Odkurzacz bezprzewodowy czy klasyczny – który jest lepszy?

0
Rate this post

,,Jeśli coś nie jest popsute to tego nie naprawiaj. Te pełne mądrości słowa sprawdzają się w wielu sytuacjach w życiu. Obok nich istnieje jednak drugie równie ważne powiedzenie ,,nigdy nie jest tak dobrze by nie mogło być lepiej”. Owa tryskająca optymizmem  myśl przyświeca każdemu wynalazcy i to dzięki niej ludzkość osiągnęła tak wiele. Dzięki niej nawet zwykłe prace domowe stają się lekkie i przyjemne. Co chwila na rynek wprowadza się jakieś nowe urządzenie, które ma nas odciążyć w naszych obowiązkach. Jednym z nich jest odkurzacz bezprzewodowy. Ta niezależnie zasilana odmiana klasycznego sprzętu posiada szereg zalet dzięki którym zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Nadal jednak istnieje grupa ludzi  święcie przekonanych o tym, że stare sprawdzone sposoby są najlepsze. Dziś przyjrzymy się obu wariantom i sprawdzimy który z nich jest skuteczniejszy. 

W czym lepszy jest odkurzacz bezprzewodowy? 

W czym lepszy jest odkurzacz bezprzewodowyNa początek weźmiemy na warsztat pretendenta do tytułu mistrza. Odkurzacz bezprzewodowy to ciągle nowość na naszym rynku. Podbija on głownie serca młodego pokolenia, które z typową dla siebie przekorą kwestionuje metody rodziców i dziadków. Zwłaszcza dzisiejsze pokolenie, wychowane w dobie internetu i nieograniczonego dostępu do informacji, ma w zwyczaju zadawanie pytań o metody działania i skuteczniejszą alternatywę. Odkurzacz bezprzewodowy jest więc czymś co powinno zainteresować nawet największych sceptyków. Przede wszystkim brak kabla nie ogranicza już ruchów i nie trzeba się martwić o szukanie innego gniazdka. Ponadto sprzęt ten to odkurzacz bezworkowy, więc nie trzeba pamiętać o ich zakupie co bywa naprawdę uciążliwe. Dodatkowo wiele z nich to tak zwane odkurzacze 2w1. Oznacza to, że można je rozmontować i użyć jako odkurzaczy samochodowych. Są również łatwe w przechowywaniu. Jeśli zaintrygowały cię te urządzenia to czytaj więcej na temat dostępnych marek i modeli. Należałoby teraz wspomnieć o wadach tych zasilanych niezależnie urządzeń. Zaliczają się do nich mniejsza moc ssąca oraz oczywiście konieczność ładowania. Ponieważ źródłem zasilania jest tu akumulator, który musi nie tylko wprawić maszynę w ruch, ale też wytrzymać jak najdłużej, koniecznym było aby coś poświęcić. Najprościej było zmniejszyć moc ograniczając tym samym pobór energii. Gdy ta się wyczerpie urządzenie należy rzecz jasna naładować. Nasze telefony pokazały nam już jak bardzo jest to irytujące, więc nie musimy chyba mówić o przygotowaniu się na sytuację, gdy trzeba będzie przerwać pracę i iść po ładowarkę. Pomimo tych wad uważamy, że nie ma co skreślać odkurzaczy bezprzewodowych ponieważ ich producenci bez wytchnienia pracują nad rozwiązaniem tych problemów osiągając naprawdę ciekawe rezultaty. Możliwe, że już niedługo brak przewodu nie będzie stanowił żadnych problemów.  

Tradycyjny odkurzacz – nieśmiertelny klasyk 

Tradycyjny odkurzacz nieśmiertelny klasyk Teraz przybliżmy sobie sylwetkę dotychczasowego czempiona. O jego pozycji jako niezbędnego w każdym domu nie trzeba przekonywać nikogo. Idąc na swoje jednym z pierwszych sprzętów w jakie się zaopatrujemy jest odkurzacz, aby utrzymać czystość w naszym małym królestwie. Standardem tutaj jest odkurzacz workowy. Jak już wspomnieliśmy wcześniej jest to rozwiązanie o tyle kłopotliwe, że jeśli zapomnimy o kupieniu dodatkowych worków nie będziemy mogli dokończyć sprzątania. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy czyścić pojemnika na odpadki jak w przypadku wariantu bezworkowego. Jest to szalenie istotne przy alergiach. Brak konieczności mycia oznacza, że nie narażamy się na kontakt z alergenami.  Prawdą jest, że wśród sprzętów czerpiących moc z gniazdka również możemy znaleźć odkurzacz bezworkowy, ale jest to opcja droższa i mało popularna. Największym atutem jaki posiada zwykły odkurzacz jest moc ssania. Tutaj nie musimy się martwić o dokładność w trakcie porządków. Poradzi sobie na każdej powierzchni z każdym rodzajem brudu. Będzie naszym najlepszym przyjacielem jeśli posiadamy zwierzaka, zwłaszcza długowłosego. Co najlepsze w parze z mocą silnika nie idzie hałas. Producenci już od wielu lat dbają o to by ich produkty były mocne, ale jednocześnie przyjazne śpiącym dzieciom, o co dba na przykład marka Dyson. Jeśli więc jesteście świeżo upieczonymi rodzicami, którzy dodatkowo nie wyobrażają sobie domu bez psa, powinniście zainwestować w sprawdzone już rozwiązanie. 

Jaki odkurzacz wybrać? 

Jaki odkurzacz wybrać

Podsumowując odpowiedź na pytanie jaki odkurzacz wybrać nie jest jednoznaczna i w dużej mierze zależy od was i waszej sytuacji. Jeśli chcecie poznać dobrą markę odkurzaczy bezprzewodowych sprawdźcie odkurzacz bezprzewodowy Dyson, który jest jednym z głównych producentów tego sprzętu.

Typowe urządzenie jest niewygodne w użyciu, ale gwarantuje, że zadanie będzie wykonane bardzo dokładnie. Nowoczesny odkurzacz bezworkowy może i ma mniejszą moc, ale za to jest poręczny i prosty w obsłudze. Jego nietypowy wygląd zaciekawi dzieci, które uwielbiają wszelkie nowinki. Dzięki temu od najmłodszych lat będziemy mogli uczyć je odpowiedzialności za utrzymanie porządku w domu. Zatem jaki odkurzacz wybrać? Wielu ludzi decyduje się na oba po to by ułatwić sobie sprzątanie i poprawić ewentualne braki. Jeśli jednak nie chcemy wydawać sporej gotówki na artykuły AGD radzimy postawić na zwykły odkurzacz, jednocześnie obserwując rozwój nowych technologii.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here