O czym warto wiedzieć zanim wybierzemy bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy

0
100
O czym warto wiedzieć zanim wybierzemy bezprzewodowy odkurzacz akumulatorowy
Rate this post

Odkurzanie to nie zbyt lubiana czynność, która jednak jest konieczna. Nie tylko ze względu na czystość, ale również z przyczyn zdrowotnych. Jest to kwestia szczególnie istotna dla alergików. Nie ma więc wyboru, trzeba zebrać się w sobie i zajrzeć w każdy kąt naszego domu. Tu zaczynają się schody. Tradycyjny odkurzacz zdecydowanie nie ułatwia nam tego zadania. Nie dość, że swoje waży to jeszcze ciężko dostać się nim w niektóre miejsca. Do tego dochodzą ciągłe problemy z kablem. Albo się poplącze, albo po prostu jest za krótki i trzeba szukać innego gniazdka by móc kontynuować pracę. A gdyby można było inaczej?

Odkurzacze bezprzewodowe zyskują coraz większe uznanie wśród Polaków za wygodę w użytkowaniu i poręczność. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego urządzenia, ale jak to w życiu zwykle bywa do wszystkiego należy podchodzić z odrobiną dystansu. Tak jest również w tym przypadku. W dzisiejszym artykule doradzimy wam na co zwrócić uwagę, aby wasz zakup był udany i przynosił oczekiwane efekty. 

 Zasięg odkurzacza bezprzewodowego 

Zasięg odkurzacza bezprzewodowego 

Problem kabla został wyeliminowany, ale przecież urządzenie żeby działać potrzebuje energii i musi mieć ją skąd pobierać. Odkurzacz bezprzewodowy akumulatorowy jak nazwa wskazuje wyposażony jest w akumulator wprawiający wszystko w ruch.  Jak wygląda zatem kwestia zasięgu?

To zależy od rodzaju akumulatora. Tańsze niklowo – wodorowe akumulatory po około dwóch latach muszą zostać wymienione, a ich mocy starczy na 30 minut sprzątania. Wydajniejsze akumulatory litowo – jonowe działają nawet do 60 minut zanim będziemy musieli podłączyć nasz odkurzacz do ładowania. Akumulator tego typu zwykle wymaga wymiany po pięciu latach. Jeżeli więc zdecydujemy się na tańszy model, należy znaleźć taki w którym można samodzielnie dokonać szybkiej wymiany. Należy tu również wspomnieć o mocy odkurzaczy bezprzewodowych. Nie da się ukryć, że jest to ich pięta achillesowa. Przyrządy tez niezbyt dobrze radzą sobie z głębszymi zabrudzeniami i gęstymi dywanami. W odpowiedzi na ten problem producenci najlepszych odkurzaczy dodali do swoich produktów tryb turbo zwiększający moc ssania, niestety kosztem większego zużycia energii, co skraca czas pracy. W tym wypadku zasilanie niklowo – wodorowe nie  wchodzi w grę, gdyż czas działania sprzętu byłby na tyle krótki, że nie opłacałoby się go nawet włączać. Do całkowitej eliminacji kabli zasilających z urządzeń elektrycznych jeszcze daleko, ale technologia bezprzewodowa mknie cały czas na przód osiągając coraz lepsze efekty. Odkurzacz akumulatorowy może jeszcze nie wyprze tradycyjnego, ale na pewno będzie cennym wsparciem w walce o czystość, znacząco ułatwiając pozbycie się kurzu z trudno dostępnych miejsc. Jeżeli i ciebie zainteresowały niezwykłe urządzenia kliknij w najnowszy ranking znajdujący się na naszej stronie. Znajdziesz tam wszystko co potrzebne by wybrać takie, które najbardziej odpowiada twoim wymaganiom.

Odkurzacz akumulatorowy 2w1 – na co uważać

Odkurzacz akumulatorowy 2w1 na co uważać Więcej nie zawsze oznacza lepiej. Każdy z nas musiał przerobić tę bolesna lekcję na jakimś etapie swojego życia. Najczęściej w chwili, gdy wpadł nam w oko jakiś gadżet intensywnie reklamowany w telewizji. Mnogość funkcji przyprawiała o zawrót głowy, a po zakupie, który zwykle wymagał sporych nakładów finansowych, okazywało się, że nasz ósmy cud światanie spełniał pokładanych w nim nadziei. Takich właśnie sytuacji chcemy pomóc wam uniknąć w momencie, gdy będziecie wybierać odkurzacz bezprzewodowy, znany również jako odkurzacz pionowy.

Coraz więcej mówi się o tym jak wyjątkowy jest odkurzacz akumulatorowy 2w1. Jest to wariant w którym główny segment z silnikiem i pojemnikiem może również być używany jako odkurzacz samochodowy. Na pierwszy rzut oka to bardzo poręczne, ale prawda jest taka, że 2w1 wyposażony jest w mniejszy pojemnik na nieczystości i mniejszy akumulator. Oczywiście oznacza to o wiele mniej wydajne sprzątanie. Urządzenie to sprawdzi się jeśli nie chcemy wydawać osobno pieniędzy na sprzęt do domu i do samochodu, a zależy nam głownie na pomocy w dostaniu się do miejsc nie dostępnych dla klasycznego odkurzacza. Różne końcówki dodawane w zestawie do zakupionego przez nas bezprzewodowej maszyny w połączeniu z jej poręcznością sprawią, że żaden zakamarek naszego domu nie będzie dla nas nieosiągalny, a okruszki w samochodzie, będące pozostałością po szybkiej przekąsce w drodze do pracy, znikną raz na zawsze. Jeśli jednak chcemy kupić coś co ma pomóc osiągnąć perfekcję i wysprzątać dom na błysk zdecydowanie odradzamy akumulatorowe odkurzacze wielofunkcyjne. Wszystko więc zależy od naszych indywidualnych potrzeb i to przede wszystkim nimi powinniśmy się kierować przy wyborze. 

Odkurzacz bezprzewodowy dodatkowe uwagi 

 Odkurzacz bezprzewodowy dodatkowe uwagi 

Na koniec kilka dodatkowych informacji które są równie istotne. Po pierwsze wchodząc na stronę https://www.ladyofthehouse.pl/czy-warto-kupic-odkurzacz-bezprzewodowy/ możesz przekonać się czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy. Następnie – czyszczenie pojemnika. Odkurzacz bezprzewodowy nie korzysta z worków. Cały zebrany przez niego bród trafia bezpośrednio do pojemnika, który po każdym użyciu należy bardzo dokładnie umyć. Czynności tej zdecydowanie nie powinni wykonywać alergicy. 

W końcu odkurzacz kupujemy po to by nie narażać ich na kontakt z alergenami. Po trzecie – kwestia używania takiego sprzętu przez osoby w podeszłym wieku. Odkurzacz bezprzewodowy waży około 4 kg. Nie jest to zbyt duże obciążenie dla kogoś kto ma jeszcze siłę do działania. Osoby starsze dla których samo poruszanie się jest już sporym obciążeniem nie powinny nosić ze sobą nawet tych 4 kg. Sugerujemy, więc by sprzęt ten obsługiwała osoba sprawująca opiekę nad starszym członkiem rodziny. Podsumowując technologia odkurzaczy bezprzewodowych nie osiągnęła jeszcze perfekcji, ale już teraz jest solidnym wsparciem dla wszystkich, którzy starają się utrzymać porządek w swoim domu. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt by przyspieszyć proces sprzątania osiągając przy tym dużo lepsze efekty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here