Odkurzacz wodny – Odkurzacz z filtrem wodnym

Wzrost popularności odkurzaczy piorących sprawił, że ogólne zainteresowanie wykorzystaniem wody w procesie czyszczenia również wzrosło. Nie bez znaczenia jest też pojawienie się różnego rodzaju myjek parowych, które również wykorzystują wodę. 

Jednakże wiele osób wciąż nie rozumie różnic, pomiędzy odkurzaczem wodnym a piorącym. Ponadto dostrzegając już różnice, nie jesteśmy często w stanie sobie odpowiedzieć na pytanie o to, który z tych odkurzaczy bardziej sprawdzi się w naszym domu. W efekcie, odkurzacze piorące często wygrywają, w takim układzie, czasami wręcz niesłusznie. 

Dlatego też odniesiemy się do tej kwestii w niniejszym artykule, nie tylko analizując sam typ odkurzacza, jakim jest odkurzacz wodny, ale również na który model warto postawić oraz z czego wybierać. Zapraszamy serdecznie! 

 odkurzacz wodny – odkurzacz z filtrem wodnym 

 Odkurzacz wodny, lub odkurzacz z filtrem wodnym, to w zasadzie dwie nazwy dla tego samego sprzętu. To bardzo istotna uwaga na sam początek, która powinna już na wstępie pewne rzeczy rozjaśnić. 

Zastosowanie wody w odkurzaczu ma pewne logiczne podstawy, jednakże najczęściej kojarzymy tego typu sprzęt jako odkurzacz piorący. Kupując więc odkurzacz wodny, możemy się czasem… rozczarować. Wcale nie dlatego, że jest to sprzęt wątpliwej jakości lub niedziałający. Powód jest nieco odmienny. 

Zadaniem odkurzacza piorącego jest wykorzystanie wody do czyszczenia powierzchni, na przykład dywanu lub tapicerki. Odpowiedni system miesza wodę z detergentem i z nią możemy spryskać zabrudzenie, wyszorować za pomocą odpowiedniej szczotki oraz ściągnąć brudną wodę również odkurzaczem. W taki sposób kompleksowo dbamy o czystość w swoim domu. odkurzacz wodny - odkurzacz z filtrem wodnym

Tymczasem odkurzacz z filtrem wodnym ma zupełnie odmienne działanie oraz zastosowanie. Jego konstrukcja bowiem zakłada również pojemnik na wodę, ale jej zadaniem jest wychwytywać stosowne zabrudzenia. Na zakończeniu zatem całego systemu ssącego, zamiast standardowego, spotykanego w normalnych odkurzaczach pojemnika na brud (przy odkurzaczach bezworkowych) lub worka, spotkamy zbiornik, który należy do odpowiedniego poziomu uzupełnić wodą. Przy czym warto zwrócić uwagę, że odkurzacz, który ma filtr wodny, nie wykorzystuje go do prania. 

Z jego pomocą przeprowadzasz normalny proces odkurzania – siłą ciągu zbierasz brud i kurz. Jednakże ląduje on właśnie w zbiorniku z wodą. Jakie to ma znaczenie i zastosowanie? 

Normalny odkurzacz ma dość otwarty obieg powietrza – powietrze jest zasysane jedną stroną, a wypuszczane drugą. Dzięki temu wytwarzane jest odpowiednie podciśnienie, które zajmuje się takim obiegiem. Na drodze powietrza znajduje się odpowiedni zbiornik na zanieczyszczania oraz filtr (EPA, HEPA, mechaniczny bądź inny albo cały zestaw filtrów). W założeniu więc, na zewnątrz, wylotem, wydostaje się powietrze bez brudu czy kurzu. Działanie to jest znane i pozornie rozsądne. 

Równocześnie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jaką klasę oczyszczania mają poszczególne filtry. Filtr HEPA, sięgający 99,9 % skuteczności, wciąż jest rzadkością. Filtry niższej klasy mogą przepuszczać więc nawet kilkanaście procent zanieczyszczeń. To i tak spora skuteczność, jednakże rodzi ona jeden, zasadniczy problem. 

Otóż tego typu filtracja swobodnie przepuszcza drobnoustroje oraz alergeny. Procedura ta bowiem sprawia, że wydostają się one poza filter i są wydmuchiwane wydechem. Dla alergika to nie tylko brak rozwiązania problemu, skoro alergeny nie są usuwane – to jeszcze większe utrudnienie z uwagi na fakt, iż alergeny te są rozdmuchiwane wydechem na większą powierzchnię. 

Odkurzacz, który ma filtr wodny, jest właśnie rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć tego problemu. Wszelkie zabrudzenia bowiem lądują w samej wodzie, skąd nie potrafią się wydostać, będąc zawieszone w cieczy. W efekcie, jest to znacznie skuteczniejsze czyszczenie, w stosunku do standardowego odkurzacza. 

Czy odkurzacz wodny może być piorący? Jak najbardziej, ale trzeba sprawdzić, czy konkretnie dany model spełnia takie założenie. Ponadto odkurzacz wodny może być bezprzewodowy czy pionowy – nie ma tutaj absolutnie żadnych, większych ograniczeń. Warto tylko zwrócić uwagę na to, że odkurzacz wodny, który ma w środku na przykład worek, ma po prostu podwójne zastosowanie. 

Przyjrzyjmy się temu rynkowi jeszcze bliżej. 

 Odkurzacz wodny – opinie – ranking 

 Odkurzacz z filtrem wodnym, jak wszystko, ma swoje wady i zalety. O zaletach sporo powiedziano, więc wspomnijmy nieco o wadach. Jak wskazują opinie, główną wadą, jaką ma odkurzacz wodny, jest konieczność utrzymania go często w konkretnej pozycji. Pamiętaj bowiem, że w środku znajduje się woda, która nie współpracuje zbyt dobrze z elektrycznością. Można go więc znacząco uszkodzić, jeśli trafimy na model o gorszej konstrukcji i źle go przechylimy. Jednakże, jak wskazują opinie, to jedyna, znacząca wada odkurzacza z filtrem wodnym. Większość jest raczej cech pozytywnych. 

A gdybyśmy mieli wskazać jakiś konkretny model, który spełni się najlepiej w Twoim przypadku? Przeanalizowaliśmy opinie, jakie miał niejeden odkurzacz wodny, by wypracować odpowiedź na pytanie, jaki odkurzacz z filtrem wodnym kupić. W efekcie powstał ranking, który grupuje odkurzacze wodne i wypracowuje zestaw propozycji, mogących być ciekawym wyborem i spełniających podstawowe założenia.  Odkurzacz wodny - opinie - ranking  

Dlatego też, by nie przedłużać – prezentujemy ranking, który uwzględnia najlepsze odkurzacze wodne na rynku. Znajdziesz w nim jedynie produkty, które spełniają rygorystyczne normy jakości i nadają się do swobodnego użytku w wielu przypadkach. Możesz więc polegać na tym zestawieniu – każdy odkurzacz z filtrem wodny, który uwzględnia niniejszy ranking, jest sprzętem naprawdę wysokiej jakości, który spełnia wiele założeń i sprawdzi się w większości zadań, do realizacji których go skierujesz. 

Owszem – poszczególne propozycje różnią się od siebie, często w dość znaczny sposób. To właśnie te różnice pozwalają dopasować odkurzacz jeszcze lepiej – warto się z nimi zapoznać i dokładnie przeanalizować, ponieważ na tym będzie polegać wybór właściwego produktu. 

By nie przedłużać – poniżej znajdziesz ranking w formie akapitów, poświęconych kolejnym, ciekawym modelom. Każdy akapit to opis, który powinien ułatwić wybór, zaś poszczególne modele są ułożone od najpopularniejszego do tych mniej popularnych modeli. Dzięki temu, zapoznajesz się z najlepszymi propozycjami niejako “od góry do dołu”. Zapraszamy serdecznie! 

 Odkurzacz wodny mpm 

 Pierwszą, bardzo istotną propozycją rynkową, jest odkurzacz wodny mpm. Jest  Odkurzacz wodny mpm to marka, która produkuje sprzęt naprawdę wysokiej jakości, dostępny obecnie dodatkowo w przystępnych cenach. Można tutaj znaleźć na przykład odkurzacz z filtrem wodnym mpm mod 30 aquarian, ale bodajże najpopularniejszy jest odkurzacz mpm bora. Jest to typowy sprzęt do zastosowania domowego. Odkurzacz mpm bora to kilka modeli, a każdy ma inne zastosowanie i odmienne możliwości. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wykorzystuje system potrójnej filtracji, w tym filtr HEPA 13 oraz filtr wodny. Przy mocy 850 W, jaką ma odkurzacz wodny bora, otrzymujemy naprawdę dobrą propozycję rynkową, która spełni większość oczekiwań. Komfort przebywania w pomieszczeniu, które oczyścisz z wykorzystaniem odkurzacza mpm wodnego, jest naprawdę ogromny i warto zainwestować w ten produkt, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości. Zwłaszcza, że odkurzacz posiada również wiele akcesorii, dostosowanych do czyszczenia różnych powierzchni. 

