Czyste powietrze to dziś slogan dla osób, które walczą z degradacją środowiska. Fakty jednak są po ich stronie – niezależnie od samej przyczyny takiego stanu rzeczy, ilość zanieczyszczeń obecnych w powietrzu stale rośnie. Mamy więc do czynienia ze zwiększonym stężeniem pyłu zawieszonego (czyli smogu), co jest widoczne praktycznie na każdym kroku. Jeśli ktoś się interesuje tematem, to zdecydowanie zdaje sobie sprawę z tego, jak zjawisko to może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Nie nam przypada rola omawiania tego zjawiska. My zajmiemy się jego rozwiązaniem. 

Nie dysponujemy do tej pory produktem, który zmieni nasz klimat i usunie ze środowiska wszystkie zanieczyszczenia. Ale dysponujemy oczyszczaczami powietrza, które zadbają o jego jakość tam, gdzie to najważniejsze – w naszym domu oraz mieszkaniu. A ten artykuł poświęcimy właśnie wyborowi odpowiedniego oczyszczacza, który spełni nasze oczekiwania i zapewni odpowiednią skuteczność, przy zachowaniu również innych proporcji na właściwym poziomie. Zapraszamy do przeglądu tego rynku oraz jego możliwości. 

Szybki rzut oka na najlepsze produkty na rynku oczyszczaczy powietrza 

Założyliśmy, że udostępnimy naszemu klientowi najbardziej rozsądne zestawienie, które uwzględnia jak najwięcej aspektów i faktycznie pozwoli na dokonanie odpowiedniego wyboru. W tym celu przeanaliz

owaliśmy bardzo dużo informacji na temat dostępnych możliwości rynkowych i każdej z nich poświęciliśmy chwilę. 

Efektem naszej pracy jest zestawienie trzech, najpopularniejszych, ale również najlepszych oczyszczaczy powietrza na rynku. Jeśli jakiś produkt znajduje się w poniższym zestawieniu, to z całą pewnością jest on zdecydowanie warty uwagi i powinniśmy przemyśleć jego zakup. 

RANKING NAJLEPSZYCH OCZYSZCZACZY POWIETRZA
(RZETELNE OPINIE INTERNAUTÓW)

Produkt Oczyszczana powierzchnia + wydajność Kluczowe Korzyści

#1 Sharp KC-G60EUW
(Wybór Redakcji)
Sprawdź aktualną cenę

457 Opinii
Do 50 mkw, Wydajność: 408 m3/h [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#9f1111″]

 • produkt najwyższej jakości
 • wyposażony w specjalną technologię jonową
 • stan powietrza monitorowany jest przez czujniki, które pozwalają na automatyczne nawilżanie i oczyszczanie w każdej chwili, gdy jest to konieczne
 • łatwość obsługi i klarowne oznaczenia
 • specjalny program dla alergików
 • oczyszczacz pozbywa się także nieprzyjemnych zapachów

[/su_list]

philips ac1215 10 cena - ceneo - amazon - allegro#2 Philips AC1215
Sprawdź aktualną cenę

315 Opinii
Do 32 mkw, Wydajność: 270 m3/h [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#9f1111″]

 • rozsądna cena
 • usuwa prawie 100 % zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu
 • możesz sterować nim poprzez specjalną aplikację, którą zainstalujesz w swoim telefonie
 • posiada specjalny tryb, dzięki któremu będzie kontrolował stan powietrza także w nocy
 • pozbywa się nie tylko kurzu i bakterii, ale także np. sierści oraz pleśni

[/su_list]

xiaomi air purifier 2s opinie#3 Xiaomi Air Purifier 2s 
Sprawdź aktualną cenę

146 Opinii
Do 37 mkw, Wydajność: 310 m3/h [su_list icon=”icon: check” icon_color=”#9f1111″]

 • niska cena
 • zdalne sterowanie
 • elegancki wygląd
 • posiada filtr cylindrowy
 • działa cicho i jest energooszczędny

[/su_list]

Wskazaliśmy oczywiście najlepsze produkty, które cieszą się największą popularnością konsumentów. Ranking ten również uwzględnia bieżące trendy i pozwala poznać produkty, które zdeklasowały konkurencję i prezentują sobą znacznie większą skuteczność, w stosunku do innych rozwiązań, dostępnych na tym rynku. To bardzo ważna sprawa, ponieważ będziesz wybierać po prostu z najlepszych produktów, jakie są dostępne. 


1. Sharp KC G60EUW (Wybór Redakcji)

Kluczowe wnioski:

Marka Sharp oferuje wiele produktów RTV i AGD. Większość rozwiązań z tej firmy, dostępnych w szerokiej dystrybucji to sprzęt zasadniczo bardzo dobry. W przypadku tego oczyszczacza jest dokładnie tak samo. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wzajemne przenikanie się wielu czynników, decydujących sumarycznie o jakości tego sprzętu. Mamy więc ciekawy system aż 5-cio stopniowej filtracji, który czyni z tego sprzętu jeden z najlepszych na rynku. 

