Odkurzacz pionowy

Odkurzacz to jeden z najważniejszych sprzętów w naszym domu i jego wybór ma większe znaczenie, niż jesteśmy to często w stanie przed sobą przyznać. Warto więc pozostawać na bieżąco z najnowszymi trendami głównie po to, by zawsze dobierać jak najlepsze rozwiązania i nie marnować swoich środków. 

A jest z czego wybierać, ponieważ nawet wycinek rynku odkurzaczy, jakim jest kategoria odkurzaczy pionowych, ma sobą bardzo wiele do zaoferowania. I temu się dziś przyjrzymy, więc serdecznie zapraszamy, do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu. 

 Odkurzacz pionowy 

 Odkurzacz pionowy, lub inaczej odkurzacz stojący, to nowoczesny sprzęt, któremu przeznaczono konkretne zadanie, wykonywane w konkretny sposób. Odkurzacze pionowe bowiem w swoich ogólnych założeniach, mają dokładnie taki sam cel, jak każdy inny odkurzacz. To, co jest istotne, to fakt, iż pionowy odkurzacz, może być stojacy – oznacza to dla nas mniej problemów z przechowywaniem. Nie wnioskujemy jednak w ten sposób co do jakości odkurzacza, gdyż ta wydaje nam się nieco oderwana od rzeczywistości. A tymczasem warto, ponieważ sama konstrukcja ma konkretny cel. 

Dobry odkurzacz pionowy ma bowiem małą wagę – można nim swobodnie manewrować i nie trzeba się specjalnie wysilać. Cały moduł ssący jest wpięty bezpośrednio w rurę, zatem nie ma też jednostki ssącej z silnikiem, która wymagałaby przenoszenia. Użytkowanie zatem tego rodzaju sprzętu jest znacznie wygodniejsze, w stosunku do zwykłego odkurzacza.  Odkurzacz pionowy 

Ponadto odkurzacz pionowy może być przewodowy lub akumulatorowy. Jak można się łatwo domyśleć, odkurzacz pionowy z kablem, wymaga przepinania się pomiędzy gniazdkami. To dalej wygoda pracy i lekkość sprzętu, jednakże o tego typu kwestii użytkowej warto pamiętać.  

Z drugiej strony, odkurzacz pionowy sieciowy to coraz większa rzadkość i częściej znajduje się rozwiązania nie wymagające bieżącego zasilania – pracujemy więc nie na kabel, ale nasz odkurzacz pionowy posiada wbudowany akumulator, który ładujemy i pracujemy bez przełączania się między gniazdami. Możemy więc poodkurzać całe mieszkanie za jednym zamachem. 

Przeciętny odkurzacz pionowy jest równocześnie bezworkowy i cichy. Jest to cecha ze sobą połączona, ponieważ brak worka generuje system ssania cyklonowego i zbieranie brudu do specjalnego pojemnika. Praca jest więc cichsza i prostsza. 

Wielokrotnie też zobaczyć określenie typu odkurzacz pionowy 2w1 lub 3w1. O co chodzi w tych stwierdzeniach? 

Generalnie – większość tego typu sprzętu na rynku ma konstrukcję opartą o rączkę prowadzącą, dochodzącą do wypinanego modułu ssącego, a następnie rurą do szczotki. Ten moduł się często wypina i można go używać osobno, jako odkurzacza ręcznego. Dzięki temu, możesz wykorzystać go do odkurzania w samochodzie lub w trudno dostępnych miejscach. 

Ponadto można się spotkać z odkurzaczem pionowym z funkcją mycia. Myjący odkurzacz pionowy to właśnie owy sprzęt 3w1 i umożliwia również czyszczenie na mokro, co jest szczególnie przydatne przy bardzo trudnych do usunięcia, zaschniętych zabrudzeniach. 

Na sam koniec wstępu, przed przejściem do dalszej części analizy, podsumujmy jeszcze to, jak działa odkurzacz pionowy do sierści. Czy to osobny model? Okazuje się, że często to po prostu osobna szczotka i funkcja, na co warto zwrócić uwagę. 

 Odkurzacz pionowy ranking 

 Ponieważ zawsze interesuje nas najlepsze rozwiązanie, odpowiedni ranking, który uwzględnia to, jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy, zawsze będzie dobrym źródłem wiedzy i znacznie ułatwi nam weryfikację tego, na jaki sprzęt warto postawić. Liczą się przede wszystkim opinie na forum, jakie ma dany odkurzacz pionowy. Dobry sprzęt bowiem musi być polecany przez użytkowników by mieć pewność, że kupujemy coś, co warte jest uwagi. 

