Osuszacz powietrza (pochłaniacz wilgoci) – ranking – opinie

Spora wilgoć unosząca się w otaczającym nas powietrzu może być zjawiskiem jeszcze mniej korzystnym niż powietrze, które jest zbyt wysuszone. Te powodują bowiem wysychanie spojówek oraz błon śluzowych, prowadząc do ataków astmy, kataru i wielu innych, nieprzyjemnych przypadłości.

W przypadku powietrza o zbyt wysokiej wilgotności, stosowne konsekwencje, nie tylko zdrowotne, mogą być znacznie większe.

Na początek trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż nadmierna wilgoć w powietrzu stymuluje powstawanie wszelkiego rodzaju grzybów oraz bakterii. Przekłada się to nie tylko na brzydką pleśń obecną na ścianach i miejscach szczególnie wilgotnych. To również rozwój uciążliwych chorób płuc i innych schorzeń, wynikających z negatywnego wpływu tych drobnoustrojów na nasz organizm.

Dlatego też w miejscach szczególnie narażonych na nadmiar wilgoci w powietrzu, sugerowane jest zastosowanie odpowiedniego urządzenia, które usuwałoby ją z powietrza i umożliwiało normalne bytowanie. Takim urządzeniem bez wątpienia jest odpowiednio skonstruowany osuszczacz powietrza. Jak dokładnie ten sprzęt działa i jakich efektów można się w wyniku jego działania spodziewać? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym przeglądem, który dość dokładnie opisuje te rozwiązanie.

Pochłaniacz wilgoci

Pochłaniacz wilgoci, czyli sprzęt znany również jako osuszacz powietrza, to odpowiedniej konstrukcji urządzenie, którego zadaniem jest likwidowanie nadmiaru wilgoci w powietrzu.Odbywa się to w oparciu o szeroki zakres różnego rodzaju działań oraz mechanizmów.

Osuszacz powietrza to urządzenie, które może działać w jednym z dwóch trybów. Może to być pochłaniacz wilgoci adsorbcyjny lub kondensacyjny, czyli ziębniczy. Elektryczny pochłaniacz wilgoci to najczęściej rozwiązanie typu kondansacyjnego. Taki pochłaniacz wilgoci elektryczny wykorzystuje tak zwany efekt rosy, czyli fakt, iż woda skrapla się przy odpowiedniej zmianie temperatury. Ponieważ dodatkowo wszystko opiera się o wchłanianie powietrza do osuszenia przez urządzenie, cały proces zachodzi we wnętrzu sprzętu. Tym samym jakość powietrza ulega zdecydowanej poprawie. Pochłaniacz wilgoci

Z kolei pochłaniacz wilgoci do samochodu czy też typowy osuszacz powietrza domowy najczęściej wykorzystuje tak zwany efekt adsorbcyjny. Polega ona na tym, że część substancji dosłownie ściąga wilgoć, powodując jej osadzanie się na powierzchni danego związku. Dzięki temu powietrze wciągane do osuszacza przechodzi przez stosowne filtry zawierające substancję adsorbującą.

Kiedy zatem opuszcza urządzenie, jest już dużo suchsze i zdrowsze dla ścian oraz otoczenia. Jaki jednak osuszacz dobrać pod kątem swoich potrzeb? Przyjrzyjmy się tego rodzaju urządzeniom, by dokonać odpowiedniej oceny.

opinie użytkowników osuszaczy powietrza

Najlepszym sposobem na zweryfikowanie, czy dany osuszacz powietrza działa, są opinie wystawiane na jego temat przez jego użytkowników. Jeśli osuszacz powietrza ma pozytywne opinie umieszczone w ogólnodostępnych źródłach, to oznacza, że jest to faktycznie rozwiązanie godne polecenia.

Tego typu wypowiedzi bowiem są autorstwa realnych użytkowników danego sprzętu. Jeśli zatem sprawdzimy, jakie na przykład opinie ma dany pochłaniacz wilgoci elektryczny, otrzymamy dokładne informacje, często również w odniesieniu do poszczególnych parametrów technicznych.

Opinie o produkcie to sposób, by wybrać dobry pochłaniacz wilgoci.

opinie użytkowników osuszaczy powietrzaJeśli dokładnie przeanalizujemy opinie, jakie ma dany pochłaniacz wilgoci elektryczny, porównując je z innymi produktami, sumarycznie otrzymamy bardzo konkretny zestaw informacji, z których możemy czerpać dowoli. Wykorzystując tego typu opinie, dobry pochłaniacz wilgoci wybierzemy bez większego problemu.

jak się pozbyć wilgoci

Osuszanie budynków to bardzo ważny proces, który często jest przeprowadzany przez wysoce wykwalifikowaną firmę. Wilgoć w domu, jak już zostało to przedstawione wcześniej, jest bardzo szkodliwa zarówno dla zdrowia jak i dla murów.

