Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza

0
5/5 - (1 vote)

Oczyszczacz powietrza przy obecnym stanie zanieczyszczeń jest bardzo ważnym i potrzebnym urządzeniem, zwłaszcza jeśli mieszkamy w dużych miastach i mamy małe dzieci. Pozwoli on na znaczne zmniejszenie zanieczyszczeń, a na pewno sprawi, że będzie nam się lepiej oddychało.

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrzaPrzy wyborze oczyszczacza na pewno musimy zwrócić uwagę na to, jaką powierzchnię będziemy musieli oczyścić. Oczyszczacze są dostosowane do różnych wielkości pomieszczeń. Te najmniejsze oczyszczają pokoje do 30 m2, te większe i bardziej wydaje poradzą sobie z pomieszczeniem nawet o powierzchni 40m2 i większym. Jeśli chodzi o wydajność takiego oczyszczacza ważne jest, by zapoznać się z CADR.

To inaczej Clean Air Delivery Rate i jest ilością powietrza, jakie oczyszczacz jest w stanie oczyścić z pyłów, ale również ze szkodliwych alergenów w ciągu godziny pracy. Ilość powietrza liczona jest w m3. Może okazać się, że informacja o wydajności oczyszczacza jest ważniejsza, niż zalecenie producenta co do używania oczyszczacza w pomieszczeniach o danej wielkości. W wyższych pomieszczeniach powinno wybierać się oczyszczacze o wyższej wartości CADR. Zalecana jest wartość 85 m3/h na każde 10 m2 powierzchni.

Przy wyborze oczyszczacza (aktualny ranking można znaleźć na tej stronie) nie bez znaczenia jest również jego budowa. Jeśli zależy nam na wygodzie powinniśmy wybrać oczyszczacz, który będzie miał widoczny i klarowny wyświetlacz. Dzięki niemu ustawimy odpowiedni stopień oczyszczania. Oczyszczacz z kilkoma funkcjami oczyszczania powietrza pozwoli nam na dostosowanie szybkości oczyszczania do warunków, jakie panują na zewnątrz. Dodatkowo jeśli mamy w domu alergika możemy ustawić funkcję na szybsze oczyszczanie, kiedy jest okres pylenia roślin.

Oczyszczacz powinien mieć przede wszystkim nowoczesne i dokładne filtry. O filtrach i ich funkcjach można przeczytać więcej w tekście „Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza. Klasy filtracji”. Nowoczesne oczyszczacze posiadają kilka stopni filtracji, która uwzględnia nawet mikrocząsteczki oraz wychwytywanie bardzo szkodliwego pyłu PM-10. Filtry wychwytują najpierw duże cząsteczki, np. sierść. W późniejszym etapie filtracji powietrza pochłaniają alergeny, cząsteczki pyłów, a także bakterie i wirusy. Filtry te, zwłaszcza dokładny filtr HEPA pozwolą na wychwycenie aż 95% zanieczyszczeń z powietrza. Należy zwrócić uwagę na ich ilość w wybranym przez nas oczyszczaczu.

Oczyszczacza powietrza dobrze, by miał w swoich funkcjach nocny tryb pracy. Wiele dzieci musi mieć oczyszczane powietrze przez całą dobę. W trakcie snu jakość powietrza jest równie ważna. Tryb nocny pozwoli na znacznie cichszą pracę, ale również na mniejszy pobór energii.

Nie bez znaczenia jest również wygląd i funkcjonalność oczyszczacza powietrza. Im prostszy design urządzenia, tym łatwiej nam będzie dobrać je pod wystrój naszego mieszkania, czy domu. Funkcjonalność jest równie istotna. Zwróćmy uwagę na to, czy będziemy w stanie sami wymieniać filtry.

oczyszczasz powietrza

W oczyszczaczach wysokiej klasy będziemy mogli znaleźć również jonizację powietrza, która dodatkowo polepszy jego jakość. Wymiana jonów wpływa na nasze samopoczucie. Warto wybrać także oczyszczacz, który będzie jednocześnie nawilżaczem powietrza. Jest to bardzo ważne szczególnie dla dzieci, u których często dochodzi do wysuszenia błon śluzowych. Takie urządzenie na pewno sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Mgiełka jest generowana automatycznie i w wielu oczyszczaczach możemy wybrać częstotliwość jej wytwarzania. Warto także sprawdzić przy wyborze oczyszczacza, czy urządzenie da się sterować pilotem, co znacznie poprawia komfort użytkowania. jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe informacje kliknij tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here