Dlatego też zebraliśmy najlepsze odkurzacze pionowe i stworzyliśmy takie zestawienie. W kolejnych akapitach poznasz Najciekawsze modele rynkowe z tej kategorii. 

 Odkurzacz pionowy Bosch 

 Zaczynamy od odkurzacza pionowego Bosch. To bardzo dobry model, na co wskazują opinie odnośnie tego sprzętu. Mowa konkretnie o odkurzaczu Bosch BBH 21830I. To odkurzacz pionowy, który łączy w sobie wszystko to, co jest istotne w tego typu sprzęcie.  Odkurzacz pionowy Bosch 

Dlatego odkurzacze pionowe Bosch to często propozycje sprzętu 2w1, zasilane akumulatorowo. Marka Bosch wypuszcza oczywiście odkurzacz stojący, więc nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest wygodny właśnie w przechowywaniu. 

Ponadto odkurzacz pionowy Bosch jest dodatkowo rozwiązaniem dystrybuowanym w bardzo korzystnej cenie, więc może być ciekawą opcją na rozpoczęcie przygody z tym rynkiem. 

 Odkurzacz pionowy electrolux 

 Odkurzacz pionowy Elextrolux to kolejna, bardzo ciekawa pozycja rynkowa. Najczęściej będzie nas interesować odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido, czyli topowy model tej marki.  Odkurzacz pionowy electrolux 

Odkurzacz Electrolux pionowy również jest dystrybuowany w atrakcyjnej cenie i stanowi poważną konkurencję dla poprzednika, oferując sobą po prostu odpowiednio wysoką jakość. Dlatego też odkurzacze pionowe Electrolux cieszą się taką popularnością wśród użytkowników, a produkt uzyskał wysoką pozycję w rankingu. Ponadto stojący odkurzacz elektrolux ma kilka ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalają na łatwiejsze dotarcie również do tych trudno dostępnych zakamarków. Dlatego warto zainteresować się tym, co oferuje odkurzacz pionowy electrolux i rozważyć inwestycję w tego rodzaju rozwiązanie. 

 Odkurzacz pionowy philips 

 Odkurzacz pionowy Philips to model nieco odbiegający od poprzedników. Po  Odkurzacz pionowy philips pierwsze bowiem – Philips odkurzacz pionowy ma nieco droższy. Wynika to z nieco innej jakości, jakiej możemy oczekiwać po tym sprzęcie. Często bowiem można zakupić odkurzacz pionowy Philips w formie 3w1, czyli od razu z wbudowaną, specjalną funkcją mycia. Dzięki temu odkurzacz pionowy Philips udostępnia sobą więcej opcji, z których po prostu warto skorzystać i jeszcze lepiej zadbać o czystość. 

 Odkurzacz pionowy Xiaomi – Dyson – Tefal – Ariete – Rowenta – Hoover – Karcher – Zelmer – Beko – Łucznik – Gorenje 

 Odkurzacz pionowy to szeroki rynek, a rosnąca popularność tego typu podejścia sprawia, że wielu producentów wypuszcza swoje produkty w tej kategorii. Dlatego swój odkurzacz pionowy ma marka Xiaomi, Tefal, Dyson, Rowenta, Hoover, Karcher, Zelmer, Beko, Łucznik czy Gorenje. A każdy sprzęt ma sobą coś do zaoferowania.  Odkurzacz pionowy Xiaomi - Dyson - Tefal - Ariete - Rowenta - Hoover - Karcher - Zelmer - Beko - Łucznik - Gorenje 

Odkurzacz pionowy Xiaomi to pewnego rodzaju innowacja, aczkolwiek wejście chińskiego giganta i na ten rynek nie powinno nikogo dziwić – jest bowiem to rynek coraz większy i rosnący w tempie bardzo szybki. To samo zresztą dotyczy odkurzacza pionowego marki Tefal, Karcher, Beko, Gorenje czy Zelmer. Przy czym – analizując poszczególne sprzęty, warto odnieść się do różnic między nimi i poszukiwać takiego rozwiązania, które spełni nasze oczekiwania.  

Odkurzacz pionowy Dyson jest często produktem, który wygrywa wiele konkursów, ponieważ widać, że producent skupia się właśnie na tym rynku i jego rozwoju. 

