fotela lub łóżka, żeby dotrzeć do danego obszaru i odkurzyć go. O takie kwestie musimy zadbać we własnym zakresie i warto mieć tego świadomość. Mimo wszystko nie ujmuje to niczego tym fantastycznym urządzeniom jakimi są odkurzacze automatyczne

Na same zakończenie niniejszego tekstu warto również zwrócić uwagę, że Xiaomi wypuściło też odkurzacz pionowy. Jest to sprzęt, który wykorzystuje popularną ostatnio metodę budowania odkurzaczy, w której rura jest sztywna i kończy się odpowiednim silnikiem i filtrem. W efekcie, odkurzacz ten zajmuje znacznie mniej miejsca i umożliwia jego łatwe przechowywanie, przy równoczesnym braku jakichkolwiek strat w zakresie funkcjonalności takiego sprzętu. Warto o tym wiedzieć i mieć świadomość tego, że Xiaomi również na tym rynku ma swoje propozycje. Dlaczego? Bo odkurzacz automatyczny to świetny sprzęt, ale jeśli mamy przeszkody, utrudniające jego pracę – wtedy sami czyścimy dodatkowym odkurzaczem. Jeśli was zainteresowaliśmy wypróbujcie również odkurzacz samojezdny Roomba, a jeśli interesuje cię inny producent wszelkie informacje znajdziesz tutaj

 xiaomi roborock s6 opinie 

Xiaomi Roborock S6 robot sprzątający test – opinie – cena –...

Jeszcze do niedawna marka Xiaomi nie była zbyt popularna i nie miała do zaoferowania wiele ponad kilka ciekawych rozwiązań z kilku rynków. Propozycje produktów...
Xiaomi Viomi V2 PRO test 

Xiaomi Viomi V2 PRO robot sprzątający test – opinie – cena...

Rynek odkurzaczy automatycznych stale się rozwija i oferuje sobą coraz więcej możliwości i coraz wyższej jakości sprzęt. Warto o tym pamiętać, głównie po to,...
xiaomi mijia roborock vacuum cleaner 2 instrukcja

Xiaomi Mi Robot 2 robot sprzątający test – opinie – cena...

Pełna automatyzacja wkracza praktycznie we wszystkie dziedziny życia, mając na celu uprościć nasze codzienne funkcjonowanie do maksimum. Obszar sprzątania jest jednym z tych mniej...