Robot mopujący – mop elektryczny – automatyczny mop – opinie – ranking

Czystość w domu lub w mieszkaniu jest dla wielu osób niezwykle ważna. Z jednej strony oczywiście górę biorą względy estetyczne – czyste podłogi wyglądają schludnie i są zdecydowanie lepiej odbierane przez zdecydowaną większość społeczeństwa. Z drugiej strony brud to siedlisko wielu szkodliwych substancji, bakterii a nawet grzybów. Mogą one przez kontakt z ludzkim ciałem wywoływać szereg groźnych powikłań i schorzeń. Wobec tego, tak ważna jest dbałość o odpowiednią jakość i porządek.

W wielu przypadkach zadbanie o porządek może być sporym wyzwaniem. Zabrudzenie bowiem może pojawiać się niezwykle często, co wymaga bardzo intensywnych i częstych działań z jednej strony, z drugiej zaś stosowne zabrudzenia mogą być trudne do usunięcia z uwagi na ich charakter.

Na szczęście w obecnych czasach mamy dostęp do całego szeregu różnego rodzaju rozwiązań w formie sprzętu oferującego różne funkcjonalności. Przyjrzyjmy się zatem temu, z czego możemy skorzystać, by zadbać o odpowiednią czystość podłóg ale nie tylko w naszym domu lub mieszkaniu.

Głównie będzie to analiza różnego rodzaju odkurzaczy, wyposażonych w szereg dodatkowych opcji. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym przeglądem.

Jaki odkurzacz z mopem – robot mopujący (samojezdny)

Na początek dokonajmy podstawowej analizy dostępnych modeli różnego rodzaju sprzętu. Dzięki czemu będziemy świadomi tego, o czym rozmawiamy.
Mop parowy to specjalny mop wyposażony w moduł uprawniający czyszczenie z wykorzystaniem technologii parowania. Dzięki podniesieniu temperatury sprzątania, nawet najbardziej trudne do usunięcia zabrudzenia schodzą bez większego problemu.
Parownica to z kolei specjalne urządzenie, które służy do usuwania wyjątkowo trudnych do wyczyszczenia zabrudzeń. Często jest ona tym samym lub czymś bardzo zbliżonym do myjki parowej. Taki czyścik parowy

Mop obrotowy to normalne rozwiązanie w formie mopa, którego zadaniem jest tradycyjne czyszczenie w oparciu o namaczanie i czyszczenie na mokro. To co jest nietypowego w tym rozwiązaniu, to innowacyjny system osuszania mopa. Odbywa się to poprzez obrotowy mechanizm, wciskając szczotkę do specjalnego filtra.

Mop do podłogi to jednak nie tylko rozwiązania tradycyjne, o których wspomnieliśmy już powyżej. Coraz częściej kupowany sprzętem jest mop elektryczny. Jest to najczęściej sprzęt, który można nazwać odkurzaczem z mopem. Odkurzacz z funkcją mopa to urządzenie łączące w sobie często nawet 3 funkcjonalności i znane jest szerzej jako odkurzacz 3w1. Takie zestawienie to świetne rozwiązanie, jeśli mamy mop parowy i odkurzacz w jednym.

Dzięki temu z jednej strony skutecznie wciąga zabrudzenia stałe, kurz i pył, a z drugiej strony skutecznie oczyszcza z wszelkich zabrudzeń pszyschniętych i trudnych do usunięcia.

Inną kategorią, mająca mniejszy związek z rozwiązaniami opisanymi powyżej i prezentującą jednocześnie nieco wyższy poziom czyszczenia. Jest to robot myjący podłogi lub robot mopujący. Taki odkurzacz samojezdny z mopem to niezwykły komfort i wygoda czyszczenia. Jego działanie opiera się o zaprojektowanie trasy sprzątania i proces autonomiczny, bez udziału człowieka.

Dzięki wdrożeniu szeregu czujników, urządzenie wykrywa na bieżąco

wszelkiego rodzaju przeszkody, zaś system monitorowania poziomu naładowania baterii sprawia, że urządzenie samodzielnie wraca do stacji dokującej w celu naładowania. Dzięki temu pełne czyszczenie przebiega bez udziału człowieka. Jako robot mopujący będzie zatem odpowiedni dla nas? Czy to powinien być robot myjący czy mopujący? Przyjrzymy się bliżej zarówno jednemu jak i drugiemu rozwiązaniu.

Sprawdzimy również, jaki będzie najlepszy mop do mycia podłóg drewnianych. To istotne, ponieważ takie podłogi są znacznie delikatniejsze

Mop parowy do podłóg

Żeby zrozumieć, jaki mop parowy nadaje się dla nas, musimy sprawdzić opinie na forum o danym rozwiązaniu. Tym samym informacje te otrzymamy z pierwszej ręki. Będą to więc wiadomości stosunkowo najwięcej wynoszące do analizy danego sprzętu.
Poniżej zamieszczamy ranking, który wskazuje jaki mop parowy do paneli będzie się nadawać najbardziej. Warto to przeanalizować, ponieważ drewniane podłogi wymagają delikatniejszego traktowania.

