Odkurzacze bezworkowe

Odkurzacz bezworkowy to dla wielu wciąż pojęcie, które nie jest zbyt proste w interpretacji i nie zawsze zdajemy sobie sprawę tak naprawdę, jaki sprzęt kryje się pod tą nazwą. Postanowiliśmy nieco odczarować ten rynek i prezentujemy jego dość szczegółowe opracowanie, które powinno być pomocne przy chęci bliższego zapoznania się z danym tematem. Zapraszamy zatem do poniższego artykułu. 

 Odkurzacz bezworkowy 

 Odkurzacz bezworkowy to pojęcie dość szerokie, zwłaszcza w kontekście tego, że istnieje conajmniej kilka podejść do samej produkcji tego typu rozwiązań. Można więc z jednej strony spotkać standardowo wyglądający odkurzacz bezworkowy, który wygląda dokładnie tak, jak odkurzacz standardowy, który mieliśmy pewnie okazję wykorzystywać nieraz u siebie w domu, a po drugiej stronie tego rynku znaleźć można odkurzacz bezworkowy pionowy, który wygląda z kolei zupełnie inaczej, niż moglibyśmy przypuszczać. O co więc w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? 

Odkurzacze bezworkowe są tak właśnie nazywane, ponieważ ich konstrukcja wyklucza jeden, dość standardowo wykorzystywany w tradycyjnych odkurzaczach element – worek. Najczęściej był to tekturowy lub papierzany pojemnik ze stosownym otworem, do którego wkładało się zakończenie rury odkurzacza. Silnik wytwarzał siłę ssącą, zaś cały brud trafiał właśnie do tego worka. Założenie było takie, że następnie taki worek wyrzucało się w całości do śmieci. Czyste i proste.  Odkurzacz bezworkowy

W efekcie jednak, odkurzacze workowe miały sporo wad. Pierwszą, zasadniczą, było same zużycie worków. W teorii zakładano, że jedno odkurzanie powinno się równać jednemu workowi. W praktyce jednak rzadko się to udawało i najczęściej worek ten był zamontowany na dłużej. Jego montaż wykluczał monitoring tego, jaki jest pełny, więc odkurzaliśmy w zasadzie do spadku siły ssącej, co oznaczało zapełnienie worka. Na tym etapie jednak sam worek mógł być już nie tyle pełny, co przepełniony i często otwieraliśmy odkurzacz by przekonać się, że kurz i brud wysypał się do obszaru roboczego i czeka nas czyszczenie. O ile worek wyrzucaliśmy do śmieci w takim układzie, to natychmiast musieliśmy zamontować nowy, co zmuszało nas do utrzymywania ciągłego zapasu (zwłaszcza z powodu tego, że worka mogło zabraknąć nagle – w środku sprzątania). To jednak nie wszystko. 

Worek był najczęściej papierowy, dlatego łatwo się uszkadzał przy wkładaniu, wyjmowaniu czy w trakcie czyszczenia. Sprawiało to, że całość naszego sprzątania mogła pójść na marne, jeśli worek się rozsypał, a kurz dotarł do ssawki – silnik bowiem wydmuchał go z odkurzacza na zewnątrz. Nie była to przyjemna perspektywa. Ponadto każdy model odkurzacza miał swój model worków, a ponieważ modele sprzętu szybko się starzeją, szybko również worki stawały się bezużyteczne. W efekcie albo wymienialiśmy odkurzacz, albo szukaliśmy worków i wszystko kończyło się montażem podróbek, w których trzeba było docinać wkładkę tekturową. Nie było to przyjemne ani rozsądne. 

Odpowiedzią na ten problem są odkurzacze bezworkowe. Jak nazwa wskazuje – wyeliminowano w nich całkowicie kwestię worka. Dzięki temu odkurzacze bezworkowe cały brud i kurz magazynują w specjalnym pojemniku. W zależności od tego, jak skonstruowany jest dany odkurzacz bezworkowy, opróżnianie mogło opierać się o całkowity brak kontaktu z brudem zgromadzonym w pojemniku. Zdecydowanie wpływa to na komfort pracy z takim sprzętem. Warto też wspomnieć, iż nie marnujemy worków i cały system logistyki skupionej wokół nich nas nie obowiązuje. 