Karcher wypuścił z kolei odkurzacz pionowy, który wygląda innowacyjnie i ma nieco odmienne podejście do sprzątania, oferując sobą również taką wygodę jak teleskopową rurę. Warto się zainteresować więc takim produktem. 

Odkurzacz pionowy Rowenta jest również sprzętem ciekawym, który można zdobyć w atrakcyjnej cenie. Ma w sobie często ciekawe rozwiązania konstrukcyjne (w zależności od modelu) i widać tu inspirowanie się też marką Dyson czy Xiaomi. 

Podobnie ma się zresztą sytuacja z odkurzaczem pionowym marki Hoover. Zatem jedynym zaskoczeniem będzie odkurzacz pionowy evo 2 in 1 model 2764 ariete w tym zestawieniu. Ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż jest to odkurzacz w atrakcyjnej cenie, nie odbiegający w wielu kwestiach jakością od rozwiązań topowych. To właśnie zapewnia mu wysoką pozycję i sprawia, że warto się zainteresować zakupem tego modelu, ponieważ jest to po prostu opłacalne i interesujące. 

 Odkurzacz pionowy – Media Markt – Media Expert 

 Pora by się zastanowić, gdzie zaopatrzyć się w tego typu sprzęt. Na początku od razu nasuwa się pomysł by sprawdzić, jaką cenę ma odkurzacz pionowy w Media Expert czy Media Markt. Jest to pomysł interesujący, a dla wielu – najbardziej logiczny. Mówimy bowiem o potężnych sieciach elektromarketów, które z kolei mają ogromne obroty i mogą lepiej negocjować stawki. Czy aby napewno? 

Wyobraźmy sobie, że sprawdzamy, ile kosztuje odkurzacz pionowy w Media Expert. Jakie czynniki wpływają na jego cenę w tym miejscu? Przede wszystkim – każdy sprzęt musi zostać dostarczony do stacjonarnego sklepu, żebyś Ty mógł obejrzeć w Media Expert odkurzacze pionowe osobiście i każdego modelu dotknąć, popracować nim chwilę i ocenić, czy jest to sprzęt odpowiedni. Zatem pojawia się cały łańcuch dostaw, który musi działać sprawnie i płynnie. A to wszystko ogromne nakłady finansowego, które trzeba jakoś pozyskać. Ponadto sklepy takich sieci nie znajdują się w nieatrakcyjnych lokalizacjach i nie zajmują małych powierzchni. Za tymi sklepami zatem idą ogromne nakłady na czynsze, wydatki na energię elektryczną, ogrzewanie i wiele innych. To wszystko również musi zostać jakoś pozyskane. 

No i trzeci czynnik, czyli obsługa. Pracujący w elektromarkecie ludzie, muszą dobrze zarobić, żeby dobrze Ci doradzać. Ponadto po prostu muszą obsługiwać klientów, zatem ich wynagrodzenia również mają znaczenie i wpływają wydatnie na ceny sprzętu. 

Podsumowując – trzeba się zastanowić nad tym, czy faktycznie jest sens szukać tego typu sprzętu w elektromarketach. Owszem – masz pewność tego, że kupujesz sprzęt sprawdzony i oryginalny. Jednakże narzuty w formie marży mogą być naprawdę całkiem spore. Trzeba więc rozważyć wszelkie za i przeciw. 

 Odkurzacz pionowy Allegro – Ceneo 

 Zatem kolejną opcją, jaką należy rozważyć, to zaopatrzenie się w odkurzacz pionowy na ceneo lub allegro. To najczęściej rozważane źródła zakupu tego rodzaju rozwiązań w sieci i to właśnie na tych portalach szukamy dostewcy. 

Allegro to wybór, który ma pewne konsekwencje. Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z faktu, iż nie zawsze trafimy tam na uczciwego sprzedawcę i często ryzykujemy swoje środki, kupując w tym miejscu. Warto to dokładnie przemyśleć, również pod kątem prowizji dla tej platformy, które są wliczone w cenę i podnoszą ją. 

Z kolei zakup na Ceneo jest o tyle rozsądny, że to tylko platforma grupująca oferty sprzedaży, a kupujemy bezpośrednio u dostawcy. Dostawca to z kolei często sklep internetowy, więc nie ma obsługi, dodatkowej logistyki i magazynowanie jest ograniczone. To pozytywnie wpływa na cenę produktu i warto to uwzględnić.