Wilgoć na ścianie w pokoju również niekorzystnie się prezentuje. Jak pozbyć się wilgoci zatem?

Osuszanie murów nie jest wcale takim trudnym procesem, zaś wilgoć w mieszkaniu obecnie nie jest zbyt dużym problemem. Możemy osuszanie domu zlecić do wykonania wysoce wykwalifikowanej firmie. Wykorzysta ona albo różnego rodzaju suszarki lub też specjalne osuszacze, nakładki i wiele innych rozwiązań. Jednakże z usług wykwalifikowanej firmy korzysta się głównie, kiedy jest konieczne osuszanie ścian po zalaniu, lub innym, nagłym wydarzeniu czy też osuszanie piwnic. Wilgoć w piwnicy to bowiem często znacznie trudniejszy przypadek niż zwykłe zawilgocenie ścian. jak się pozbyć wilgoci

W pozostałych przypadkach wystarczą zwykłe osuszacze kondensacyjne lub adsorbcyjne. Czy osuszacze powietrza są jednak skuteczne? Jak się okazuje, nawet bardzo. Jak działa zatem oczyszczacz powietrza? Dokładne działanie zostało opisane już w poprzednich akapitach. W zależności od rodzaju osuszacza, wykorzystywany jest albo efekt rosy albo efekt adsorbcyjny.

Jak się okazuje, oba rodzaje efektów przynoszą dobre rezultaty. Oczywiście inną kwestią jest dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb. Mamy bowiem osuszacze małe, samochodowe, większe, domowe oraz wysoce wykwalifikowane osuszacze profesjonalne – zwane przemysłowymi lub budowlanymi.

Gdzie kupić osuszacz powietrza? W castoramie, allegro, rossmannie czy obi?

Przyjrzyjmy się najlepszym źródłom zakupu danego rozwiązania. Jak się okazuje, takie źródła jak castorama, allegro, rossmann, biedronka, lidl, media expert czy leroy marlin na zakup pochłaniacza wilgoci nie są dobrym wyborem. Zależnie bowiem od źródła, stosowne rozwiązanie może nie odpowiadać naszym potrzebom.

Osuszacz powietrza, który oferuje castorama, allegro, ceneo, obi, media markt czy też olx to bowiem rozwiązanie dostosowane do konkretnych działań i kupując w tym miejscu zawsze musimy posiadać odpowiednio fachową wiedzę. Bowiem na przykład pochłaniacz wilgoci elektryczny, który oferuje castorama, nie zawsze nadaje się do użytku typowo domowego. Często są to rozwiązania typowo budowlane. Jak zatem dobrać odpowiednie rozwiązanie pod kątem swoich indywidualnych potrzeb? Po odpowiedź zapraszamy do kolejnego akapitu.

ranking – cena

Poniżej przytoczony ranking odpowiada na pytanie, jakie osuszacz powietrza lub pochłaniacz wilgoci wybrać, w zależności od potrzeb. Każdy osuszacz powietrza, który zawiera dany ranking przeszedł test jakości, zanim został zamieszczony w tym zestawieniu. Dzięki temu otrzymujemy najlepsze podsumowanie rynku, które prezentuje pełnię danych i informacji o dostępnych rozwiązaniach.

 1. Każdy sprzęt, obecny w poniższym zestawieniu jest rozwiązaniem wartym uwagi. Znajdują się w nim tylko sprzęty skuteczne i działające jak najbardziej porządnie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym zestawieniem.
 2. Warto jeszcze parę słów powiedzieć o powyższym zestawieniu. Jak można zauważyć, każdy model ma przypisanego do siebie stosownego linka.
 3. Prowadzi on do podstrony danego modelu. To tam właśnie znaleźć można szereg informacji na temat danego rozwiązania wraz z jego pełną i dokładną specyfikacją.

ranking - cena

Jest tam również cena, jaką zapłacimy za dany osuszacz powietrza lub pochłaniacz wilgoci. Przed dokonaniem stosownego wyboru rozwiązania odpowiadającego naszym indywidualnym potrzebom, warto kilkukrotnie i bardzo dokładnie przeanalizować poszczególne modele obecne w zestawieniu.

Z kolei w następnym akapicie dokonamy dokładnego przeglądu dostępnych rozwiązań na rynku, przybliżając daną rodzinę modeli. Zapraszamy zatem do zapoznania się z dalszą treścią niniejszego artykułu.

Producenci osuszaczy i pochłaniaczy wilgoci

Dokonajmy przeglądu najpopularniejszych, dostępnych na rynku w szerokiej dystrybucji modeli osuszaczy powietrza i pochłaniaczy wilgoci.