Musi więc to mop parowy do podłóg drewnianych. Mop parowy z funkcją czyszczenia paneli to nie to samo co mop do podłogi olejowanej. Ta funkcja również musi wystąpić samodzielnie, żeby móc z niej korzystać bez obaw o uszkodzenie powierzchni.

Mopy parowe są również w kilku odmianach. Mop parowy może być elektryczny lub nie, bezprzewodowy albo z odkurzaczem – każdy oferuje coś innego i nadaje się do innych zadań – należy zatem dokładnie przeanalizować przytoczone modele, żeby dokonać słusznego wyboru.

Mop elektryczny bezprzewodowy

Mop elektryczny bezprzewodowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań obecnych na rynku. Przyjrzyjmy się teraz kilku popularnym rozwiązaniom.
Jak wskazują opinie ma forum lub YouTube, mop elektryczny karcher FC 5 premium to elektryczny mop myjący, będący jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Innym, ciekawym modelem jest mop elektryczny vileda.

Z oboma modelami bliżej można zapoznać się również w dalszej części artykułu. Każdy elektryczny mop do podłogi oferuje coś zupełnie innego. Dowiemy się również, dlaczego mop elektryczny do paneli nie powinien być kupowany na allegro i gdzie wobec tego najlepiej go zakupić.

Mop automatyczny do podłóg

Mop automatyczny vileda virobi slim to hit, jeśli interesuje nas cena. Opinie o tym rozwiązaniu są niesamowicie pozytywne, co jest o tyle istotne, że koszty jego nabycia są bardzo atrakcyjne.

Jest to mop automatyczny do podłóg, czyszczący na mokro, dzięki czemu jakość czyszczenia jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku innych rozwiązań, nie działających w ten sposób. Oznacza to, że automatyczny mop do czyszczenia podłogi vileda ma opinie tak pozytywne. Ten mop automatyczny był dystrybuowany przez sieć Lidl, dlatego swego czasu jego dostępność była całkiem spora.

Robot mopujący opinie ranking 2017 i 2018

Jaki jest zatem najlepszy mop do mycia podłóg? Dobre mopy do mycia podłóg zawsze pojawiają się stosunkowo często w różnego rodzaju zestawieniach. Poniższy ranking wskazuję, jaki mop elektryczny posiada jakie funkcjonalności. Jest to bardzo szerokie zestawienie, ponieważ ujmuje rozwiązania z całego rynku.

W rankingu znalazł się więc niejeden mop elektryczny, mop parowy bezprzewodowy czy robot mopujący lub myjący podłogi. Ranking zawiera również opinie, jakie mają dane roboty mopujące. Jeśli poznamy odkurzacz z funkcją mopa i ranking go zawiera, to z pewnością mamy do czynienia z rozwiązaniem wartym uwagi. Dobre mopy do mycia podłóg muszą się bowiem znaleźć w tym zestawieniu.

robot mopującyZapraszamy do zapoznania się z tym zestawieniem.

Czy na podstawie przytoczonego rankingu, można odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy mop do mycia podłóg? Jak się okazuje, to tak. Wystarczy bowiem wejść na odpowiednią podstronę, która jest przyporządkowana do danego modelu w rankingu. Możemy tam sprawdzić na przykład, jakie opinie mają konkretne roboty mopujące. Warto więc szczególnie uważnie zapoznać się z podstronami interesujących nas modeli – ułatwi to wybór odpowiedniego rozwiązania.

i robot braava mopujący

i robot braava mopujący to cała seria urządzeń pozwalających na zaprogramowanie działań sprzątających bez wkładu człowieka. Wyróżnić można tutaj kilka ciekawych modeli:
-robot mopujący irobot braava 390 turbo
-robot mopujący irobot braava 380 i 380t, o którym opinie są pozytywne na przykład na youtube i robot braava mopujący

-robot mopujący irobot braava 320
-robot mopujący irobot braava jet 240
Jak zatem widzimy, to robot braava mopujący jest jednym z popularniejszych rozwiązań na rynku. Wynika to z faktu, iż robot mopujący braava jet to topowe rozwiązanie, o bardzo sporej funkcjonalności, sprawdzające się podczas pracy w każdych warunkach.

i robot sprzątająco – myjący

Jak można było wywnioskować z poprzednich części, funkcja czyszczenia na mokro nie jest tożsama z funkcją czyszczenia na sucho. Okazuje się, że należy specjalnie dobrać odpowiedni sprzęt, posiadający taką funkcję. Dlatego można kupić zwykły odkurzacz automatyczny lub robot sprzątający i myjący w jednym. Taki robot odkurzająco mopujący jest sprzętem najwyższej jakości i działa kompleksowo, doprowadzając do wyczyszczenia na wysokim poziomie. W kategorii tego typu sprzętu wyróżnić można następujące modele oraz marki:

– robot myjący podłogi Samsung,
robot myjący i mopujący irobot scooba 450 – cena i opinie wskazują na fakt, iż to rozwiązanie najwyższej jakości,
robot mopujący vileda – bardzo pozytywne opinie o tym sprzęcie wśród użytkowników, ten robot myjący podłogi vileda omawiany już był powyżej.