Sprawdź aktualną cenę

Przy tej okazji nie da się nie napisać o wspaniałym wsparciu standardowej filtracji – jest to zarówno sam system jonizacji jak i system nawilżania powietrza. To wszystko jest ze sobą silnie powiązane i dostajemy w tym sprzęcie rozwiązanie wszystkich problemów z jakością powietrza w jednym. Równocześnie sama jonizacja odbywa się z wykorzystaniem specjalnego modułu, opracowanego właśnie przez właściciela marki Sharp – modułu Plasmacluster Ion. 

Poza tym sam oczyszczacz ma w sobie wszystko to, czego spodziewamy się po tym sprzęcie. Dostarcza zatem odpowiedniej filtracji, z wykorzystaniem wysokiej jakości filtra HEPA oraz innych działań wspierających. 

Sharp KC G60EUW to sprzęt o bardzo dobrych wynikach pomiaru jakości, jeśli chodzi o wydajność i wielkość oczyszczanej powierzchni. 

PLUSY
 • oczyszczacz powietrza posiada aż 5 stopni filtracji – jest to standardowy zestaw filtra wstępnego, filtracji HEPA oraz filtra węglowego (w tym układzie dodatkowo z żelem krzemionkowym), ale do tego dochodzi nawilżacz powietrza i jonizator;
 • specjalny system jonizacji Plasmacluster Ion, czyli opatentowana technologia marki SHARP, która ma za zadanie neutralizować większość zagrożeń i dbać o to, by nie rozwijały się one zbytnio;
 • jedna z największych skuteczności w kontekście filtracji, która wynika z wdrożenia filtru HEPA H13;
MINUSY
 • wysoka cena – mamy do czynienia ze sprzętem, pod którym można wprost napisać o japońskiej precyzji oraz jakości – dlatego też płacimy za tą jakość i jest to oczyszczacz zdecydowanie z klasy premium.

2. Philips AC1215

Kluczowe wnioski:

philips ac1215 10 cena - ceneo - amazon - allegroDruga pozycja na tym rynku to również produkt warty uwagi. Można dostrzec pewne straty do lidera, jednakże nie są one tak wydatne, jak mogłoby się wydawać. Owszem – należy zwrócić uwagę na brak jonizatora czy nawilżacza oraz mniej rozbudowany system filtracji.

Równocześnie jednak jest to dalej sprzęt bardzo dobry w pracy. Filtracja HEPA jest tu wykorzystywana w sposób maksymalny – skuteczność sięga 99,97 % dla cząsteczek do 0,3 mikrona, więc rozmawiamy o skuteczności z naprawdę wyższej półki.

Sprawdź aktualną cenę

Najważniejsze to, co rzuca się w oczy, to bardzo przyjazny dla użytkownika ogólny interfejs oraz użytkowanie produktu. Dodatkowo w oczyszczaczu Philips AC1215 znajduje się bardzo dokładny i precyzyjnie działający system czujników i wskaźników, dzięki którym bez problemu znasz jakość powietrza i dostrzegasz jej zmianę w czasie. Możesz w ten sposób zmienić oczyszczane pomieszczenie, jak tylko praca w jednym dobiegła końca.

PLUSY
 • system trybów pracy o różnym natężeniu, który ma dbać o nasz komfort funkcjonowania (w tym tryb cichy, do pracy w nocy)
 • bardzo intuicyjny i innowacyjny system czujników i wskaźników, co ułatwia monitorowanie i zarządzanie jakością powietrza
 • standardowa filtracja HEPA o bardzo dużej skuteczności.
MINUSY
 • jedna z mniejszych wydajności – sprzęt jest dobry, ale skutecznie sprawdza się głównie w małych pomieszczeniach (do 32 mkw).

3. Xiaomi Air Purifier 2s

Kluczowe wnioski:

xiaomi air purifier 2s opinieNa zakończenie warto jeszcze zaprezentować propozycję chińskiego giganta, który oferuje wiele rozwiązań z zakresu ogólnie pojętego sprzętu RTV i AGD. Tym razem wypuścił na rynek właśnie oczyszczacz powietrza, który nie jest jednak jego pierwszym sprzętem tego typu.

Jest to sprzęt, który posiada naprawdę dobre parametry techniczne, gwarantując nie tylko właściwy poziom oczyszczenia, ale również odpowiednią wydajność. Da się tym dodatkowo w wygodny sposób kierować, sterując całym sprzętem za pomocą aplikacji mobilnej, dołączonej do niego.

Sprawdź aktualną cenę

Ponadto w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier 2s stosuje się specjalny system oczyszczania pod kątem 360 stopni. Sprawia to, że cyrkulacja powietrza jest znacznie szersza i sprzyja jego oczyszczaniu

PLUSY
 • atrakcyjna cena zakupu – jest to jedno z tańszych rozwiązań na tym rynku, zatem możesz na jego zakupie naprawdę sporo zaoszczędzić
 • wdrożenie systemu filtracji w oparciu o kąt 360 stopni – ma to bardzo pozytywny wpływ na cyrkulację i przepływ powietrza, a pośrednio – na jakość oczyszczania
 • oczyszczaczem można sprawnie zarządzać z wykorzystaniem intuicyjnej aplikacji na smartfona lub tablet
MINUSY
 • nieco mniejszej jakości wskazania wyświetlana na oczyszczaczu, informujące o jakości powietrza

Zaprezentowaliśmy obszernie trzy, zdawać by się mogło, zupełnie różne oczyszczacze powietrza, które wykazują się innym działaniem i możliwościami – w zależności od wdrożonego modelu. Są oczywiście pewne różnice między nimi, które świadczą odpowiednio na plus jednego lub drugiego produktu. Można dostrzec to na wielu płaszczyznach i właśnie w oparciu o te różnice powinniśmy dobierać odpowiednie rozwiązanie. To ważna uwaga, ponieważ to te różnice będą definiować poszczególne pozycje i ich przydatność w naszym przypadku. Jak sprawdzi się konkretny oczyszczacz powietrza

Równocześnie zawsze należy podkreślać jedną, dość kluczową sprawę – dokonaliśmy już wyboru, całkiem dokładnego i opartego o wiele czynników, najlepszych produktów na rynku. Dlatego też omawiana trójka jest już wyłoniona po wielu selekcjach. W efekcie – otrzymujemy trzy produkty, które zdeklasowały swoją konkurencję. Jakie to ma dla nas znaczenie? 

Głównie takie, że pod pewnymi względami nie ma to znaczenia, na jaki produkt się ostatecznie zdecydujemy – i tak poruszamy się w obszarze, swego rodzaju, ekstraklasy wśród oczyszczaczy powietrza. Wybór jednego z nich już będzie wyborem dobrym. 

A pamiętajmy, że dziś oczyszczacz powietrza to zakup często konieczny i podyktowany rozsądkiem. 

Dlaczego dziś oczyszczacz powietrza to smutna konieczność? 

Jakość naszego powietrza ciągle spada. Możemy mieć różny stosunek do takiego stwierdzenia, ale analizując to, co wykazują czynniki, to, co jest widoczne gołym okiem (w okresie grzewczym zwłaszcza) oraz to, co wykazują badania laboratoryjne w szpitalach – problem zanieczyszczenia powietrza jest problemem realnym i zagrażającym nam całkiem poważnie. W powietrzu bowiem zawieszone jest wiele zanieczyszczeń, które wprost mogą dostawać się do naszego organizmu i pustoszyć nasze zdrowie. Zagrożenie te jest o tyle realne, że wcale jego stężenie nie maleje, a obecnie podejmowane przez producentów samochodów czy systemów grzewczych, ale również ustawodawców wysiłki nie zdają rezultatu w sposób taki, byśmy mogli mówić o jakimś, większym sukcesie. Nawet świadomość coraz większej ilości osób, co do skali problemu oraz jego wpływu na nasze społeczeństwo, niewiele daje tak w zasadzie i sprawia to sumarycznie tyle, że rośnie zainteresowanie alternatywami.  Dlaczego dziś oczyszczacz powietrza to smutna konieczność Dlaczego dziś oczyszczacz powietrza to smutna konieczność

A te są i są do tego dość dobre. Założenie jest proste – zadbaj o jakość powietrza tam, gdzie śpisz i wypoczywasz oraz tam, gdzie wychowujesz dzieci. Możesz bowiem oczyścić powietrze z zanieczyszczeń właśnie w swoim domu lub mieszkaniu. To ważna sprawa, ponieważ sprawia, że dbasz o swoje zdrowie właśnie tam, gdzie jest to najważniejsze. 

Dokonasz tego, po prostu wdrażając do użytku właściwy oczyszczacz powietrza. Trzy modele tego typu sprzętu już poznaliśmy. Przyjrzyjmy się im jednak dokładniej w kolejnym akapicie. 

Czy warto i jaki wybrać oczyszczacz powietrza?

Specjaliści na całym świecie biją na alarm – jakość powietrza stoi na bardzo niskim poziomie. Wynika to z jego bardzo mocnego zanieczyszczenia. W wyniku rozwoju cywilizacyjnego, powstaje szereg substancji szkodliwych dla ludzi, będących efektami ubocznymi produkcji dóbr. Nie jedynym czynnikiem szkodliwym jest tutaj niewątpliwie pył zawieszony, czyli smog. Jest to szara chmura, przysłaniająca niebo, szczególnie widoczna w okresie grzewczym. Jest to właśnie stężenie pyłu zawieszonego w formie PM10 i PM2,5. Pył ten wdychamy, a z płuc dostaje się do krwiobiegu, powodując przewlekłe choroby układu oddechowego oraz krążenia. Może to prowadzić do zmniejszenia wydolności, pojawienia się chorób płuc typu astma, egzema, katar sienny oraz chorób serca, jak zwiększona krzepliwość krwi oraz zaburzenia rytmu. Wywołuje również reakcje alergiczne, takie jak na przykład zapalenie spojówek. Co gorsza, zanieczyszczenie jest wszechobecne, czyli każda aktywność na przysłowiowym “świeżym powietrzu”, pociąga za sobą konieczność ekspozycji na te szkodliwe warunki zewnętrzne. A ciężko wyobrazić sobie nasze ciągłe przebywanie w domu, zwłaszcza, że nawet tutaj docierają negatywne warunki – wystarczy otworzyć okno lub drzwi, by szkodliwe powietrze przeniknęło do wnętrza.

oczyszczacz powietrza czy warto i jaki wybraćW domu wielu z nas spędza większą część dnia, tutaj przede wszystkim wypoczywając. Sen regeneruje nasze ciało, dlatego tak ważne jest, by chociaż ten proces odbywał się w warunkach odpowiednich dla zdrowego funkcjonowania. Właśnie w ten obszar wkraczają oczyszczacze powietrza. Odpowiednia ich konstrukcja sprawia, że miejsce pracy urządzenia zostaje całkowicie praktycznie oczyszczone ze szkodliwego pyłu zawieszonego, a często również z wielu innych, szkodliwych czynników.

Jeśli do tego zadbamy o obecność stosownego urządzenia w miejscu swojej pracy, możemy praktycznie całkowicie rozwiązać problemy szkodliwości smogu w swoim życiu. Dlatego na pytanie czy warto nabyć oczyszczacz powietrza, odpowiedź brzmi – zdecydowanie! Leży to zdecydowanie w naszym najlepszym interesie i pozwoli nam się cieszyć naszym zdrowiem znacznie dłużej  na zdecydowanie wyższym poziomie. Pozostaje jednakże kwestia, jaki wybrać oczyszczacz powietrza. Kwestię tą poruszymy szerzej w dalszej części niniejszego opracowania.

Ranking oczyszczaczy powietrza – dodatkowe informacje

Na sam początek, należy zastanowić się nad tym, jakie urządzenie należy dobrać, by spełniło ono wszystkie wymagania. Okazuje się bowiem, że poszczególne oczyszczacze prezentują często zbliżoną jakość działania, różniąc się szeregiem funkcjonalności. Dla osoby niezaznajomionej z rynkiem, wybór może nastręczać pewnego rodzaju trudności. Dlatego też oczyszczacze powietrza mają swój ranking, który dokładnie uwzględnia podstawowe aspekty. Ranking oczyszczaczy powietrza zamieszczamy poniżej – zapraszamy do zapoznania się z nim. Warto zwrócić uwagę na to, że oczyszczacz powietrza, “okupujący” ranking 2019 i 2020, jest na tyle dobrym rozwiązaniem, że przez dwa lata jest oceniany jako skuteczny. Nie przedłużając – prezentujemy nasz ranking oczyszczaczy powietrza.

oczyszczacze powietrza rankingOczyszczacze powietrza ranking, przynajmniej na lata 2018 i 2019 mają dość solidny. W tych latach bowiem dokładnie się temu tematowi przyglądano. Oczyszczacze powietrza przeszły również test, który miał dokładnie oszacować, które z tych rozwiązań jest najlepsze dla naszych potrzeb. Jaki jest zatem najlepszy oczyszczacz powietrza. Analizując to, jak oczyszczacze powietrza przeszły test, przed jakim je postawiono, odpowiedź na te pytanie wcale nie jest tak prosta. Oczywiście ranking zamieszczony powyżej zdecydowanie odpowiada na większą część pytań i kwestii spornych, jednakże warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaki jest dla nas najlepszy oczyszczacz powietrza. Warto więc tutaj zwrócić uwagę na jeszcze parę kwestii, poruszonych w dalszej części niniejszego artykułu.

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza

Pierwszą kwestią jest fakt, iż sam oczyszczacz powietrza to nie wszystko. Oprócz bowiem odpowiedniej jakości otaczającego nas powietrza, ważna jest również jego wilgotność i odpowiednia zawartość jonów korzystnych dla naszego organizmu. Dlatego też  można kupić zarówno nawilżacz, jak i oczyszczacz powietrza. Sam nawilżać ma za zadanie w głównej mierze doprowadzać do sytuacji, w której powietrze, którym oddychamy ma optymalny dla naszego organizmu poziom nawilżenia. Suche powietrze może być bowiem szkodliwe dla naszego organizmu i układu oddechowego. Może nawet być szkodliwe dla naszej cery, dlatego tym bardziej warto zadbać o odpowiedni poziom wilgotności.

Odpowiedni nawilżacz i oczyszczacz powietrza stanowią więc nieodłączną parę, która może w naszym środowisku domowym stworzyć bardzo korzystne warunki dla naszego normalnego funkcjonowania.

Warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia na fakt, iż coraz częściej można zakupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Jest to jedno urządzenie, spełniające podwójną funkcję.

Dzięki temu można zaoszczędzić pewne środki na inwestycji, gdyż zakup dwóch, różnych sprzętów, wiąże się z większym wydatkiem. Dlatego przy analizie poszczególnych rozwiązań, zachęcamy również do sprawdzenia, czy dany oczyszczacz powietrza jest z nawilżaczem wbudowanym.