 • Zaczniemy od sprawdzenia, jak prezentuje się pochłaniacz wilgoci pingi. Jest to rozwiązanie, wykorzystujące efekt adsorbcyjny. Umieszcza się je w pomieszczeniu raczej o niewielkiej powierzchni, gdyż rozwiązanie te nie jest zbyt wydajne.
  pochłaniacz wilgoci pingi
  Idealnie nadaje się jednak do samochodu, gdyż jest to niewielka powierzchnia, a odpowiedni poziom wilgoci w samochodzie jest niezwykle istotny dla zachowania odpowiedniej jakości urządzeń czy też tapicerki. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania, żeby o to zadbać.
 • Pochłaniacz wilgoci metylan działa na bardzo podobnej zasadzie. Jego zaletami jednak w stosunku do rozwiązania poprzedniego są większe gabaryty oraz występujący w niektórych modelach aktywny wiatrak, co pozwala na znacznie skuteczniejsze osuszanie oraz pracę na znacznie większej powierzchni.  Pochłaniacz wilgoci metylanDlatego też można sobie pozwolić na zastosowanie tego rodzaju osuszacza nie tylko w samochodzie, ale również w większych pomieszczeniach.
 • Pochłaniacz wilgoci humistop to również rozwiązanie w formie adsorbcyjnego, niewielkiego osuszacza. Jest to rozwiązanie również nadające się głównie do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach, ze względu na swoją niewielką wydajność. Pochłaniacz wilgoci humistopWarto jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, gdyż wkłady do niego są bardzo tanie, a sam osuszacz również nie kosztuje dużo.
 • Osuszacz powietrza blyss to rozwiązanie wykorzystujące kondensację, czyli tak zwany efekt rosy. Sprzęt ten wciąga zatem powietrze, a następnie wykorzystując różnicę temperatur, skrapla wilgoć do stosownego pojemnika na wodę, wypychając powietrze znacznie osuszone.   Osuszacz powietrza blyssTaka konstrukcja sprawia, że urządzenie świetnie nadaje się do pracy w pomieszczeniach o szczególnie wysokim poziomie wilgotności, w których ciągle gromadzi się para wodna, takie jak łazienki czy piwnice.
 • Osuszacz powietrza blyss to linia rozwiązań, które nadają się głównie do profesjonalnego użytku. Jest to bowiem bardzo siny i wydajny sprzęt, oferujący osuszanie na najwyższym poziomie. Wykorzystuje w tym celu również kondensację, czyli efekt rosy. Jest to jednak seria osuszaczy wyposażonych w szczególnie silny wiatrak, skutecznie wytwarzając podciśnienie i na bieżąco wciągając sporą ilość powietrza.
  Master osuszacze
  Dzięki czemu seria ta nadaje się głównie do użytku przemysłowego, bardzo skutecznie osuszając silnie zawilgocone pomieszczenia, takie jak łaźnie czy piwnice. Pozwala również na osuszanie budynków szczególnie mocno zawilgoconych. Zastosowanie osuszaczy Master może być dobrym wstępem do kompleksowego procesu naprawy ścian i osuszania całego budynku. Warto zatem zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniem, nawet jeśli zamierzasz wykorzystywać te rozwiązanie do profesjonalnego osuszania.

Dokonajmy teraz krótkiego podsumowania niniejszego przeglądu osuszaczy powietrza. Okazuje się, że wykorzystanie osuszacza powietrza w wielu przypadkach jest koniecznością. Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach jakość powietrza zdecydowanie odbiega od jakości, która jest zdrowa dla naszego organizmu i nie wywołuje zniszczeń w domu lub mieszkaniu. Dlatego po osuszeniu powierza, warto je jeszcze oczyścić. Służa do tego tak zwane oczyszczacze powietrza. Więcej na ich temat można znaleźć w naszym artykule Oczyszczacze powietrza – Ranking 2019/2020 – opinie – test

Jeśli zatem zawilgocenie powietrza przekracza dopuszczalne normy, ustawiona na około 40-60 %, możemy odczuwać problemy z oddychaniem w wyniku infekcji grzybicznej lub bakteryjnej. Równie negatywne jest działanie wilgotnego powietrza na ściany budynku. Przez ich zawilgocenie uszkodzeniu ulega tynk oraz farba, a nawet same ściany.

Żeby rozwiązać te problemy, stosuje się profesjonalne rozwiązania, zwane osuszaczami powietrza. Zacytowany we wcześniejszych akapitach przytoczony został odpowiedni ranking wraz z przeglądem najpopularniejszych rozwiązań – zapraszamy zatem do zapoznania się z nim i wybrania sprzętu, odpowiadającego indywidualnym potrzebom.