Z kolei leifheit odkurzacz do szyb z mopem window cleaner zestaw to zupełnie różne rozwiązanie w porównaniu na przykład z robotem mopem automatycznym virobi slim vileda. Vileda robot mop automatyczny to bowiem urządzenie w pełni automatyczne, z kolei leifheit to myjka parowa, zwana też odkurzaczem do szyb.

Dzięki efektowi parowania, czyszczenie szyb jest znacznie prostsze i efektywniejsze. Mop bezprzewodowy virobi to urządzenie automatyczne, czyszczące powierzchnie płaskie.

Niezależnie jednak od wybranego sprzętu, jak wskazują wypowiedzi na forum, robot mopujący nie powinien być kupowany na allegro. Lepiej zdecydować się na zakupy u profesjonalnego dostawcy. By dobrze go wybrać, sugerujemy odwiedzić podstronę danego produktu w zamieszczonym wyżej rankingu.

Odkurzacz automatyczny z mopem

Odkurzacz automatyczny z mopem to coraz częściej wybierane rozwiązanie czyszczące. Dzieje się tak, gdyż odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa to spora oszczędność pieniędzy i czasu. Kupujemy jeden sprzęt, który spełnia szereg funkcji.
Sam odkurzacz z mopem bezprzewodowy to cała rodzina modeli. Mamy tutaj odkurzacz z mopem karcher, o którym opinie są bardzo dobre.

Odkurzacz i mop parowy karcher w jednym to sprzęt wykonany przez specjalistów w produkcji tego rodzaju rozwiązań. Jest to odkurzacz z mopem, do tego bezprzewodowy, który czyści bardzo dokładnie wszelkie zabrudzenia.

Jednakże jednym z najlepszych sprzętów w tej kategorii pozostanie odkurzacz z mopem parowym bissell 1132n. Jest to rozwiązanie, które trochę kosztuje, jednakże jest warte swojej ceny. Nie jest to jednak odkurzacz robot z funkcja mopa – sprzątanie więc nie może zostać zautomatyzowane i wymaga ludzkiej ingerencji.

Mop elektryczny Philips

Odkurzacz z mopem Philips, jak wskazują opinie, to równie popularne rozwiązanie jak te opisane powyżej. Mop elektryczny philips to dobry sprzęt, oferujący szereg funkcji dodatkowych. Najważniejsze jest to, że jest to odkurzacz z mopem parowym, co sprawia, że sprzęt philips jest bardzo słusznym wyborem. Robot mopujący scooba

Jeśli mamy na myśli odkurzacz z funkcją mopa philips, to najczęściej wybierany jest w tej kategorii mop elektryczny philips aquatrio pro. Jeśli chcemy wiedzieć, jaką jest cena, którą zapłacimy za philips odkurzacz z mopem, to najlepiej sprawdzić to w powyższym rankingu.

A jak prezentują się inne modele, obecne na rynku? Sprawdźmy to!

  • Robot mopujący scooba to często wymieniane w artykule rozwiązanie. Nic dziwnego – robot mopujący scooba to sprzęt wysokiej klasy, do tego w pełni automatyczny. Zawsze warto rozważyć jego zakup w pierwszej kolejności.
  • Robot mopujący xiaomi to propozycja chińskiego giganta. Jest to sprzęt w miarę koszystny cenowo i skuteczny, jednakże wciąż niedostatecznie wspierany. Dlatego robot mopujący xiaomi to wybór dla osób, które są gotowe na pewne niedogodności.
  • Robot mopujący everybot to urządzenie ekonomiczne i dość niewielkich gabarytów. Dzięki temu możliwe jest sprzątanie z jego pomocą nawet trudniej dostępnych miejsc. Do tego robot mopujący everybot jest raczej tani, co jeszcze bardziej zwiększa jego atrakcyjność.

Na koniec jeszcze jedna sprawa – czy vax mop elektryczny to jakaś rewelacja?

Jak się okazuje, jest to popularne rozwiązanie za granicą i to głównie za sprawą sporej mocy, sięgającej nawet 1600 W. Czy jednak vax mop elektryczny to rewelacja? Jest sporo słabszych rozwiązań, lepiej dostępnych, które oferują podobną jakość osiąganych efektów. Nasza analiza rynku czyszczenia parowego i mopowania dobiega końca. Wierzymy, że pozwoli ona na łatwiejszy dobór rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb.