Odkurzacz piorący

Doskonale wiemy, że nie zawsze odkurzacz tradycyjny poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Co bowiem zrobić w sytuacji, w której mamy do czynienia z rozlaną kawą czy winem? Nie tylko nie pozbędziemy się tego problemu tradycyjnym odkurzaczem – jeśli zdecydujemy się na usunięcie zabrudzenia, kiedy jest ono jeszcze mokre, to możemy po prostu uszkodzić nasz sprzęt, jeśli nie jest on dostosowany do pracy z takimi zabrudzeniami! 

Cóż jednak znaczy “dostosowany do pracy z takimi zabrudzeniami”? Okazuje się, że jest sprzęt, który idealnie nadaje się do pracy w takich warunkach, gdyż ma ku temu wszelkie predyspozycje. Mowa oczywiście o stosownym odkurzaczu piorącym. Dziś to bardzo popularne rozwiązanie i możemy wybierać spośród wielu propozycji na tym rynku. Dziś zbadamy te najpopularniejsze oraz opowiemy sobie o możliwościach tego typu sprzętu i jego dokładnemu działaniu. Zapraszamy zatem serdecznie, do zapoznania się z treścią niniejszego przeglądu. 

 Odkurzacz piorący (do prania tapicerki) 

 Odkurzacze piorące to, wbrew pozorom, wcale nie taki nowy koncept. Istnieje na rynku wiele lat, choć jeszcze do niedawna ich produkcją zajmowały się wyspecjalizowane firmy. Dziś odkurzacz piorący w swojej ofercie ma wielu producentów sprzętu AGD, ponieważ jest to po prostu ciekawe rozwiązanie. Odkurzacz piorący (do prania tapicerki) 

W dużym uproszczeniu – odkurzacz piorący to odkurzacz do prania dywanów czy tapicerki, ale nie tylko. Może to być odkurzacz po prostu do prania, przy czym jest to proces nieco odmienny od tego, który znamy z takiego określenia. 

W zależności od samej konstrukcji, odkurzacz do prania ma wbudowany odpowiedni zbiornik na wodę brudną. Czasem znaleźć można model z dwoma zbiornikami – jeden na wodę czystą, a drugi na wodę brudną. Gdzieś też podczepiony jest mały zbiornik na detergent. 

Odkurzacz z funkcją prania działa bardzo prosto – posiada system, który pozwala mu wciągać również zabrudzenia wilgotne. Przy normalnym odkurzaczu jest to bardzo ryzykowne – jeśli masz odkurzacz workowy, to pod wpływem wilgoci worek może namoknąć i się przerwać. Niezależnie jednak od tego, wilgoć w normalnym odkurzaczu może dostać się do silnika i go uszkodzić po prostu, co generuje zbyt duże ryzyko. 

Odkurzacz z funkcją prania jest na takie sytuacje uodporniony i możesz za jego pomocą swobodnie zebrać również zabrudzenie wilgotne. Jednakże to nie wszystko 

Możesz bowiem dane zabrudzenie oczyścić za pomocą odpowiedniego detergentu w połączeniu z wodą. Dla zabrudzeń z kawy, wina, coli i innych substancji barwiących, wypranie zanieczyszczonej powierzchni to w zasadzie podstawa usunięcia zanieczyszczenia – w inny sposób będzie to niemożliwe. 

Cała siła jednak, która tkwi w odkurzaczu z funkcją prania jest taka, że często masz w nim cały system piorący. Opiera się on o proste podstawy. Pamiętajmy bowiem, że to odkurzacz piorący jest wodny – ma do dwóch zbiorników z wodą. Wiele modeli posiada zatem specjalną funkcję, wbudowaną w odpowiednią rurę do odkurzacza. Funkcja ta pobiera czystą wodę ze stosownego zbiornika i miesza ją z detergentem (jeśli jest na niego osobny zbiorniczek – jeśli nie ma, trzeba czystą wodę od razu zmieszać). Następnie, za pomocą spryskiwacza, nanosimy roztwór wody z detergentem na zabrudzenie, równomiernie rozsprowadzając go i pozwalając na działanie środka czyszczącego. Możemy te działanie dodatkowo wesprzeć odpowiednim przetarciem za pomocą dołączonej końcówki do odkurzacza, jeśli takową mamy. Następuje więc standardowy proces piorący – połączenie odbarwiającego działania środka czyszczącego z pocieraniem. W efekcie zabrudzenie zostaje usunięte, a piorący odkurzacz umożliwia to bez dodatkowego procesu i ręcznego prania. 

Od razu widać więc, co można zrobić z tego typu sprzętem. Odkurzacz piorący idealnie nadaje się do dywanów, wykładzin czy tapicerki. Przy czym odkurzacz piorący do tapicerki od odkurzacza piorącego do dywanu różni się w zasadzie tylko samą końcówką. Masz też sporą swobodę w dopasowywaniu odpowiedniego detergentu, o czym warto pamiętać. 

Odkurzacz piorący do samochodu to często po prostu mały lub ręczny odkurzacz piorący. Różni się więc w zasadzie tylko odpowiednią wielkością, która umożliwia manewrowanie w ograniczonej przestrzeni, jaką daje nam sam samochód. Jednakże warto pamiętać też o tym, że zwykły odkurzacz piorący też sprawdzi się jako odkurzacz do prania tapicerki samochodowej. Całość tak de facto zależy od dostępnych akcesoriów i zastosowanych środków czyszczących – nie ma w zasadzie innych ograniczeń. 

Wspominaliśmy jednak niejednokrotnie o różnicach, pomiędzy poszczególnymi modelami. Faktem jest, że mogą się one mocno od siebie różnić, o czym warto pamiętać. To właśnie t różnice sprawiają, że do jednych zadań dany odkurzacz sprawdzi się lepiej, niż do innych. Jak więc dobrać sprzęt pod kątem swoich potrzeb? 

W kolejnym akapicie zajmiemy się odpowiedzią na te pytanie i przeanalizujemy najlepsze opcje pod kątem ich przydatności. 

 Odkurzacz piorący ranking 

 Głównym przesłaniem tego akapitu jest odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz piorący się sprawdzi najlepiej w Twoim przypadku. W końcu zawsze nas interesuje najlepszy odkurzacz piorący, który wpasuje się w nasze potrzeby i spełni nasze oczekiwania. To wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, jeśli chodzi o dobór właściwego rozwiązania. W takim układzie zastanówmy się – jaki odkurzacz piorący będzie dobry w Twoim przypadku? 

By odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie, powinniśmy rozważyć wiele informacji na temat możliwości danego sprzętu. Dlatego też przeanalizowaliśmy opinie, jaki ma każdy odkurzacz piorący i stworzyliśmy stosowny ranking. W dalszej części tego tekstu zapoznasz się z najpopularniejszymi, według konsumentów, modelami odkurzacza piorącego. I tak wzięliśmy na przykład opinie, jakie ma odkurzacz piorący Karcher i zbadaliśmy jego możliwości. W oparciu o te dane wypracowaliśmy odpowiedni wpis, zasięgając również informacji dotyczących aspektów technicznych danego sprzętu. Odkurzacz piorący ranking 

Dlaczego nasz ranking uwzględnia opinie, jakie ma dany odkurzacz piorący? Ponieważ jest to podejście po prostu rozsądne – w końcu analizujemy wypowiedzi osób, które zetknęły się z danym sprzętem i przetestowały go. 

Zapraszamy więc do zapoznania się z analizą poszczególnych, najciekawszych modeli. 

 Odkurzacz piorący Karcher 

 Odkurzacz piorący Karcher to praktycznie pierwsza pozycja, której chcielibyśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Zdobył on bowiem uznanie konsumentów, a opinie, jakie ma odkurzacz piorący Karcher są nad wyraz pozytywne. Odkurzacz piorący Karcher 

Przede wszystkim – odkurzacz piorący karcher to rozwiązanie w pełni zasługujące na tą nazwę. Jeśli weźmiemy na przykład odkurzacz piorący Karcher SE 4001, to możemy zauważyć, że ma on wbudowane dwa, 4-litrowe zbiorniki na wodę, odpowiednio brudną i czystą. Możesz więc sobie wyobrazić, jak wygodne jest operowanie tego typu sprzętem – pracujesz całkowicie bez obaw o to, że zabranie wody. Karcher piorący posiada prosty system przełączania się między trybem prania, a trybem odkurzania. Ponadto odkurzacz piorący Karcher ma naprawdę wiele akcesoriów, które upraszczają cały proces prania i odkurzania. Bowiem Karcher odkurzacz piorący nie byłby topowym modelem, gdyby nie na przykład 2 metrowy wąż spryskująco-odsysający czy półmetrowe rury do ekstrakcji i odpowiednie dysze. Dlatego odkurzacz karcher piorący spełni wszystkie oczekiwania od tego typu sprzętu. 

Odkurzacze piorące karcher to jednak cała rodzina tego typu sprzętu i warto przyjrzeć się wszystkim modelom. Interesujący bowiem może być dla Ciebie również na przykład odkurzacz piorący karcher puzzi. 

 Odkurzacz piorący Zelmer 

 Odkurzacz piorący zelmer, a konkretnie odkurzacz piorący zelmer zvc762sp to kolejny, warty uwagi na tym rynku model. Zelmer piorący co prawda ma nieco mniej możliwości od poprzednika, ale również prezentuje sobą wysoką jakość. Odkurzacz piorący Zelmer, jeśli weźmiemy na przykład jego najpopularniejszy model, czyli Aquawelt ma w sobie większość podstawowych i najważniejszych funkcji. Odkurzacz piorący zelmer ma bowiem wbudowany zbiornik na wodę, którą wypuszcza za pomocą specjalnego przewodu. Po połączeniu z detergentem, spełnia on wszystkie funkcje piorące. Warto zwrócić uwagę, że Zelmer wypuścił odkurzacz piorący nieco tańszy od poprzednika i równocześnie mniejszy. Dzięki temu Odkurzacz Zelmer piorący może się sprawdzić w mniejszych mieszkaniach oraz dla osób, które nie lubią operować dużym sprzętem. W końcu odkurzacze piorące Zelmer są niewiele większe od standardowych odkurzaczy.  Odkurzacz piorący Zelmer 

A jakie są opinie o odkurzaczu piorącym Zelmer? Skoro znalazł się tak wysoko w zestaweniu, to zasadniczo muszą to być wypowiedzi pozytywne. Tak też jest w rzeczywistości i zdecydowanie warto postawić na tego typu rozwiązanie. 

  Odkurzacz piorący Thomas – Philips – Bosch – Caltronic 

 Okazuje się, że rynek ten jest znacznie szerszy, niż mogłoby się wydawać. Oprócz dwóch pierwszych marek, znajdziesz również następujące propozycje: 

  • odkurzacz piorący Thomas, 
  • odkurzacz piorący philips, 
  • odkurzacz piorący bosch, 

Odkurzacz piorący Thomas zasługuje na szczególną uwagę. Mowa tutaj konkretnie o modelu piorącym Thomas Orca, ale Thomas ma w ofercie niejeden odkurzacz piorący i można swobodnie dopasować rozwiązanie, pod kątem zakładanej użyteczności i wymaganych funkcji. Odkurzacz piorący Thomas - Philips - Bosch - Caltronic 

Ciekawą opcją wydaje się również odkurzacz piorący philips, choć ten sprzęt nie zawsze każdemu będzie odpowiadać, choćby ze względu na mniejszą o 200 W moc od lidera zestawienia. 

Zajmijmy się teraz tym, gdzie można nabyć odkurzacz piorący. 

 Odkurzacz piorący Allegro – OLX – Ceneo 

 Pomysł, by kupić odkurzacz piorący na OLX czy Allegro jest pomysłem raczej średnim. Dlaczego? 

Przeciętny odkurzacz piorący na OLX jest modelem używanym. Brak mechanizmów ochrony konsumenta sprawia, że jak kupisz na OLX odkurzacz piorący, to równie dobrze może to być uszkodzony model lub podróbka. 

Allegro co prawda sprzedaje odkurzacze piorące, ale również można mieć wątpliwości, co do sensu zakupów. Odkurzacz piorący na Allegro również może być podróbką lub sprzętem uszkodzonym na tyle, że nie odkryjesz tego w czasie ochrony konsumenta.  

Już najrozsądniej będzie poszukać odkurzacza piorącego na ceneo. Masz tam przynajmniej spory wybór i zakup bezpośrednio z ocenionego i sprawdzonego sklepu. 

 Odkurzacz piorący Media Expert – Media Markt – Cena 

 Odkurzacz piorący w media expert lub w media markt będzie droższy. Cena bowiem w odkurzaczu piorącym, musi uwzględnić magazynowanie, dystrybucję, utrzymanie sklepów, pracowników i sprzedaż. Dlatego ten sam model odkurzacza piorącego, dostępny w Media Expert, można kupić gdzie indziej. W związku z tym – zamiast w media expert, kup odkurzacz piorący na przykład w sklepie online.