 Odkurzacz wodny Karcher 

 Odkurzacz wodny Karcher to klasa sama w sobie – ktoś, kto kojarzy tę markę produktów, doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Trzeba bowiem wiedzieć, że odkurzacz wodny Karcher ma prawie wszystko to, co jego poprzednik, a do tego oferuje bardzo rozbudowane zestawy, uwzględniające wiele dodatkowych akcesorii, w tym końcówki do różnych powierzchni. Ponadto karcher swój odkurzacz wody wyposażył w wiele ciekawych funkcjonalności, które po prostu ułatwiają pracę. To w dużej mierze rozwiązania konstrukcyjne, jak schowek na akcesoria w odkurzaczu czy specjalne pozycje parking do przechowywania produktu. Czyni to z odkurzacza z filtrem wodnym Karcher produkt klasy premium. Dlaczego więc nie jest na początku zestawienia?  Odkurzacz wodny Karcher 

Ponieważ odkurzacz wodny karcher jest droższy od poprzednika. Czy słusznie? To pytanie trzeba sobie zadać samemu, ale kwestia nie pozostaje bez znaczenia dla użyteczności sprzętu. 

 Odkurzacz wodny zelmer 

 Odkurzacz wodny zelmer to bardzo  ciekawa propozycja, która może być alternatywą dla poprzednich produktów. Ma bowiem kilka ciekawych cech, które sprawiają, że warto się zainteresować sprzętem.  Odkurzacz wodny zelmer 

Przede wszystkim Zelmer swój odkurzacz wodny wyposażył w mocny silnik. Moc wynosi bowiem aż 1600 W, co jest dziś już rzadkością na rynku. Dzięki temu odkurzacz wodny zelmer po prostu dobrze czyści. Do tego oferuje czyszczenie zarówno z workiem jak i z filtrem wodnym, więc możesz się zdecydować na to, jak będziesz czyścić u siebie. 

Odkurzacz z filtrem wodnym zelmer ma również opcję zakupu modelu z turboszczotką, która dodatkowo poprawia jakość sprzątania. To wszystko, w połączeniu z rozsądną ceną sprawia, że odkurzacz wodny zelmer jest naprawdę przyzwoitym sprzętem. 

 Odkurzacz wodny thomas – rainbow – electrolux 

 Ten rynek jest znacznie szerszy i warto wspomnieć jeszcze o przynajmniej trzech rozwiązaniach: 

Odkurzacz wodny Thomas może tutaj być pewnego rodzaju zaskoczeniem. Zwłaszcza dla kogoś, kto nie śledzi trendów rynkowych na bieżąco i nie zna najnowszych rozwiązań. Otóż Thomas swój odkurzacz wodny oferuje w wielu, dość ciekawych wersjach. Możesz więc wybrać sobie, czy chcesz sam odkurzacz wodny, odkurzacz wodny z funkcją prania czy z dodatkowym wsparciem filtrem cyklonowym, a może rozwiązanie, które łączy te wszystkie cechy. Wybór należy do Ciebie, a zdecydowanie jest z czego wybierać po prostu. Warto są tą marką zainteresować. 

 odkurzacz wodny – cena – allegro 

 Na zakończenie – powiedzmy sobie jeszcze parę słów na temat zakupu stosownego sprzętu. Odkurzacz wodny można znaleźć oczywiście na Allegro. To dość popularny portal, zatem nie powinno nas to dziwić. Równocześnie trzeba się zastanowić, czy cena za stosowny odkurzacz wodny jest faktycznie adekwatna do jego jakości. Nie od dziś wiadomo, że Allegro, w przypadku odkurzacza z filtrem wodnym również, zawyża ceny o dodatkowe marże i prowizje za wystawianie i promowanie ofert. Ma to więc wpływ na ostateczne koszty zakupu danego sprzętu i ten wpływ po prostu trzeba uwzględnić. 

Dlatego też, często zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup w odpowiednim sklepie internetowym bezpośrednio lub u oficjalnego dostawcy.