Opinie lekarzy i z forum internetowego

oczyszczacz powietrza opinie lekarzy i forumOczyszczacze powietrza to na forum coraz popularniejsze rozwiązanie. Świadczą o tym różne opinie użytkowników oraz opinie lekarzy, jakie ma dany oczyszczacz powietrza. Nie każdy model oczywiście ma przegląd indywidualny, jednakże warto zwrócić uwagę, że coraz częściej opinie lekarzy zalecają kupić oczyszczacz powietrza, zwłaszcza, jeśli w naszym domu mieszka osoba borykająca się z silnymi reakcjami alergicznymi.

Dobry i często wybierany oczyszczacz powietrza, ma również opinie wypracowane przez użytkowników, testujących dane rozwiązanie. Z ich treścią również zalecamy zapoznać się, by rozpoznać funkcjonalność danego, konkretnego modelu. Na forum oczyszczacze powietrza zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród mieszkańców miast o stosunkowo wysokim czynniku zanieczyszczenia. Pozwalają one bowiem faktycznie stworzyć swoistego rodzaju bezpieczny i zdrowy mikroklimat w oczyszczanym miejscu.

Gdzie kupic oczyszczacz powietrza? cena na ceneo i allegro

Jaką cenę ma potencjalny oczyszczacz powietrza na ceneo lub allegro? Pytanie te zadajemy, w poszukiwaniu najbardziej optymalnego miejsca nabycia danego rozwiązania.

Na allegro żaden oczyszczacz powietrza nie powinien być w żadnej mierze kupowany. Z tego portalu korzystają najczęściej osoby, które wykorzystują chwilowe zainteresowanie danym sprzętem, chcąc szybko zarobić na sprzedaży konkretnego rozwiązania, na które jest popyt. Częstokroć nie znają się oni na danym sprzęcie i dystrybuują go w sposób nieprawidłowy lub wręcz niezgodny z zaleceniami producenta. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zakupimy sprzęt podrobiony, zamiast oryginalnego rozwiązania.

Nawet jeśli trafimy na oryginał, to w wyniku nieodpowiedniej dystrybucji, może on być produktem bez dostępu do serwisu czy też bez gwarancji i dostępu do świadczeń gwarancyjnych. Dlatego zakup na portalu aukcyjnym to niemal zawsze zły pomysł.

oczyszczacz powietrza cena - ceneo - allegroOczyszczacz powietrza na ceneo może mieć korzystną cenę, gdyż zadaniem tego portalu jest sporządzanie zestawień ofert zakupu danego sprzętu głównie w oparciu o te właśnie kryterium. Nie należy jednakże zapominać, że dalej możemy trafić na nieuczciwego dystrybutora, u którego zakupy  związane są z ryzykiem opisywanym powyżej.

Czyni to z omawianego portalu wybór neutralny.

Najlepszym wyborem będzie analiza powyższego rankingu, wybór odpowiedniego rozwiązania i skierowanie się w celu jego zakupu na wskazaną przez ranking stronę. Dzięki temu zawsze mamy pewność, że trafiliśmy na profesjonalnego dystrybutora, który sprzedaje sprzęt najwyższej jakości. Dlatego też zapraszamy do powyższego zestawienia w celu dokonania wyboru.

oczyszczacz powietrza - dla alergików - dla domu i do mieszkaniaOczyszczacz powietrza dla alergików, do ich domu i mieszkania jest dziś sprzętem niemal obowiązkowym. Pozwala bowiem na stworzenie swoistego rodzaju mikroklimatu w miejscu zamieszkania i stworzenia warunków, które pozwalają na prawdziwy wypoczynek. Dobry oczyszczacz powietrza, nie tylko działa na smog.

 1. Można bowiem bez większego problemu trafić na oczyszczacz powietrza dla alergików, gdzie obok filtru hepa, czyli specjalnego rozwiązania, oczyszczającego powietrze, znajdują się specjalne systemy likwidujące alergeny.
 2. Oznacza to, że w pomieszczeniu, w którym pracuje dany sprzęt, osoba borykajaca się z alergią może przebywać bez większych utrudnień i cieszyć się sporym komfortem.
 3. Z uwagi więc na filtr hepa oraz działanie na smog, oczyszczacz powietrza to obowiązkowy sprzęt do domu i mieszkania, zwłaszcza w miastach, w których stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu jest stosunkowo bardzo wysokie.

Kraków ma miejsce, gdzie oczyszczacze powietrza mogą zostać swobodnie zakupione. By sprawdzić, gdzie w Krakowie dostępne są oczyszczacze powietrza, bez większego problemu, wystarczy zapoznać się z rankingiem znajdującym się we wcześniejszej części artykułu i z wymienionymi tam źródłami nabycia.

