Robot do mycia okien

W momencie, gdy na rynku zaczęły pojawiać się roboty sprzątające – nie każdy był przekonany co do ich działania. Wszelkie dobrze znane nam metody czyszczenia podłóg i okien zaczęły nagle wydawać się zwyczajnym marnowaniem czasu. Skąd takie wrażenie? Zdaliśmy sobie sprawę, że od teraz możemy powierzyć to zadanie małemu urządzeniu, który podczas naszej nieobecności w mieszkaniu – samo wykona nasze podstawowe obowiązki domowe. Brzmi to jak marzenie, ale wybór takiego rozwiązania ma oczywiście również swoje wady. 

Nowoczesne roboty nie są małym wydatkiem, na który możemy sobie pozwolić podczas sobotnich zakupów. Bardzo często konieczne jest dłuższe oszczędzanie, więc ten aspekt wymieniany jest przez klientów jako największy problem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – wytworzenie tego sprzętu wymaga ciężkiej pracy specjalistów, którzy muszą upewnić się, że będzie on działał skutecznie. Dlaczego są one tak wygodne i lubiane przez społeczeństwo? Przede wszystkim zyskujemy możliwość wysprzątania mieszkania w momencie, gdy my sami musimy wyjść do pracy bądź na spotkanie. Dany robot odkurzy podłogę, umyje ją lub wyczyści okno. Działa to więc w pewien sposób tak samo, jak gdybyśmy zatrudnili sobie kogoś do pomocy w codziennych porządkach. 

Kolejnym aspektem jest możliwość obsługi robota poprzez aplikacje i niewielki hałas, jaki towarzyszy jego pracy. Możesz zaplanować sobie więc porządki nawet na noc i rano obudzić się w czystym mieszkaniu. Walające się wszędzie ściereczki do okien, odkurzacz z ciężkim pojemnikiem i kablem czy pojemnik na mop przechodzą do przeszłości.  

W poniższym tekście poświęcimy największą uwagę przedstawieniu zalet wynikających z posiadania robota do mycia okien. Jest to urządzenie, które musisz umieścić na powierzchni swojego okna i które dzięki specjalnym przyssawkom jest w stanie samodzielnie się na nim utrzymać i dokładnie go wyczyścić. Nie pozostawia dobrze znanych nam wszystkim smug i zabrudzeń, które potem w nieestetyczny sposób zdobią nasze okna. Jeżeli jesteś ciekaw tego jakie modele są uznawane za najskuteczniejsze i chcesz przekonać się czy Ty również powinieneś w niego zainwestować – wszelkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej. 

Robot do mycia okien ranking – Ceneo – Allegro 

Każdy ranking wskazuje, że robot do mycia okien najłatwiej będzie Ci zakupić na stronie internetowej Allegro lub Ceneo. Są to portale umożliwiające Ci wcześniejsze zapoznanie się z dokładnym opisem urządzenia oraz sprawdzenie czy dany sprzedający posiada pozytywne opinie od swoich klientów. To dzięki nim będziesz mieć pewność, że nie zostaniesz oszukany. Zaglądając w jakikolwiek ranking możesz sprawdzić który robot do mycia okien znajduje się na samym szczycie i jakie posiada parametry – a potem podjąć własną decyzje dotyczącą tego, czy chcesz zaopatrzyć się właśnie w ten model. Wchodząc na portal AllegroCeneo zwracaj też uwagę na to czy dany robot do mycia szyb nie znajduje się obecnie na promocji, gdyż dzięki temu możesz czasami zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze. Warto chwilę poczekać, dobrze się zastanowić i nie wybierać tego sprzętu pochopnie. Pamiętaj, że jest to spory wydatek i ma on Ci zapewnić działające urządzenie na długie lata. 

Robot do mycia okien – robot sprzątający 

Robot do mycia okien robot sprzątający

Robot do mycia okien, czyli inaczej zwyczajnie robot sprzątający to urządzenie stosunkowo niewielkie. Umożliwia on mycie okien bez smug poprzez posiadanie specjalnych, obracających się dysków wyposażonych w chłonne ściereczki. Dzięki tej technologii i uprzedniemu przyssaniu się do powierzchni okna – jest ona wstanie wyczyścić je o wiele skuteczniej i skrupulatniej niż moglibyśmy to zrobić samodzielnie. Nie musisz więcej obawiać się, że nie wiesz jak i czym skutecznie myć okna, gdyż zrobi to za Ciebie profesjonalny sprzęt. 

Robot sprzątający zabiera się do mycia okien poprzez wyznaczenie sobie dokładnej trasy – urządzenie to posiada czujniki wskazujące mu miejsca, które już wyczyścił i nie musi do nich powracać. Dzięki temu czas jego pracy jest o wiele krótszy i mniej chaotyczny. Jeżeli więc mycie okien stanowi od zawsze twoją najmniej lubianą czynność w domu – jego zakup może szybko rozwiązać twoje problemy na zawsze. 

Hobot  

Hobot 

Jeżeli interesujesz się już trochę tym tematem to na pewno twoje uwadze nie umknął robot do mycia szyb Hobot 268 i 198. Oba te urządzenia są chętnie wybierane przez klientów, a jako główne ich zalety wymienia się szybkość pracy i możliwość sterowania sprzętem poprzez aplikację. Co ciekawe, są to sprzęty polecane nie tylko do użytku we własnym domu, ale także w restauracji bądź sklepie. Jeżeli więc jesteś właścicielem jednego z takich przybytków – kupując robot do mycia szyb Hobot 198 lub 268 możesz znacznie ułatwić zadanie swoich pracowników i zapewnić im tym samym czas na wykonywanie innych obowiązków. 

Ecovacs Windbot 950 

Ecovacs Windbot 950 

Czytając opinie użytkowników można zauważyć, że również model Ecovacs Windbot 950 cieszy się od dawna niesłabnącą popularnością. Posiada on liczne akcesoria i specjalną linkę bezpieczeństwa, dzięki której nie musisz się martwić o jego ewentualne zniszczenie. Jest to także urządzenie wyjątkowo estetyczne więc z całą pewnością nie zaburzy wystroju twojego mieszkania. Opinie jako jedną z najważniejszych właściwości jaką posiada Ecovacs Windbot 950 wymieniają jednak jego specjalny system napędowy umożliwiający obrót rączki o 90 stopni – co pozwala na dokładniejsze czyszczenie i lepsze rezultaty. 

Robot do mycia okien – test 

Jeżeli chcesz zobaczyć jak dokładnie działa robot do mycia okien to udaj się na portal Youtube, gdzie możesz obejrzeć film przedstawiający test wielu takich urządzeń. Być może dzięki temu będzie Ci o wiele łatwiej wyobrazić sobie sposób jego działania i zobaczysz również efekty końcowe jego pracy. Dany test może również dostarczyć Ci wskazówek co do tego jaki robot do mycia okien jest najlepszy i na co musisz zwracać uwagę przy zakupie – udaj się więc na Youtube i podejmij własną decyzję. 

Roboty do czyszczenia są tworzone po to, aby ułatwić nam codzienne życie. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo mogą one poprawić jakość naszego funkcjonowania. Jeżeli największym problemem jest dla Ciebie ich cena to spróbuj systematycznie odkładać sobie małe sumy, aż w końcu dojdziesz do momentu, gdy taki wydatek będzie dla Ciebie osiągalny. Nie zapominaj również o dostępnych promocjach, które pomogą Ci zaoszczędzić. 

Robot najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach zawierających duże okna, które trudno jest wyczyścić bez wchodzenia na drabinę. Poprzez jego użycie możesz uniknąć konieczności gimnastykowania się na wysokości i nie ryzykujesz tym samym urazu wywołanego upadkiem. Jest to sprzęt szczególnie polecany właścicielom sklepów, restauracji i innych miejsc w których czystość szyb jest bezwzględnie wymagana.