Co ciekawe, obecnie przeciętny odkurzacz bezworkowy, choć nie jest tak mocny jak niegdysiejsze opcje z workami, to jednak dalej oferuje sporą skuteczność. Dzięki temu, że często odkurzacze bezworkowe mają moduł cyklonowy i/lub są z elektroszczotką, czyszczenie jest równie efektywne jak z odkurzaczem standardowym. To spory plus tego typu konstrukcji. Takie podejście jednak przełożyło się na więcej plusów. Przeciętny odkurzacz bezworkowy jest mały i cichy, ponieważ mniejsza jest siła ssąca, więc sam moduł również może mieć mniejsze rozmiary. 

Przyjrzyjmy się temu rynkowi nieco bliżej. 

 Odkurzacz bezworkowy opinie – ranking  

 Jaki odkurzacz bezworkowy kupić? Wiemy już, że dylemat typu odkurzacz bezworkowy czy workowy został już niemal rozwiązany. Zwłaszcza, że odkurzacze bezworkowe są teraz dość tanie, więc można swobodnie zaopatrzyć się w dobry odkurzacz bezworkowy za niewielkie pieniądze. Nas jednak będzie interesować jedna, kluczowa kwestia – jaki jest najlepszy odkurzacz bezworkowy? Odkurzacz bezworkowy opinie - ranking

Przeanalizowaliśmy jakie są opinie o każdym odkurzaczu bezworkowym i przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych produktów. Tym samym uzyskaliśmy zestawienie, które grupuje najlepsze odkurzacze bezworkowe na rynku. Ponieważ sam ranking uwzględnia głównie opinie, jakie ma dany odkurzacz bezworkowy, uznajemy, że jest to podejście do tematu od strony klienta, co oczywiście ma przełożenie na znacznie wyższą jakość samego zestawienia i jego większą użyteczność.

 Odkurzacz bezworkowy Samsung Odkurzacz bezworkowy Samsung 

 Odkurzacz bezworkowy samsung to ogromny wycinek tego rynku. Samsung bowiem wypuścił niejeden odkurzacz bezworkowy, więc możemy swobodnie dobierać z jego szerokiej oferty takie produkty, które będę odpowiadać naszym potrzebom. Warto zwrócić uwagę, że odkurzacz bezworkowy marki Samsung to po prostu wysoka jakość sama w sobie – ten sprzęt ma wszystko to, czego byśmy oczekiwali po tego rodzaju rozwiązaniu. To właśnie sprawia, że odkurzacz bezworkowy samsung jest tak popularny. 

A jaki model jest szczególnie warty uwagi? To odkurzacz bezworkowy samsung vcc45w1s3s. Posiada on klasę energetyczną A, moc 750 W, filtrację EPA i wiele akcesorii, które znacznie ułatwiają pracę z odkurzaczem i dbanie o nasze podłogi. 

 Odkurzacz bezworkowy electrolux 

Odkurzacz bezworkowy electrolux  Kolejną pozycją jest odkurzacz bezworkowy Electrolux. Tutaj od razu warto zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim – nie ma dominującego modelu odkurzacza bezworkowego electrolux – większość propozycji jest wartych uwagi. Przy czym Electrolux odkurzacz bezworkowy to aż 19 modeli, a każdy od reszty różni się nie tylko kolorem czy konstrukcją, ale wieloma rozwiązaniami wspierającymi. No i każdy electrolux bezworkowy to inna cena od pozostałych modeli. Jaki więc odkurzacz bezworkowy Electrolux faktycznie wybrać? Sugerujemy skorzystać z oficjalnego rankingu tej firmy i kierować się ocenami danego sprzętu oraz wypowiedziami użytkowników. Pozwoli to na sprawne porównanie dostępnych modeli i rozwiązań oraz dobór odpowiedniego sprzętu. 

 Odkurzacz bezworkowy philips 

 Trzecim, wartym uwagi odkurzaczem bezworkowym, jest propozycja marki Philips. Tutaj Odkurzacz bezworkowy philips głównie zwracamy uwagę na fakt, iż odkurzacz bezworkowy Philips może być nieco droższy od poprzednich propozycji. Idzie za tym oczywiście szereg istotnych cech, a na pierwszy plan wysuwa się 5 lat gwarancji, oferowane na przykład w przypadku odkurzacza bezworkowego philips powerpro fc9333 09. I to właśnie ten odkurzacz philips bezworkowy jest najciekawszym modelem. 

Odkurzacz bezworkowy philips posiada bowiem na przykład specjalny system antyalergiczny Clean Air, likwidujący do 99,9 % drobnych cząsteczek kurzu, w tym sierść czy pyłki. Dzięki temu odkurzacz bezworkowy philips może być idealnym rozwiązaniem dla alergików. 