Najlepsi producenci

oczyszczacze powietrza philips

Marka Philips jest dość powszechnie znana i traktowana jako jeden z najlepszych producentów sprzętu AGD i RTV na rynku, oferując zawsze rozwiązania wysokiej jakości. Biorąc pod uwagę rozwijający się prężnie trend rynkowy, nie powinien dziwić fakt, że producent wszedł również na rynek oczyszczaczy powietrza, oferując … więcej

oczyszczacze powietrza sharp

Oczyszczacz powietrza sharp to zawsze sprzęt, którego jakość zdecydowanie przewyższa standard ogólnie dostępnych na rynku oczyszczaczy. Dzieje się tak z powodu innowacyjnej formuły zwanej Plasmacluster Ion, która to obecna jest tylko w oczyszczaczach marki sharp. Jest to innowacyjna formuła, mająca na celu zwiększenie stężenia pozytywnych … więcej

oczyszczacze powietrza xiaomi

Xiaomi jest marką, która szturmem zdobywa europejskie rynki, oferując praktycznie pełen komplet produktów z zakresu małego i dużego AGD oraz RTV. Nie powinien zatem w żadnym wypadku dziwić fakt, iż w zakresie oczyszczaczy powietrza owa marka postanowiła zdobyć odpowiednią pozycję na rynku. Producent zatem wypuścił cały szereg … więcej

oczyszczacze powietrza electrolux

Oczyszczacz powietrza marki electrolux jest jednym z najlepszych wyborów dostępnych na rynku. Są to oczyszczacze bardzo wysokiej klasy, oferujące szereg ciekawych funkcjonalności. Firma ta jest znana z różnej maści wysokiej klasy sprzętów AGD oraz RTV i nie inaczej sprawa ma się w przypadku oczyszczaczy. Przeciętny oczyszczacz powietrza electrolux  wyposażony jest filtr Allergy Plus, co czyni z tego rodzaju sprzęt rozwiązaniem dedykowanym właśnie dla alergików. Oczywiście powyższy ranking dokładnie wskazuje najlepszy model tej firmy.

oczyszczacze powietrza webber

Przeciętny oczyszczacz powietrza webber jest rozwiązaniem ceniącym sobie ekonomię. Są to jedne z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku, co nie niesie za sobą wcale gorszej jakości pracy. Typowy oczyszczacz powietrza webber to również urządzenie, które pracuje na niezwykle niskim poziomie hałasu, co fizycznie przekłada się na bardzo duży komfort korzystania codziennego z tego rodzaju rozwiązania. W połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną nabycia, otrzymujemy sprzęt, który jest jedną z ciekawszych opcji dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza.

oczyszczacze powietrza daikin

Oczyszczacz powietrza daikin  to sprzęt z górnej półki. Nie oznacza to wcale jego wysokiej ceny, gdyż ta waha się w granicach typowych dla tego rodzaju urządzeń dostępnych na rynku. To co wyróżnia oczyszczacz powietrza daikin  od innych tego rodzaju sprzętów to obecność specjalnego systemu, który likwiduje również bardzo wiele szkodliwych wirusów, znajdujących się w powietrzu. Wynika z tego, że jakość powietrza z wykorzystaniem tego sprzętu jest bardzo wysoka. Warto więc rozważyć zakup tego rozwiązania, gdyż oferowana funkcjonalność czyni z tego typu oczyszczaczy bardzo ciekawy wybór.

 Philips Dual Scan test

Philips Dual Scan oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – ceneo

Przy obecnym stanie powietrza, właściwe oczyszczanie go wydaje się być działaniem koniecznym. Jest tak w...
philips ac1217 10 recenzja - review

Philips AC1217 10 oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – filtry – recenzja

Zanieczyszczenie powietrza to jeden z tych problemów, które dotyczą nas wszystkich, jako społeczeństwa. Choć wskaźniki...
Xiaomi Air Purifier Pro

XIAOMI AIR PURIFIER PRO oczyszczacz powietrza – instrukcja – test – opinie – cena

Poziom zanieczyszczenia powietrza jest obecnie ogromny. Kolejne programy montażu czujników antysmogowych tylko uświadamia nam skalę...
Sharp KC-D60EUW

Sharp KC-D60EUW oczyszczacz powietrza – opinie – test – instrukcja – cena

Niestety nie mamy wpływu na jakość powietrza wokół nas. Mimo agitacji i starań, minie wiele...
Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-D50EUW oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – filtry – recenzja

Kolejne poziomy alarmów przeciwsmogowych zostają pobite, wykazując często przekroczenie normy w ogromnej skali. Nic zatem...
Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – filtry – recenzja

Nasze powietrze wymaga podjęcia natychmiastowych działań, niezbędnych dla naszego zdrowia. Wskaźniki są bowiem nieubłagane -...
Sharp KC-A60EUW filtr

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza – opinie – cena – test – instrukcja

Musimy koniecznie zacząć dbać o powietrze w naszym otoczeniu. Badania wykazują, że jego jakość w...
Sharp FP-F30EUH instrukcja - filtr - filtry

Sharp FP-F30EUH oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – filtry – recenzja

Z jakością naszego powietrza jest naprawdę kiepsko. Dotyczy to na dobrą sprawę wszystkich państw na...
Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?

Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o zanieczyszczeniach środowiska, w tym zanieczyszczeniu powietrza. Są to trudne...
ideal ap 80 pro recenzja - review

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 Pro – test – opinie – cena – filtry – recenzja

Rynek oczyszczaczy powietrza jest w dzisiejszych czasach bardzo duży. Wynika to z rosnącej potrzeby oczyszczania...
ideal ap 40 pro cena - ceneo - amazon - allegro

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro – test – opinie – filtry – recenzja -cena

Ilość oczyszczaczy dostępnych na rynku stale rośnie, zaś każde urządzenie oferuje zupełnie inne podejście do...
Wilgotność względna

Wilgotność powietrza. Wilgotność względna

Oprócz dobrze oczyszczonego powietrza ważne jest również to, jaka jest w nim wilgotność. Wilgotność powietrza...
ideal ap 30 pro cena - ceneo - amazon - allegro

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 Pro – cena – test – recenzja – opinie – filtry

Stosowanie oczyszczaczy powietrza to w dzisiejszych czasach konieczność z uwagi na bardzo niską jakość powietrza....
Klasyfikacja HEPA

Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza. Klasy filtracji

Filtry jakie możemy znaleźć w oczyszczaczach powietrza są zbudowane z włókna poliestrowo-szklanego. Dzięki nim filtr...
go4fresh comfort  opinie

Oczyszczacz powietrza Go4Fresh Comfort – opinie – test – filtry – recenzja – cena

Przekrój cenowy dostępnych na rynku otwartym oczyszczaczy powietrza nie zawsze jest najlepszym sposobem na ocenę...
Co to jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza. Co to jest? Jak działa?

Co to jest oczyszczacz powietrza? Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które służy do oczyszczania powietrza ze szkodliwych...
sharp kc g40euw instrukcja-filtry

Sharp KC G40EUW oczyszczacz powietrza – cena – test – recenzja – opinie – instrukcja

Test oczyszczacza powietrza Sharp KC G40EUW pokazuje, że ten oczyszczacz powietrza zasługuje na naszą ocenę....
Milla Home AP302W test

Oczyszczacz powietrza Milla Home AP302W – instrukcja – opinie – cena – test – recenzja

Oczyszczacz powietrza Milla Home AP302W to bardzo nowoczesne urządzenie do oczyszczania powietrza. Jest to nowość...
LIFAair LA502C opinie

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502C – cena – test – recenzja – opinie – instrukcja

LIFAair LA502C to nowoczesny oczyszczacz powietrza wyprodukowany w Finlandii. Test LIFAair LA502C pokazał, że urządzenie...
winix tower q300s recenzja - review

Oczyszczacz powietrza WINIX Tower Q300S – opinie – recenzja – cena – test – filtry

Oczyszczanie powietrza ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia w obecnych czasach. Jakość bowiem powietrza...
winix hr1000 wi fi cena - ceneo - amazon - allegro

Oczyszczacz powietrza WINIX HR 1000 WI FI – test – cena – filtry – opinie – recenzja

Coraz częstszym standardem na rynku jest wyposażenie domu lub mieszkania w oczyszczacz powietrza. To właśnie...
sharp kc g50euw 10 instrukcja - filtr - filtry

Sharp KC G50EUW 10 oczyszczacz powietrza – opinie – recenzja – test – cena – filtry

Jeśli choć trochę cenisz sobie swoje zdrowie, to wiesz doskonale, że obecna jakość powietrza w...
lifeair 500 recenzja - review

Oczyszczacz powietrza LifeAir 500 – cena – test – recenzja – opinie – filtry

Coraz większy procent ludzi jest świadomych tego, że muszą swoje miejsce zamieszkania i/lub biuro wyposażyć...
blueair blue 411 recenzja - review

Oczyszczacz powietrza Blueair Blue 411 – opinie – recenzja -cena – test – filtry

Konieczność oczyszczania powietrza wokół siebie jest coraz większa, z uwagi na pogarszającą się cyklicznie jego...
alfda alr550 cena - ceneo - amazon - allegro

Oczyszczacz powietrza Alfda ALR550 – cena – opinie – recenzja – test -filtry

Moda na urządzenia zwane oczyszczaczami powietrza nie wzięła się znikąd. Wynika ona z cyklicznie pogarszającej...
oczyszczasz powietrza

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza przy obecnym stanie zanieczyszczeń jest bardzo ważnym i potrzebnym urządzeniem, zwłaszcza jeśli mieszkamy...
warmtec ap200w instrukcja - filtr - filtry

Oczyszczacz powietrza WARMTEC AP200W – opinie – recenzja – cena – filtry – test

Szeroko pojęte otoczenie zarówno w miejscu pracy jak i w drodze do i z tego...
sharp kc g40euh cena - ceneo - amazon - allegro

Sharp KC G40EUH oczyszczacz powietrza – test – cena – filtry – recenzja – opinie

  Z powietrzem w naszym otoczeniu różnie bywa. Generalnie wszelkie normy i badania dość wyraźnie wskazują...
philips hu5931 10 instrukcja - filtr - filtry

Philips HU5931 10 oczyszczacz powietrza – recenzja – test – opinie – filtry – cena

Żeby prawidłowo zadbać o jakość powietrza w naszym najbliższym otoczeniu, należałoby zastosować kombinację dwóch urządzeń....
metrox me 1522 opinie

Oczyszczacz powietrza Metrox ME 1522 – opinie – filtry – test – recenzja – cena

Dom to nasze najważniejsze miejsce. Dlatego jeśli wszędzie spotykamy się z silnie zanieczyszczonym powietrzem, warto...
lifaair la352c recenzja - review

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA352c – test – recenzja – cena – filtry – opinie

Jakość powietrza w dzisiejszych czasach pozostawia bardzo wiele do życzenia. Poziom pyłów zawieszonych, kurzu i...
haus & luft hl op 10  test

Oczyszczacz powietrza Haus & Luft HL OP 10 – recenzja – cena – opinie – filtry – test

Przy obecnej jakości powietrza na świecie trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez chociaż chwili oddechu...
Warmtec AP168W Recenzja – review

Oczyszczacz powietrza WARMTEC AP168W – test – cena – recenzja – filtry

Obecnie ludziom coraz ciężej się oddycha, coraz częściej są diagnozowane przypadki astmy czy też alergii....
Sharp kc f32euw Instrukcja – filtry – filtr

Sharp KC F32EUW oczyszczacz powietrza – cena – opinie – filtry – test

W ostatnim czasie w Polsce zrobiło się głośno o smogu, który okazał się krajowym problemem....
Klarta Forste recenzja-review

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste – recenzja – cena – test – opinie

Klarta Forste to nowoczesny oczyszczacz powietrza, który jest zgodny z normami CE, CEE i ROHS....
Gotie Gna 350 recenzja-review

Oczyszczacz powietrza Gotie Gna 350 – opinie – recenzja – cena – test

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę duże, a świadomość społeczeństwa na temat tego...
Goclever Cristal Air Pro Recenzja – review

Oczyszczacz powietrza Goclever Cristal Air Pro – recenzja – cena – opinie – filtry – test

W powietrzu, które znajduje się wokół nas, pełno jest przeróżnego rodzaju zanieczyszczeń. Od sierści zwierząt,...
CAMRY CR 7960 cena - Ceneo - Amazon

Oczyszczacz powietrza Camry CR 7960 – opinie – recenzja – cena – filtry – test

Oczyszczacz powietrza Camry CR 7960 to urządzenie bardzo skuteczne w walce o czyste i zdrowe...
xiaomi air purifier 2s cena - ceneo - amazon

Xiaomi Air Purifier 2s oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – filtry – recenzja

W dzisiejszych czasach porządny oczyszczacz i nawilżacz powietrza to niemal obowiązkowe wyposażenie każdego domu i...
sharp kc g60euw test

Oczyszczacz powietrza WARMTEC AP350W cena – test – filtry – recenzja

Rynek oczyszczaczy powietrza staje się powoli jednym z większych rynków urządzeń w niemal każdym kraju....
sharp kc g60euw cena - ceneo - amazon

Sharp KC G60EUW oczyszczacz powietrza – test – filtry – recenzja – opinie

Nawilżenie i oczyszczenie powietrza jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Dlatego też warto rozważyć nabycie...
philips ac1215 10 cena - ceneo - amazon - allegro

Philips AC1215 10 oczyszczacz powietrza – cena – filtry – test – opinie

Jak wiadomo, niezwykle istotne jest odpowiednie nawilżenie powietrza i jego oczyszczenie. Współcześnie jesteśmy tego coraz...
overmax aeri 2.5  test

Oczyszczacz powietrza Overmax Aeri 2.5 – test – cena – recenzja – opinie

Nawilżone powietrze jest zdecydowanie przyjemniejszym zjawiskiem, niż nadmiernie suche. Ma to wpływ na nasze drogi...
misty ph16 instrukcja - filtr - filtry

Oczyszczacz powietrza Misty PH16 opinie – cena – filtry – recenzja

Głównym mankamentem dzisiejszego powietrza jest jego spore wysuszenie. Choć w krótkim odstępie czasu może nam...
hb ap1080dw  opinie

Oczyszczacz powietrza HB AP1080dw – test – filtry – recenzja – opinie – cena

Konieczność oczyszczania powietrza z wykorzystaniem urządzeń zwanych oczyszczaczami jest coraz powszechniejsza. Wynika to z faktu,...
haus & luft hl op 20 instrukcja - filtr - filtry

Oczyszczacz powietrza Haus & Luft HL OP 20 filtry – recenzja – test – opinie

Nie można nie zgodzić się z faktem, iż powietrze w naszym otoczeniu jest coraz gorsze....
dyson hp00 instrukcja - filtr - filtry

Oczyszczacz powietrza Dyson HP00 cena – filtry – recenzja – opinie

W dobie coraz powszechniejszej alergii oraz coraz gorszej jakości powietrza, dobry nawilżacz i oczyszczacz wydaje się...
Wybór redakcji

#1 Sharp KC G60EUW
(Wybór Redakcji)
Sprawdź aktualną cenę

457 Opinii