Rynek ten jednak jest znacznie szerszy. 

 Odkurzacz bezworkowy zelmer – tefal – bosch – karcher – blaupunkt – hoover – beco -amica – roventa 

Znaleźć można bowiem na tym rynku więcej modeli. Choć na pierwszy rzut oka wysuwa się odkurzacz zelmer bezworkowy, który mógłby stanąć w szranki z powyższą konkurencją, to jednak możliwości jest więcej. Oprócz bowiem odkurzacza zelmer bezworkowego, można wyróżnić wiele firm i modeli: 

  • odkurzacz bezworkowy tefal, 
  • odkurzacz bosch bezworkowy, 

A do tego konkretne modele, jak odkurzacz blaupunkt vcc301 czy beko vco 42702 ad. Możliwości jest zatem bardzo wiele i na większość warto zwrócić uwagę. Odkurzacz bezworkowy zelmer czy bosh wydaje się być wyborem dość zbliżonym do pierwszej trójki, jeśli chodzi o jakość pracy czy wykonania. Zelmer i bosh dbają o to, by ich odkurzacz bezworkowy naprawdę pokazywał klasę. 

Pozostałe propozycje wydają się mniej oczywiste niż zelmer czy bezworkowy. Tefal odkurzacz bezworkowy czy karcher odkurzacz bezworkowy to propozycje, które jeszcze byśmy wzięli pod uwagę, dzięki sile samej marki. Bez problemu powinniśmy bowiem kojarzyć te firmy z innych produkcji, choć niekoniecznie tak silnie związanych z rynkiem jak zelmer bezworkowy. Ale odkurzacz bezworkowy Karcher czy Tefal nie będzie raczej pierwszym wyborem, gdyż nie to jest głównym produktem danych firm. Odkurzacz bezworkowy zelmer - tefal - bosch - karcher - blaupunkt - hoover - beco -amica - roventa 

Większym zaskoczeniem będzie raczej obecność odkurzacze bezworkowego marki Hoover czy Rowenta. A okazuje się, że niesłusznie. Odkurzacz Hoover bezworkowy to ciekawy model cylindryczny, co wpływa na jakość czyszczenia i to dość pozytywnie. Z kolei odkurzacz rowenta bezworkowy, choć nie wydaje się być pierwszym wyborem, to jest on również ciekawą opcją. Możemy bowiem znaleźć zarówno odkurzacze bezworkowy Rowenta cyklonowy czy wyjątkowo cichy – a wszystko to w atrakcyjnych cenach. 

A jak wygląda kwestia zakupu? 

 Odkurzacz bezworkowy media expert – media markt  

 Pierwszy pomysł, jaki przychodzi do głowy to taki, by kupić odkurzacz bezworkowy w media Expert czy media markt. Bowiem zarówno Media Expert jak i Media Markt kojarzymy z oferty sprzętowej, więc odkurzacze bezworkowe powinny tam być dostępne od ręki. Czy jednak takie odkurzacze bezworkowe, sprzedawane w media expert, spełnią nasze oczekiwania? 

Na plus trzeba zaliczyć, że media expert sprawdza odkurzacz bezworkowy, przed wprowadzeniem go do oferty. Kupujemy więc sprzęt sprawdzony. Równocześnie odkurzacz bezworkowy danego typu będzie w media expert droższy. Dlaczego? Bo musi ten sklep utrzymywać hale sprzedaży, pracowników, logistykę i magazyny. Zatem jest lepszy pomysł na zakupy. 

 Odkurzacz bezworkowy allegro – ceneo 

 Lepszym pomysłem jest sprawdzić możliwości zakupu w sieci. Allegro oferuje niemal każdy odkurzacz bezworkowy, więc same odkurzacze bezworkowe mają na allegro swoją kategorię. Czy warto szukać odkurzacza bezworkowego na allegro? Nie zawsze. 

Brakuje bowiem weryfikacji jakości sprzedaży, a do produktów doliczana jest marża platformy. Dlatego często odkurzacze bezworkowe na allegro są w podobnych cenach co w sklepach stacjonarnych. Dlatego też lepiej kupić odkurzacz bezworkowy poza allegro. Gdzie? 

Swój odkurzacz bezworkowy kup na ceneo. W stosunku do allegro jest taka różnica, że są tam propozycje samych sklepów internetowych. Dzięki temu, że sprzedawają bezpośrednio, mogą konkurować ceną. A o weryfikacje sprzedawcy dbają sami klienci. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here